Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Bezva finta pana Šincla

Pavel Hanzl 15.05.2015 | 00:45 0 Komentářů

Milí spoluobčané, diváci reportáže TV NOVA, vážení klienti!

Toto je mé osobní odborné vyjádření k reportáži TV NOVA – „Zlatý důl finančních poradců – Provize ze smluv kasírují i víckrát“ ze dne 27.4.2015. Na českém finančním trhu jsem 12 let, jsem známý finanční poradce, je mi 52 let, v letech 2010 a 2011 jsem byl nejúspěšnější ve společnosti Fincentrum, nyní mám vlastní poradenskou firmu.

Všechny diváky v zájmu pravdy, v zájmu vašem i mém,

VARUJI !

Reportáž NENÍ pravdivá, úplná a objektivní !!!

Reportáž je účelově zkreslená a neodráží celou pravdu o práci finančních poradců, ani o jejich nástrojích práce. Dokonce se snaží hodit všechny české finanční poradce do jednoho pytle a všem bez rozdílu ublížit, omezit jejich výdělky a vzít jim motivaci dál působit. Pokud je slušných, nezávislých a odborně zdatných jen 5 000 českých finančních poradců, přáli byste si jejich profesní vyhynutí? Konečným cílem původců reportáže je totiž plošně vyhnat naprostou většinu nezávislých finančních poradců z českého finančního trhu a výrazně zvýšit zisk pojišťoven na úkor nás i vás, klientů!

Tato reportáž TV NOVA je součástí promyšlené negativní mediální kampaně proti nám a nadevši pochybnost na objednávku pojišťoven působících na českém finančním trhu. Úmyslně manipuluje s vaším míněním o finančních poradcích. Má vzbudit vaši závist k jakýmkoliv našim provizím ze zprostředkování životního pojištění a podnítit tlak na ostatní poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu, aby pozměňovací návrh pana poslance Ing. Ladislava Šincla z ČSSD odhlasovali. V případě schválení jeho pozměňovacího návrhu k novele zákona o pojištění, případně k novele zákona o zprostředkování pojištění, vás ohromující většina finančních nezávislých poradců nebude chtít po stránce krytí osobních rizik od 1.1.2016 (plánovaná účinnost těchto zákonů) nadále obsluhovat a z trhu životního pojištění raději odejde, neboť by to pro ni byla ekonomická sebevražda. Tím budete i vy poškozeni, vydáni na milost přepážkám pojišťoven, často velmi nekompetentních prodavačů.

V této reportáži se úmyslně hovoří pouze o takových smlouvách investičního životního pojištění, kde klient dominantně či úplně investoval v tisících Kč měsíčně placením jen běžného pojistného, které první dva roky kryje především počáteční náklady, zejména provizi zprostředkovatele. V takových smlouvách byl obvykle jen symbolicky pojištěn na základní pojistnou částku rizika obecné smrti, třeba 10 000 Kč, toto riziko vás ale stojí pouhých max. 10 Kč měsíčně! Zbytek investoval, ale z běžného pojistného prvních dvou let nic není jeho – odkupné se tvoří až od počátku třetího roku smlouvy. Pokud se k němu někdo za dva roky vrátí, aby to co už má od něj či někoho jiného mu předělal na to samé jinde, takové smlouvy i já odsuzuji. Je to masakrování klientů poplatky jdoucími na provize toho člověka, že smlouvu zprostředkoval. Nahrazením takové smlouvy podobnou smlouvou se poradce dopustí takřka kriminálního jednání, za které bych jej ihned zbavil možnosti dál v našem oboru působit. Dosud, v posledních 15 letech to Česká národní banka (dohled nad finančním trhem) nedokázala – nemohla udělat a i největšího škůdce klientů, poradce Lukáše Štorka / Mikulu jen pokutovala, i když nakonec i rekordní pokutou 6 000 000 Kč. Tohle je třeba postihovat, takové poradce je třeba z trhu vytěsnit a pan Šincl to ví také. Ale pan Šincl záměrně nehovoří o tom, co se pojišťovnám v současném legislativním boji s distribucí pojištění nehodí! A nehovoří o tom, že na trhu jsou i jiné odborné názory, jak vaše zájmy bránit, selektivní regulací. Taková regulace by dopadla jen na nepoctivé poradce, kteří se finančním poradenstvím jen maskují a kazí našemu oboru pověst. I já si přeji, aby byli z trhu vytlačeni, ale s použitím vyšetřování, v presumpci viny kontrolovaného řešení poradce. Jsem zastáncem spravedlivé, i když náročnější cesty a tou není plošná regulace, kterou navrhuje pan Šincl! Více třeba zde:

http://www.investujeme.cz/petr-safranek-trumfy-ke-zkvalitneni-zprostredkovani-drzi-pojistovny/

Pan Šincl ve svých článcích zde v reportáži i v jiných svých článcích na webu v Parlamentních listech záměrně lže a lže i tato reportáž na TV NOVA, protože úmyslně vypouští všechna další možná nastavení a vznik náhradních životních pojistek, kdy je to naopak pro klienta výhodné, někdy i velmi výhodné a vydělá na tom on i jeho poradce, prodělá jen původní pojišťovna. Milí klienti, my jsme sice při podpisu vaší pojistky podepsáni jako zástupci pojišťoven, ale stojíme na vaší straně! Váš zájem je pro nás ten nejvyšší. Vaše spokojenost nás totiž živí! Pojišťovny ani jiné finanční domy nám nic zadarmo nedají. Musíme si vás najít, získat vaši důvěru, učit vás rozumět a vy nám pak dovolíte, že vás smíme obsluhovat a něco zprostředkovat. Jiné příjmy nemáme. Jen provize z toho, že jste nám dovolili vás obsluhovat! Dobrý finanční poradce to nedělá primitivním finančním zmasakrováním vaší rodiny. Dokáže to udělat „na úrovni jiné ligy“ této služby.

Provize finančního poradce = koncového pracovníka v osobní práci s vámi – tedy fyzické osoby zastupující pojišťovacího zprostředkovatele (agenta či makléře) je mnohem nižší než 200% ročního běžného pojistného (RP). Na vstupu do velké multilevelové poradenské firmy či do broker poolu, přes které pracuje většina poradců na českém trhu, je max. 180% RP. Běžný poradce má provizi mnohem nižší, od 40% RP do 160% RP. Pan Šincl lže, když říká že to je 200%. Samy pojišťovny si nyní 20% RP nechávají pro sebe.

Registry poradců vedené ČNB jsou plné profesně mrtvých poradců, není to více než 155 000 lidí, jak si tam můžete najít. Na českém finančním trhu je v distribuci životního pojištění aktivních cca 20 000 lidí a nejméně čtvrtina z nich jsou slušní poradci, které jste třeba zatím nepoznali, to je těch 5 000 lidí v úvodu mého varování. Oni pracují tak, že vaši pojistku nastaví úplně či dominantně na krytí rizik a vyberou tu nejlepší na trhu. Zrušením smlouvy i po jednom či dvou letech o nic nepřijdete, jako je to u pojištění majetku. Naopak budete za stejnou cenu nově často mnohem lépe pojištěni, protože většina z vás nemá dost majetku a proto pojištění osobních rizik v životě potřebujete! Jedině pojišťovny pak mají z ukončení původní smlouvy ztrátu a ty máte jistě rádi o mnoho méně, než vaši rodinu. Dobrý poradce si přeje váš prospěch, který mu přináší výdělek. Nechce vás poškozovat, naopak doufá že si toho všimnete a doporučíte jeho službu i jinde.

Pokud byste chtěli využívat daňových odpočtů, dobrý poradce vám udělá jinou smlouvu a nastaví běžné pojistné na minimální možné, které je do 500 Kč měsíčně a seznámí vás s možnostmi mimořádného pojistného, které si také můžete odečíst, až do celkového limitu 12 000 Kč ročně, nebo v případě dotace od zaměstnavatele do 30 000 Kč ročně. Takové pojistné už nekryje provizi poradce a vy o něm jen nevíte, protože jste se patrně s dobrým poradcem ještě nesetkali. Smlouva pak může mít i daňové odpočty a nemůžete z ní před věkem 60 let vybírat kapitál, jak to platí od 1.1.2015.

Nedoporučuji daňové odpočty uplatňovat u smluv, kde kryjete rizika, abyste nepřišli o možnost náhrady lepší smlouvou i před věkem 60 let a to i víckrát! Tohle je proklientské. Chápu, že to netěší pojišťovny. Proto také nás, nezávislé finanční poradce, tolik nenávidí!

Naše provize si zasloužíme, máme velmi těžkou práci s lidmi, doplňujeme jim finanční znalosti a učíme je také správně investovat mimo pojistky v kolektivních nástrojích, mnohem levněji. Potřebujete nás právě tak, jako porodníka vaší paní, nebo automechanika vašeho auta, nebo právníka. Návrh pana Šincla nás ale existenčně ohrožuje a vyhání z finančního trhu. Tohle doufám nechcete!

Tato reportáž je součástí nenávistné kampaně pojišťoven proti distribuci, protože pojišťovny nenávidí nezávislé odborně a obchodně zdatné finanční poradce a rády by je vytlačily z trhu získáním nefér konkurenční výhody. Popsaná plánovaná regulace našich provizí je nespravedlivou a plošnou popravou všech finančních poradců bez výjimek. Souhlasili byste s tím, že svou práci v tomto měsíci odvedete celou, za 25 000 Kč čistého, ale odměnu máte dostávat až v příštích 5 letech? Souhlasili byste s tím, že těch samých příštích 5 let za ni budete ručit a pokud třeba za tři roky váš šéf řekne, že vaši minulou práci (s životností a užitkem vaší služby nejméně 5 let od počátku do budoucna) odmítá, budete muset 2/5 výplaty, to je za zbývající budoucí 2 roky ručení, celých 10 000 Kč dodatečně muset vrátit firmě? Přesně tohle nám chystá lobby pojišťoven, schovaná za poslancem Parlamentu České republiky, panem Šinclem z ČSSD. Pan Šincl je jen nastrčená figurka, poslanec co to přinesl do Parlamentu. Přesně tohle a ještě významné snížení našich provizí o 17% nám připravili! Nově by mohla být výše provize na vstupu do distribuce maximálně jen 150% RP, místo dnešních 180% RP. Za ním jsou schováni majitelé pojišťoven, kteří se těší na nové zisky! Pojišťovně by zbylo plných 50% RP, úplně zadarmo a na náš úkor. Vám se bude kapitál tvořit úplně stejně jako nyní až od třetího roku. My máme být biti a vám to nic nedá, spíše vezme!

Pokud máte pojistku nastavenou jen na rizika, provize se sice počítá z běžného pojistného, ale vás předčasné zrušení smlouvy nic nestojí. Z vašeho pohledu jde jen o náklady na krytí rizik, předčasným zrušením smlouvy o nic nepřijdete. Zde se skrývá další lež pana Šincla, který mluví o každé nové pojistce jako o vaší škodě. Pojišťovna rizika kryje z budoucího předpokládaného vybraného běžného pojistného a dokud nejsou pokryta pojistným 3. a dalšího roku, vzniká neuhrazený akumulovaný dluh. Ten v případě zrušení smlouvy v několika prvních letech pojistné doby pojišťovna odepíše do svých ztrát. I tak, v dnešní době, jsou pojišťovny v životním pojištění extrémně ziskové! Pan Šincl tedy lže, jako když kdysi v listopadu 1989 Rudé právo tisklo!

Regulace stropování, výplat a ručení u provizí ze životního pojištění není třeba, jak ukazuje i analýza pana Ing. Jiřího Šindeláře z vedení USF zde:

http://www.usfcr.cz/wp-content/usf-publikace/myty-a-fakta-o-distribuci-zivotniho-pojisteni.pdf

Zato je třeba spravedlnosti.

S úctou Ing. Pavel Hanzl, finanční poradce, jednatel a ředitel sítě poradců HANZL FP, s.r.o.

Bývalý Exclusivní poradce ze společnosti Fincentrum, a.s., historicky první, který si odpracoval definitivu tohoto postavení v hierarchii poradců Fincentra.

Více též na www.hanzlfp.cz a na www.investujeme.cz .

Můžete mi psát dotazy na pavel.hanzl.hanzlfp@gmail.com a volat na +420 737 720 140. Odpovím vám jednotlivě i hromadně na všechny vaše dotazy.

V Duchcově dne 9.5.2015

P.S. Nedělám to proto, že potřebuji nové klienty. Snažím se otevřít oči všem, kdo neznají pravdu a jsou úmyslně manipulováni. Bojím se o mou práci. Bojuji za slušné finanční poradce a také za vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.