Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Anonymní bankovní účet

ioffshore.cz 26.02.2015 | 06:48 1 Komentář

Anonymní bankovní účet je otevírán v offshore bankách a může být otevřen na jméno fyzické osoby jeho majitele i anonymně vlastněné offshore společnosti. Offshore banky díky vysokému standardu bankovního tajemství umožňují zachovat právo na soukromí vlastníka, zabezpečit anonymní bankovní účet a finanční majetek na něm uložený.

Co je offshore bankovní účet?

Offshore bankovnictví je nedílnou součástí offshore podnikání. Umožňuje zachovat právo na soukromí a zvýšit zabezpečení finančního majetku. Offshore společnosti i bankovnictví s ním spojené je specifickou oblastí podnikání. Pokud chceme do této oblasti co nejplynuleji proniknout, je důležité si ujasnit pár základních pojmů.

Offshore bankovnictví

Offshore bankovnictví je součástí offshore podnikání. Každá společnost založená za účelem ekonomické činnosti zpravidla potřebuje ke svému fungování bankovní účet, na který může přijímat peněžní prostředky. Ne všechny banky banky však otevřou bankovní účet pro offshore společnosti a společnosti s vlasníkem z tzv. daňového ráje. Právě pro tuto specifickou oblast podnikání se některé banky specializují.

Offshore banky

Jako offshore banky označujeme bankovní instituce, které se specializují na poskytování bankovních služeb osobám, které nejsou rezidenti daného státu. Bývají obvykle založené v typických offshore jurisdikcích jako Belize, Seychely nebo Sv. Vincent a Grenadiny.

Offshore bankovní účet

Offshore bankovní účet je zpravidla běžný účet otevřený v některé z offshore banek. Hlavní výhodou takového účtu je, že může být otevřen na anonymně vlastněnou offshore společnost. I když vlivem globálních ekonomických změn si již nelze účet otevřít zcela anonymně, stále existuje mnoho způsobů pro zachování práva na soukromí.

Více o anonymních bankovních účtech na iOffshore.cz

Jeden komentář: “Anonymní bankovní účet”

  1. Rastislav Bimbo napsal:

    Mám zájem o účet bohužel sem se dostal do exekuci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.