Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

5 činností, které vám zlepší finanční situaci

pisatel 29.10.2013 | 12:28 0 Komentářů

Plaťte raději hotovostí, než platební kartou. Možná je to méně pohodlné, dají se tak ovšem ušetřit zajímavé peníze, resp. dají se tak neutratit zajímavé peníze. Při nákupu „bez placení“, za který můžeme nákup placený kartou považovat, se totiž budeme hůře „držet na uzdě“ a spíše tak nakoupíme věci, které bychom si v případě, že bychom za ně museli zaplatit v hotovosti, nekoupili.
Pokud máte zpoplatněny výběry z bankomatu, snažte se vybírat z bankomatů „vaší“ banky, tyto výběry jsou totiž výrazně levnější, než výběry z bankomatů cizí banky. Omezte pak počet výběrů, vybírejte raději méně často a vyšší částky, než více často nižší částky.
Veškeré nákupy pak plánujte, do obchodů choďte zásadně v době, kdy již máte naprosto jasnou představu o tom, co si tam koupíte (co si musíte koupit).
Šetřete! Volné peníze se vám budou hodit v době pracovní neschopnosti, žádosti o hypotéku (čím více prostředků použijete spolu s hypotékou, tím nižší získáte úrokovou sazbu), nebo poté, co se vám rozbije pračka auto apod. Budete-li mít našetřeno, nemusíte si brát nevýhodné spotřebitelské úvěry s RPSN někde kolem 20 %.
Plaťte daně včas. Vyhnete se tak penále (finanční výdaj) a dalším oplétačkám s úřady (časový výdaj). Na druhou stranu daně neplaťte ani příliš brzy, peníze, které budete muset odvést na daních, ještě zhodnoťte na spořicím účtu či termínovaném vkladu (určitě s nimi ale nehazardujte, neinvestujte je do akcií, dluhopisů apod.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.