Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

5 důvodů, proč podnikat pod hlavičkou vlastní firmy

ghostrider 31.10.2013 | 10:04 0 Komentářů

Chcete začít pracovat sami na sebe a přemýšlíte, zda podnikat jako osoba samostatně výdělečně činná nebo rovnou založit vlastní firmu? Jednoznačně doporučujeme druhou variantu. Obávat se nemusíte ani složité byrokracie – s již hotovou, tzv. ready made společností, můžete začít už dnes!
1. Za závazky společnosti neručíte vlastním majetkem
Jednou z největších výhod založení společnosti je oddělení vašeho vlastního majetku od podnikatelské činnosti. V případě, že se vaše firma octne ve finančních nesnázích nebo dojde k chybě v účetnictví, nehrozí krácení vašeho soukromého jmění. Nejvhodnější právní formou pro podnikání jednotlivce je jednoznačně společnost s ručením omezením – s.r.o.
2. Zvýšení důvěryhodnosti v obchodních stycích
Nabízíte-li své služby pod hlavičkou vlastní firmy, působí to důvěryhodněji, než když v obchodních vztazích vystupujete jako jednotlivec. Klienti většinou nepátrají po tom, jak velká je společnost, se kterou jednají. Například s.r.o. může mít jediného, ale i několik desítek zaměstnanců. Podnikání pod hlavičkou vlastní společnosti představuje pro potenciální klientelu také určitou záruku solventnosti – například pro založení s.r.o. je potřeba složení 200 000 Kč jakožto základního kapitálu.
Náš tip! Kupte si ready made s.r.o. a o základní kapitál se již nemusíte starat.
3. Obchodní podíl můžete rozdělit
Pokud časem nebudete podnikat sami, ale budete se chtít o radost ze zisků i starosti s případnými ztrátami s někým podělit, může jednoduše provést změnu v zakladatelské listině společnosti formou notářského zápisu. Maximální počet společníků s.r.o. stanoví zákon na 50.
4. Investice do budoucnosti rodiny
Není lepší způsob, jak zajistit svou rodinu, než vybudovat dobré obchodní jméno vlastní společnosti. Záleží pak jen na vašich potomcích, zda se budou sami podílet na obchodní činnosti firmy nebo si ji nechají jen pro možnost pasivního příjmu či ji výhodně prodají. Takové dědictví představuje jistotu finančního zaopatření i v dnešní ekonomicky nestabilní době.
5. Možnost volby zaměstnanců
Snad každý z nás zažil práci pod nepříjemným šéfem a nesmyslné pracovní požadavky. Udávejte sami podmínky svým zaměstnancům. Dejte jim možnost pracovat z domova nebo na částečný úvazek. Odvděčí se vám kvalitně odvedenou prací. Zaměstnat samozřejmě můžete kohokoli ze svého okolí – zabezpečit tak můžete sebe, ale i členy své rodiny. Práci jim můžete přidělit v rozsahu a za podmínek vyhovujících oběma stranám.
Pokud vás láká podnikání na vlastní pěst, zkuste založit vlastní firmu nebo si jednoduše kupte ready-made společnost. Za zkoušku – skoro – nic nedáte, ale pokud to vyjde, nebudete litovat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.