Blogy

Akciové trhy

Každá bublina jednou splaskne, varují investoři před krachem akciových trhů

synergicky 21.11.2021 | 18:36 0 Komentářů

Michael Burry, významný americký investor se proslavil jako ten, který dokázal předpovědět ekonomickou krizi v roce 2008. Nyní varuje před dalším pádem. Obří spekulativní bublina musí jednou prasknout.

Kybernetická bezpečnost

Prodej Avastu: Jeden z největších obchodů české historie by se měl uskutečnit příští rok

synergicky 21.11.2021 | 13:39 0 Komentářů

Zdá se, že v kybernetickém světě vznikne obří společnost zajišťující bezpečnost. Příští rok by mělo dojít ke spojení české společnosti Avast s americkým konkurentem NortonLifeLock. Prodej Avastu nyní schválili akcionáři.

Inflace krize

Inflace nezaměstnává jenom ekonomy, ale také terapeuty. Nejistota otřásá lidskou psychikou

synergicky 16.11.2021 | 23:24 0 Komentářů

Inflace je klíčovým tématem současnosti. Také poslední zasedání bankovní rady ČNB se točilo především kolem inflace. Bohužel, možnosti ovlivnit růst spotřebitelských cen centrální bankou jsou omezené. Nezbývá, než se smířit s tím, že vyšší inflace nás bude provázet déle, než se čekalo.

Retail, nákupy

Investice do nemovitostí: Retailové parky jako překvapení pandemie

synergicky 31.10.2021 | 14:51 0 Komentářů

Zatímco eshopy z pandemických restrikcí těžily, kamenným obchodům a provozovnám se kvůli nucenému uzavření logicky nedařilo. Nemovitosti se však obecně v pandemii dostaly do hledáčku mnoha velkých i drobných investorů. Největší zájem pocítily rezidenční, ale i průmyslové a logistické objekty. Překvapivé pozornosti se dostalo i retailovým parkům se supermarkety a diskontními prodejnami.

Solární panely, zelené technologie

Bill Gates jako investor: Jeho investice míří do zelených technologií a Británie

synergicky 31.10.2021 | 14:46 0 Komentářů

Snahy za záchranu klimatu ve spojení s progresivními technologiemi a miliardovými investicemi. Velká Británie je zářným příkladem toho, že uhlíková neutralita nemusí být jen prázdným pojmem. Britský premiér Boris Johnson podporuje zelené technologie konkrétní formou investic, na kterých se podílí i Bill Gates.

Vila Vinohrady

Ekonomové mají jasno: Hypotéky se stále vyplatí!

synergicky 20.10.2021 | 22:58 0 Komentářů

Úrokové sazby hypotéky rostou. A porostou. Hypoteční boom pomalu ustává, brzdí ho zvyšování úrokových sazeb, které koresponduje se zvednutím základní sazby ČNB na konci září. Do konce roku nás přitom s nejvyšší pravděpodobností čeká další zvyšování sazeb ČNB a další růst úrokových sazeb hypoték. ČNB reaguje na míru inflace, která v září dosáhla v meziročním […]

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Zájem o sběratelství, numismatiku a investiční zlato roste. Potvrzují to data z eshopů

synergicky 20.10.2021 | 14:58 0 Komentářů

Společnost Shoptet, která funguje jako největší český poskytovatel řešení pro tvorbu a správu eshopu, zveřejnila přes ČTK data o obratu českých eshopů. Ve třetím kvartálu 2021 dosáhl 46,8 miliardy korun, to je meziroční navýšení o tři procenta, oproti roku 2019 jde o pětinový nárůst. Hvězdou se mezi všemi eshopy stalo sběratelství.

Výstavba nových bytů nezpomaluje, navzdory napjaté situaci ve stavebnictví a rapidnímu růstu cen

synergicky 07.10.2021 | 15:28 0 Komentářů

Investoři a developeři dále pokračují v nových projektech, přestože se přitom musí vypořádat se zcela novými podmínkami. Zdražování je citelné ve všech sférách ekonomiky a stavebnictví není výjimkou. Dramaticky rostou ceny stavebních materiálů, dopravy, energií i pracovní síly. Navíc je všeho nedostatek.

Kryptoměny v praxi: Revolut platí pronájem kanceláří WeWork v bitcoinech

synergicky 04.10.2021 | 15:13 0 Komentářů

Kryptoměny a coworking jsou trendem dnešní doby, mají také leccos společné. Sdílené kanceláře WeWork umožňují platit nájem v kryptu. Vůbec prvním firemním členem WeWork, který toho využil, je Revolut. Bitcoinem nyní platí nájem svých největších kanceláří v USA.

Mileniálové realizují investice pod vlivem emocí, často pak zapláčou, potvrzuje průzkum

synergicky 29.09.2021 | 09:56 0 Komentářů

Investice a emoce patří k sobě, ovšem nejde jenom o ty pozitivní emoce jako nadšení nebo radost. S investicemi se pojí také stres a smutek. Zisky střídají ztráty a s nimi přicházejí i slzy investorů, zvláště těch mladších. Vše startuje prvotními emocemi, které se projevují v impulzivních investicích.