Zbyněk Drobiš

Autor je právník.

Explose - výbuch - hořící auto - terorismus

Povinné ručení: Pozor na výluky z pojištění

Poškozený dopravní nehodou očekává, že obdrží adekvátní odškodnění utrpěné újmy na zdraví a věcné škody z povinného ručení viníka dopravní nehody. Pojišťovna však není povinna hradit újmy za pojištěného při všech situacích.

Volant - řízení - automobil - veterán

Způsobili jste nehodu vozem ve špatném stavu? Pojišťovna může chtít náhradu pojistného plnění

Způsobit nehodu vozidlem ve špatném technickém stavu se nevyplácí. Pojišťovna může žádat náhradu vyplaceného pojistného plnění z povinného ručení po viníkovi nehody. V jakých případech?

Automobily - parkoviště

Povinné ručení: Nesdělení jména řidiče se může pojištěnému prodražit

Pojištěný v rámci povinného ručení má oznamovací povinnost vůči pojistiteli při vzniku dopravní nehody včetně poskytnutí potřebných informací. Porušení této povinnosti může mít pro pojištěného negativní následky s povinností hradit pojistiteli vyplacené pojistné plnění poškozenému.

Krádež auta - automobil - zloděj - parkoviště P+R

Krádež vozidla z parkoviště P+R: Odpovídá provozovatel za škodu?

Kdy odpovídá provozovatel parkoviště za škodu vzniklou odcizením vozidla? Jakým způsobem je tato odpovědnost vymezena k parkovištím charakteru P+R? Odpovědi poskytuje nedávné rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Automobily - parkoviště

Krácení pojistného plnění: Nepřivolání policie k dopravní nehodě

Nepřivolali jste k dopravní nehodě policii, přestože jste měli? Pojišťovna může po pojištěném viníkovi žádat úhradu části nákladů. Za jakých podmínek? Odpovědi poskytuje rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Automobily - parkoviště

Odškodnění při dopravní nehodě: Nahradí snížení tržní ceny vozidla?

Ústavní soud vydal v nedávné době významné rozhodnutí v problematice náhrady škody na vozidle z povinného ručení. Lze požadovat odškodnění rozdílu mezi tržní cenou vozidla před dopravní nehodou a po jeho opravě?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Petr: Zdeněk Ďuriš: Zlato slouží jako pojistka

  "Druhou rolí je konzervant kupní síly do budoucna, uchovatel hodnoty. Zejména proti inflaci ". Nesmysl, řekněte to někomu, kdo investoval do zlata v roce 2011. Podívejte se na historické grafy zlata za posledních 40, 50 i více let. Dobrý investor si musí vždy opatřit maximum ...

 • Jana Veltruská: Každý pátý jde do předčasného důchodu

  Mám plat 25000 hrubého,odpracováno 39 let,2 děti,jaký by mi byl přiznám pedčasný důchod,kdybych do něj chtěla odejít letos 8.12. o 5 let dříve.

 • Jana Veltruská: Každý pátý jde do předčasného důchodu

  Mám plat 25000 hrubého,odpracováno 39 let,2 děti,jaký by mi byl přiznám pedčasný důchod,kdybych do něj chtěla odejít letos 8.12. o 5 let dříve.

 • Radek: Jak ovlivňují odpracované roky výši důchodu

  Roky odpracované v jiné zemi EU se vám započítávají do celkových odpracovaných let pro uznání nároku na důchod. Samotný důchod v ČR vám zvýší jen tehdy, pracujete-li v některé zemi EU méně než 1 rok. Pokud tam pracujete déle, musíte zažádat o důchod i v dané zemi. ...

 • PONZI: Ponziho podvody: Jak jim lépe porozumět

  + este jedna poznamka - pokial tu nenajdes DASCOIN - https://coinmarketcap.com/ ...tak ani nema zmysel diskutovat o tom, ze sa jedna o kryptomenu.............. + samozrejme forma MLM online marketingu je tu vyuzivana preto, ze ked da do toho clovek peniaze, tak sa bude za to bit ako sa len da aby o ...

Odškodnění při dopravní nehodě: Jaká je výše odškodnění pro pozůstalé?

S účinností nového občanského zákoníku došlo k podstatným změnám v odškodnění újmy na zdraví. Dnes se zaměříme na problematiku odškodnění nemajetkové újmy pozůstalých...

Může se poškozený vzdát práva na odškodnění újmy na zdraví?

Odškodnění újmy na zdraví je populárním tématem řady odborných i laických článků. Odškodnění vážné újmy na zdraví může dosahovat velmi...

Odškodnění při dopravní nehodě: Dopravní nehoda způsobená nezjištěným vozidlem

Jak se domoci odškodnění po autonehodě s nezjištěným vozidlem? Lze uplatnit odškodnění utrpěné újmy na zdraví? Za jakých podmínek?

Odškodnění při dopravní nehodě: Dopravní nehoda způsobená nepojištěným vozidlem

Jakým způsobem upravuje zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidel situace, kdy dopravní nehodu způsobí nepojištěné vozidlo? Kde uplatnit odškodnění po dopravní nehodě s nepojištěným vozidlem?