Lucie Vitamvásová

Ropa: Ze 148 na 48 USD za barel

Surová ropa je bezpochyby nejdůležitější komoditou díky své dosavadní nenahraditelnosti ve světové ekonomice. V červenci dosáhla téměř k 150 USD za barel, od té doby cena klesá. Co bylo příčinou rychlého růstu a ještě rychlejšího propadu?

Vítěz z Prahy odjede v Porsche

Česko-slovenská investiční soutěž X-Trade Brokers CUP zaujala více než 40 tisíc lidí, kteří neváhali a přihlásili se. Z tohoto počtu bylo 79 % Čechů. Účast byla oproti předchozímu ročníku soutěže vyšší a převýšila tak očekávání. Nejlepší obchodníci z každé země obchodovali intradenně, to znamená, že každý den otevírali a zároveň během minut, hodin uzavírali většinu svých pozic.

Nejvyšší výnosy přinesl v minulém týdnu pro změnu forex

Vysoké propady akciových trhů a volatilita na měnovém trhu na rekordních hodnotách, tak by se daly charakterizovat trhy v minulém týdnu. Soutěžící dokázali situace ale opět náležitě využít.

V soutěži se vydělává na burzovních indexech

Zprávy o vývoji finanční krize i makroekonomická data, ať už příznivá či nepříznivá, udržovaly trhy v nervozitě a soutěžící o Porsche toho dokázali náležitě využít.

Propady na trzích mohou znamenat i zajímavé výdělky – alespoň fiktivní

Vysoká volatilita a rekordní ztráty na akciových trzích sice znamenají pohromu pro investory na celém světě, soutěžícím ale přinesly zajímavé zisky. Spekulací na pokles přibylo.

Turbulence na trzích přinášejí zajímavé výsledky v soutěži o Porsche

Vysoká volatilita na trzích pomohla soutěžícím zhodnotit kapitál o stovky procent. Nejvíce se prozatím vydělávalo na ropě či zlatu, slušně se dalo vydělat ale i na burzovních indexech.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Začíná velká česko-slovenská soutěž o Porsche Cayman

Investiční soutěž o Porsche nabízí seznámení se s obchodováním na finančních trzích a tedy kombinaci hry a vzdělání, kde motivací jsou skvělé ceny.

Posílení dolaru rozhýbalo měnový trh

Pokles cen komodit na světových trzích a potvrzení zpomalení ekonomického růstu jak v eurozóně, tak Japonsku podpořilo americký dolar vůči ostatním hlavním světovým měnám. Někteří tvrdí, že dolar se odrazil na úrovni EUR/USD 1,60 od dna, jiní vidí posílení dolaru jen jako korekci dlouhodobého oslabování.

Rolování kontraktů a jejich dopad na cenu

Pokud vlastníte futures kontrakt, musíte znát datum jeho expirace a být schopni se poté rozhodnout, jak s kontraktem naložíte. Jednou možností je kontrakt „přerolovat“, což je situace na trhu, které také někteří obchodníci využívají k dosažení dodatečných zisků.

Ropa za 150, 200 nebo 250 dolarů za barel?

Jak cena ropy na světových trzích dosahuje nových rekordů, zvyšují i největší světové investiční domy své odhady průměrné ceny ropy letos a v dalších letech. Důvodem je především stále vysoká poptávka asijských zemí. OPEC ale těžbu navyšovat nebude a naopak vidí za současnými cenami ropy spíše spekulace.