Vania Franceschelli

Autorka je člen představenstva FECIF a člen výkonného výboru ANASF.

Studenti - finanční vzdělávání - škola

Společenská hodnota finančního vzdělávání

Vezmu-li v úvahu své osobní zkušenosti s finančním poradenstvím, a v obecnější rovině s poskytováním investičních služeb občanům, umím si představit dva možné směry vývoje budoucnosti naší profesní činnosti.

Volant - řízení - automobil - veterán

Požadavky na řízení produktů povedou k vyšší kvalitě poradenství

Požadavky na řízení produktů představují jednu z nejpozoruhodnějších inovací směrnice MiFID II, kdy jejich cílem je zajistit, aby firmy, které vytvářejí a distribuují finanční nástroje, jednaly v nejlepším zájmu klientů během všech fází životního cyklu produktu.

Potřebujeme nové tržní návrhy, ne zbytečné zákazy

Konečné datum pro zavedení směrnice MiFID II v každém členském státě – 3. 1. 2018 – se rychle blíží. Lze získat prvotní názory, abychom mohli předvídat dopad směrnice na obchodní modely? Směrnice s sebou především nese hamletovské dilema: závislé či nezávislé investiční poradenství?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Petr: Zdeněk Ďuriš: Zlato slouží jako pojistka

  "Druhou rolí je konzervant kupní síly do budoucna, uchovatel hodnoty. Zejména proti inflaci ". Nesmysl, řekněte to někomu, kdo investoval do zlata v roce 2011. Podívejte se na historické grafy zlata za posledních 40, 50 i více let. Dobrý investor si musí vždy opatřit maximum ...

 • Jana Veltruská: Každý pátý jde do předčasného důchodu

  Mám plat 25000 hrubého,odpracováno 39 let,2 děti,jaký by mi byl přiznám pedčasný důchod,kdybych do něj chtěla odejít letos 8.12. o 5 let dříve.

 • Jana Veltruská: Každý pátý jde do předčasného důchodu

  Mám plat 25000 hrubého,odpracováno 39 let,2 děti,jaký by mi byl přiznám pedčasný důchod,kdybych do něj chtěla odejít letos 8.12. o 5 let dříve.

 • Radek: Jak ovlivňují odpracované roky výši důchodu

  Roky odpracované v jiné zemi EU se vám započítávají do celkových odpracovaných let pro uznání nároku na důchod. Samotný důchod v ČR vám zvýší jen tehdy, pracujete-li v některé zemi EU méně než 1 rok. Pokud tam pracujete déle, musíte zažádat o důchod i v dané zemi. ...

 • PONZI: Ponziho podvody: Jak jim lépe porozumět

  + este jedna poznamka - pokial tu nenajdes DASCOIN - https://coinmarketcap.com/ ...tak ani nema zmysel diskutovat o tom, ze sa jedna o kryptomenu.............. + samozrejme forma MLM online marketingu je tu vyuzivana preto, ze ked da do toho clovek peniaze, tak sa bude za to bit ako sa len da aby o ...