Tomáš Prouza

Účinná a efektivní ochrana spotřebitele stále chybí

Odpůrci ochrany spotřebitele často argumentují obecnými pojmy jako zvýšená regulace nebo vysoké náklady...ale o to přece nejde, píše ve svém zamyšlení TOMÁŠ PROUZA, ombudsman Počtovní spořitelny.

Nová pravidla pro poradce: první nesouhlas

Prosadit spravedlivá a transparentní pravidla, která omezí rizika pro klienty a pomohou oddělit zrno od plev, bude těžké, říká TOMÁŠ PROUZA.

Nepodceňujme schopnosti trhu

Profesní sdružení mohou plnit regulační roli na trhu, tvrdí v polemice k názorům Jiřího Rusnoka a Martina Gardavského náměstek ministra financí TOMÁŠ PROUZA.

AFIZ vykročil správným směrem, ale…

Firmy sdružené v AFIZ budou odpovídat za prohřešky svých spolupracovníků. Správný krok. Zbývá zodpovědět několik otázek, soudí TOMÁŠ PROUZA.

Nesmyslnost daňových změn

Ve všech diskusích o reformě téměř zanikla zpráva o doprovodných daňových změnách, které budou mít jediný dopad - znechutí odpovědným lidem spoření a investování., píše hned z úvodu TOMÁŠ PROUZA.

Co znamená ombudsman?

Cílem finančního ombudsmana má být řešení konkrétního sporu a nikoliv trestání za porušení zákona, píše TOMÁŠ PROUZA z Poštovní spořitelny.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Reforma: mírné zlepšení, mnoho rizik

Uplynula doba pro diskusi o vládním návrhu reformních změn. Něco se změnilo, ale řada problémů zůstává. O co jde především? Odpověď na svou otázku hledá TOMÁŠ PROUZA.

Účinná a efektivní ochrana spotřebitele stále chybí

Odpůrci ochrany spotřebitele často argumentují obecnými pojmy jako zvýšená regulace nebo vysoké náklady...ale o to přece nejde, píše ve svém zamyšlení TOMÁŠ PROUZA, ombudsman Poštovní spořitelny.

Editorial ze dne 19.6.2006

Uplynulý rok byl ve znamení diskusí o ochraně spotřebitele na finančním trhu. Podle některých šlo o čistě politické téma, podle jiných ani předkládané návrhy neřešily dlouho zanedbávaný problém...