Roman Dvořák

Product and Market Analyst
Pioneer Asset Management

Uragán jménem nemovitosti

Důvody rychlého růstu cen nemovitostí pominuly. V USA je tento růst nyní tak malý, že stačí pokrýt jenom inflaci. V průměru však opravdu nelze od nemovitostí čekat víc než jen pár desetin nad inflací, začíná svůj nový článek pro Investujeme.cz ROMAN DVOŘÁK.

Hrozí Americe krize jako v roce 1987?

Současný americký trh se a první pohled v něčem podobá tomu z roku 1987. Bude se opakovat Černé pondělí? Odpovídá analytik ROMAN DVOŘÁK.

Indický tygr a čínský drak

Čína poráží ve většině makroekonomických statistik Indii. Lepší úroveň makroekonomických ukazatelů ale nestačí k tomu, aby slabšího tygra porazila... oba trhy srovnává ROMAN DVOŘÁK.

Austrálie: iluze dokonalého trhu

Jak lze vysvětlit lepší dlouhodobou výkonnost australských akcií oproti jiným trhům, jejich nízkou pravděpodobnost ztráty a velmi příznivé rozložení výnosů?, nad australským akciovým trhem se zamýšlí ROMAN DVOŘÁK z Pioneer Investments.

Dividendy místo penzí

Vysoká dividenda se stala současným hitem... Takový způsob investování má ovšem daleko od ideálního financování důchodu. Článek ROMANA DVOŘÁKA z Pioneer Investments nabízí zamyšlení pro investory, kteří o tom přesto uvažují.

Proč šetříme na důchod?

Odpověď na otázku by byla pro většinu účastníků na finančním trhu, velmi cennou informací. ROMAN DVOŘÁK se zamýšlí nad výsledky průzkumu americké asociace pro finanční trh SIFMA.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Filip: Klient říká „Přebývají mi peníze“. Co s nimi?

  Já zainvestoval do podnikání a co mi z toho jde navíc, tak jsem probral s partners poradcem a dávám si to do fondů, kde vím že je budu moci lépe zhodnotit než doma pod matrací.

 • Ztraceni: Záhada kurzového závazku ČNB

  Polemizovat s rádoby odborníky na ekonomiku je beznadějné. Oni nás přesvědčují o existenci perpetum mobile. Velmi slušně se živí, nic nevytváří, zamlčují, že peníze na platy ředitelů bank, analytiků trhu a různých na systému přisátých individuí se musí někde ...

 • pan Pavel: Daniel Gladiš: Tesla není perspektivní investice

  Tady se tento příklad taky hodí: Na trhu jsou právě 3 firmy. Jedna má kapitalizaci 7 000 peněz. Druhá 2 000 peněz. Třetí 1 000 peněz. Chci investovat právě 1 000 peněz. Jaký podíl každé firmy poptávám, pokud investuji podle tržní kapitalizace? U které ze 3 firem vytvářím ...

 • pan Pavel: Záhada kurzového závazku ČNB

  Jak?

 • Richard Fuld: Záhada kurzového závazku ČNB

  Odpověď panu Pavlovi: Vyloučit, že za růst mezd a důchodů může ČNB, lze samozřejmě zcela bezpečně. :-)

Jak nepřežít svůj finanční plán

Prodlužování délky života je krutou ekonomickou pravdou pro investory i pro jejich poradce, kteří jim mají sestavit finanční plán, říká ROMAN DVOŘÁK.

Nízká porodnost, nízké důchody?

Než se objevil problém stárnutí populace, byla vysoká porodnost nežádoucí. Různé vlády dlouho brojily za její snižování, až to přehnaly, říká ROMAN DVOŘÁK

Greenspanův omyl o současné krizi

Bývalý guvernér americké centrální banky Greenspan přirovnal současné dění na trzích k ruské krizi z roku 1998, k akciovému propadu v roce 1987, k nemovitostní bublině z roku 1837 a bankovní panice z roku 1907. Proč se o srovnatelnou krizi nejedná? Píše ROMAN DVOŘÁK.

Kuriozita ekonomického růstu

Vyšší ekonomický růst bývá často spojován s vyšší výkonností akciových trhů, píše ROMAN DVOŘÁK. Nedávný průzkum Spectrem Group ukázal, že bohatí Američané by při investování preferovali Čínu před Evropou a Japonskem. Mají čeští investoři také upřednostňovat trhy s vyšším ekonomickým růstem?