redakce

Co je vdovský důchod, kdo na něj má nárok a jak jej získat?

Foto: Shutterstock Při takové ztrátě, jako je smrt manžela či manželky, většina lidí nemá moc sil na zařizování všech důležitých věcí. Proto přinášíme komplexní přehled nejdůležitějších otázek týkajících se vdovského důchodu.

Komentář: Výzvy nové vlády

Foto: Shutterstock Nová vláda nemá v nadcházejícím období jednoduchou úlohu. Na jedné straně není žádným tajemstvím, že inflace citelně rozděluje společnost. Tento fakt umocňuje hlavně energetický a potravinový cenový růst, který má dopad především na relativně chudší část populace. To však pro vládu znamená hned zpočátku i zvýšení státních výdajů v rámci podpory těmto sociálním […]

Zkontrolujte si staré smlouvy! Můžete výrazně ušetřit

Foto: Shutterstock Peníze patří u novoročních předsevzetí mezi nejčastěji skloňované slovo. Téměř polovina Čechů chce více ušetřit nebo vydělat. Doporučením, jak toho dosáhnout, a to nejenom pro ty s novoročním předsevzetím, je konzultace s ověřeným finančním poradcem, ale také prohlídka domácího šuplíku, kde leží i několik let staré smlouvy s pojišťovnami, dodavateli energií i mobilními operátory. Ty […]

Japonský akciový trh a jeho největší hráči

Foto: Shutterstok Japonský akciový trh se na první pohled může zdát nezajímavý. Většina investorů se soustředí na ten americký. Pokud se podívají do Asie, spíše hledí na čínské tituly. Avšak i na méně populárních trzích se dají najít skryté investiční příležitosti s přidanou hodnotou.

Rok 2021 na akciových trzích: Pražská burza podala výstavní výkon

Foto: Shutterstock Pražská burza měřená indexem PX předvedla minulý rok výkon, který tu nebyl 16 let. Od začátku roku se její cena katapultovala o vysokých +38,8 %. To je ale jen kapitálový zisk. Spolu s dividendami, tzv. celkový výnos (kapitálový + dividendový) je to dokonce +45,3 %.

Změny na nových formulářích daně z příjmů fyzických osob

Nové formuláře Přiznání k dani z příjmů fyzických osob  umožńují poplatníkům podat daňové přiznání za rok 2021 (či jeho část, která započala ode dne 1. 1. 2021) a správně vypočíst příslušnou daň, což by ve formuláři platném pro rok 2020 nebylo v některých případech prakticky možné.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

L. Pácl – Skutečně smluvní vztah s 4fin garantuje poradcům svobodu při převodech a odkupech klientského kmene?

Foto: Shutterstock Poradkyně a poradci společnosti 4fin, jejichž většinu již dva roky tvoří bývalí poradci Fincentra (dnes Fincentrum & Swiss Life Select), odešli do společnosti 4fin s vidinou (mimo jiné) garantované svobody ohledně nakládání s tzv. klientským kmenem. Tento kmen jim má být garantován nejenom po celou dobu spolupráce s 4fin, ale má jim být zaručena možnost jeho […]

I za nepoužitelné stavby je třeba platit daň, rozhodl soud

Špatný stav budovy, díky kterému ji vůbec nelze používat, neznamená, že není třeba platit daň z nemovitostí. Nejvyšší správní soudu (NSS) nedávno rozhodoval o ukončení povinnosti platby daně z nemovitých věcí. Došel k závěru, že je třeba ji platit i u nepoužitelných staveb. Zda nemovitost plní svou funkci totiž není podstatné.

Bankéři varují před novou vlnou podvodných útoků

Foto: Shutterstock Česká bankovní asociace (ČBA) varuje klienty bank před novou vlnou podvodných útoků. Podvodníci využívají nepozornosti klientů v předvánočním období a pod záminkou, že jsou jejich peníze v ohrožení, je donutí vybrat úspory a vložit na podvodné účty prostřednictvím bankomatů na kryptoměny.

Je čas na lov jednorožců!

Foto: Simon Slanina, šéf investic a strategie finanční skupiny IPC Odborníci z byznysu, finanční analytici i mnozí světoví lídři se shodují: je nová doba, původní strategie musíme výrazně přenastavit. A to téměř ve všech oblastech lidské činnosti. Od přístupu ke klimatické změně, dlouhodobé udržitelnosti prosperity a s tím související energetické nezávislosti až po změnu financování […]