Petr Zámečník

Šéfredaktor odborných serverů Investujeme.cz a Hypoindex.cz Soukromý web: Zámečníkovi.cz a Heraldicus.cz

Oddlužení jako řešení předluženosti

České domácnosti se stále více zadlužují. A s přibývající zadlužeností se množí i předlužené domácnosti a jedinci, kteří nejsou schopni své závazky splácet. Řešením může být od ledna účinný institut oddlužení. Jeho užití ale není snadné a ne vždy dopadne ve prospěch dlužníka.

Test finančních poradců: Jak vybrat kvalitního poradce nejspolehlivěji?

Česká televize a redakce iDnes.cz provedla test finančních poradců. Výsledky jsou sice zajímavé, ale nelze se jimi zcela řídit - vždy záleží na konkrétním finančním poradci, zda vás obslouží dle vašich představ. Jedno ale napověděl: Jak si vybrat finančního poradce nejspolehlivěji!

OVB se stává partnerem serveru Investujeme.cz

Investujeme.cz získalo nového partnera. Na tom by nebylo nic zvláštního, o čem by stálo za to psát editorial. Nový partner serveru ovšem má význam mnohem širší než finanční přínos. Jeho účast je důkazem a dalším posílením nezávislosti Investujeme.cz.

Zvyšte si důvěryhodnost: Registrujte se!

Finanční poradenství je o důvěryhodnosti. Kdo nebudí před klientem dojem důvěryhodného člověka, neuspěje. Na internetu je to stejné. Není primárně důležité, zda je diskutující anonymní či podepsaný, jde o to, zda je důvěryhodný. Na Investujeme.cz je jedním z prostředků zvýšení důvěryhodnosti registrace.

AAA Auto… propadák, nebo podvod?

Společnost AAA Auto včera oznámila výsledky. A byly ještě horší, než se čekalo. Prý z důvodu mimořádných nákladů expanze. Nejvíce pláčí investoři, kteří akcie pořídili v primární emisi. A šíří se spekulace, zda společnost o špatných výsledcích nevěděla ještě před úpisem...

Tomáš Prouza: Štork poškozoval naše klienty s vědomím OVB

„Klienti byli poškozováni s vědomím, a skoro bych řekl na přímý pokyn centrály OVB,“ říká Tomáš Prouza ze společnosti Partners. V rozhovoru rozkrývá nejen pozadí kauzy finančního poradce vyloučeného z asociace za neetické jednání.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Jiří Klaban: Dobrý produkt je víc než vysoká provize

Kapitol je finančně poradenská společnost, která se obejde bez podílových fondů. Vystačí si s IŽP. Nejen o tom si povídáme v rozhovoru s Jiřím Klabanem, členem představenstva a obchodním ředitelem společnosti Kapitol.

Investujeme.cz čtou nejvíce Partners

Mnoho se prodiskutovalo na téma, kdo navštěvuje Investujeme.cz. I mě to zajímalo, a tak jsem vyvěsil na jeden týden anketní otázku: „Pod hlavičkou které finančně poradenské společnosti pracujete?“ A výsledky mě překvapily.

Mzdy poprvé v novém… zkontrolujte si je!

Lidé chodí za finančním poradcem pro rady týkající se osobních a rodinných financí. Zanedlouho obdrží první letošní výplatu a možná přijdou s dotazem, co znamenají položky na výplatní pásce a jak se změnil jejich příjem. Jak se nově dopočítáte čisté mzdy?

Rozum zůstává stát… aneb Ztráta 5 mld. EUR jedním mužem

Jsou věci mezi nebem a zemí. Jednou z nich je letošní ztráta Société Générale způsobená jediným mužem. Jak je to možné? Části jeho výpovědí zveřejnil francouzský deník Le Monde a převzala MF Dnes.