Petr Zámečník

Šéfredaktor odborných serverů Investujeme.cz a Hypoindex.cz Soukromý web: Zámečníkovi.cz a Heraldicus.cz

Oddlužení jako řešení předluženosti

České domácnosti se stále více zadlužují. A s přibývající zadlužeností se množí i předlužené domácnosti a jedinci, kteří nejsou schopni své závazky splácet. Řešením může být od ledna účinný institut oddlužení. Jeho užití ale není snadné a ne vždy dopadne ve prospěch dlužníka.

Test finančních poradců: Jak vybrat kvalitního poradce nejspolehlivěji?

Česká televize a redakce iDnes.cz provedla test finančních poradců. Výsledky jsou sice zajímavé, ale nelze se jimi zcela řídit - vždy záleží na konkrétním finančním poradci, zda vás obslouží dle vašich představ. Jedno ale napověděl: Jak si vybrat finančního poradce nejspolehlivěji!

OVB se stává partnerem serveru Investujeme.cz

Investujeme.cz získalo nového partnera. Na tom by nebylo nic zvláštního, o čem by stálo za to psát editorial. Nový partner serveru ovšem má význam mnohem širší než finanční přínos. Jeho účast je důkazem a dalším posílením nezávislosti Investujeme.cz.

Zvyšte si důvěryhodnost: Registrujte se!

Finanční poradenství je o důvěryhodnosti. Kdo nebudí před klientem dojem důvěryhodného člověka, neuspěje. Na internetu je to stejné. Není primárně důležité, zda je diskutující anonymní či podepsaný, jde o to, zda je důvěryhodný. Na Investujeme.cz je jedním z prostředků zvýšení důvěryhodnosti registrace.

AAA Auto… propadák, nebo podvod?

Společnost AAA Auto včera oznámila výsledky. A byly ještě horší, než se čekalo. Prý z důvodu mimořádných nákladů expanze. Nejvíce pláčí investoři, kteří akcie pořídili v primární emisi. A šíří se spekulace, zda společnost o špatných výsledcích nevěděla ještě před úpisem...

Tomáš Prouza: Štork poškozoval naše klienty s vědomím OVB

„Klienti byli poškozováni s vědomím, a skoro bych řekl na přímý pokyn centrály OVB,“ říká Tomáš Prouza ze společnosti Partners. V rozhovoru rozkrývá nejen pozadí kauzy finančního poradce vyloučeného z asociace za neetické jednání.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Anonym: Podezřelé dluhopisy ve veřejné nabídce

  Obraťte se příště na svůj rozum, berte to jako školné a víc tyto dluhopisy nekupujte.

 • jaroslav horák: Podezřelé dluhopisy ve veřejné nabídce

  Též jsem koupil 4 dluhopisy Petlas ,byla první výplata dividend a pak už nic. Nevím co mám dělat nakoho se obrátit.

 • CK Blue Style: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Jestli jsem se Vás nějak dotkl tak to se omlouvám.Tím,že jste napsala,že patříte do rizikové skupiny tak jsem usoudil,že myslíte rizikovou skupinu podle zákona 185 par.3 kam spadají důchodci,samoživitelé atd.Pokud je mi známo tak BS za neuskutečněné zájezdy dává vouchery a za ...

 • Storno last minute: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Nejsme žádní důchodci a jak jsem psala, objednání proběhlo přes Invii, z daných nabídek v tu chvílí, bohužel téměř vše bylo od BS.... Doposud jsme s BS roky cestovali bez potíží. Proto jsem položila dotaz, pokud mi na něj nemůžete dát odpověď, tak prosím nekritizujte, ...

 • Problémy s CK BS: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Nechci se Vás nějak dotknout,ale nepochopím,že si někdo objedná zájezd zrovna od CK BS.Též patřím do rizikové skupiny,ale na rozdíl od Vás jsem zaplatil zálohu na zájezd už v lednu,který měl být do Egypta a to od 10.7. a který se určitě už neuskuteční.Po zrušení smlouvy ...

Jiří Klaban: Dobrý produkt je víc než vysoká provize

Kapitol je finančně poradenská společnost, která se obejde bez podílových fondů. Vystačí si s IŽP. Nejen o tom si povídáme v rozhovoru s Jiřím Klabanem, členem představenstva a obchodním ředitelem společnosti Kapitol.

Investujeme.cz čtou nejvíce Partners

Mnoho se prodiskutovalo na téma, kdo navštěvuje Investujeme.cz. I mě to zajímalo, a tak jsem vyvěsil na jeden týden anketní otázku: „Pod hlavičkou které finančně poradenské společnosti pracujete?“ A výsledky mě překvapily.

Mzdy poprvé v novém… zkontrolujte si je!

Lidé chodí za finančním poradcem pro rady týkající se osobních a rodinných financí. Zanedlouho obdrží první letošní výplatu a možná přijdou s dotazem, co znamenají položky na výplatní pásce a jak se změnil jejich příjem. Jak se nově dopočítáte čisté mzdy?

Rozum zůstává stát… aneb Ztráta 5 mld. EUR jedním mužem

Jsou věci mezi nebem a zemí. Jednou z nich je letošní ztráta Société Générale způsobená jediným mužem. Jak je to možné? Části jeho výpovědí zveřejnil francouzský deník Le Monde a převzala MF Dnes.