Petr Zámečník

Šéfredaktor odborných serverů Investujeme.cz a Hypoindex.cz Soukromý web: Zámečníkovi.cz a Heraldicus.cz

Finanční poradenství: Má nováček nárok na omluvu?

Kvalita finančního poradenství závisí především na lidech. Systém kontroly a dohledu nad poradci může odhalit mnohá „zvěrstva“, ale zdaleka nemůže odhalit veškeré nekvalitní poradenství. Kvalita poradenství roste se zkušenostmi. Co ale s nováčky? Jak mají získat zkušenosti?

Počítačová kriminalita a banky: Kdo vede?

Napadení vnitřních bankovních systémů zvenku není triviální. A zpravidla se nestává. Útočníci napadají banku buď zevnitř, nebo využívají její nejslabší článek - klienta. Jak se mohou banky a klienti bránit? Mají vůbec šanci?

Fio, největší on-line broker, snižuje poplatky

[Komerční sdělení] Investování do akcií se stalo opět výhodnější. Individuální investoři, kteří obchodují prostřednictvím Fio, burzovní společnosti, mají nyní obchody na pražské burze v Kobos za 0,4 %.

Finanční poradenství v podání Broker Consulting

Finanční poradci při získávání klientů využívají též „studené kontakty“ - kontakty bez doporučení, které získají... no, řekněme různým způsobem. Je to činnost riziková, při níž může finanční poradce narazit na různé klienty. A jeden poradce Broker Consulting narazil na mne. Příležitost k mystery shoppingu jsem nedokázal nevyužít.

Hypotéky na dračku…

Téma hypoték je v poslední době zase „in“. Nejde přitom jen o hypoteční krizi v Americe, jejíž původ se podařilo vypátrat analytikům České spořitelny. Možná i proto Česká spořitelna byla první bankou, která varovala před rizikovými hypotékami. Už není sama... a kdo se směje?

Petr Jeníček: Reforma je příležitostí k růstu leasingových obchodů

Leasing, nebo úvěr? Daňová reforma odpovědí opět zamíchala. I na další dopady reformy se ptáme Petra Jeníčka, výkonného ředitele pro finanční řízení ČSOB Leasingu.

Nejnovější komentáře
 • Honza: Sedm věcí, které možná nevíte o havarijním pojištění

  No nevím, zda po přečtení tohoto článku přestanou lidé tápat:-) Spíš naopak - byť se tváří, že popisuje celý trh, popis sedí jen na Direct...

 • Art: Zranil vás někdo? Máte nárok na odškodnění

  Zdravím prozba sem po napadení a už 7 měsíců na národním 6 operaci 2 operace hlava 4 operace ruka s trvali a nasledkama soudni znalec ohodnotil mi 716.6 bodů zajímalo by mne o kolik bolestné de sem porad na národním dekuju

 • Richard Fuld: Nedostatek zdrojů? Ten problém neexistuje

  Hezký článek. Škoda jen, že se omezil pouze na ropu. Koncept vzácných a omezených zdrojů je špatný obecně. Nic neškodí (jednotlivci i společnosti) více, než to, že uvěří tomu, že jejich možnosti jsou limitovány omezenými zdroji a že se musí tomuto omezení přizpůsobit. ...

 • Uz nebluzni sudruh: Hitlerův recept na hospodářský zázrak

  Keci. Kazda odnoz socialistov ci narodnych alebo internacionalnych ziju z toho co si napoziciavaju a ukradnu. Aby hlupakom prorozdelili slubili im svetlejsie zajtrajsky a aj tak nakoniec vzdy skrachuju..takze nie banky ale neschopni hlupaci co socialistov drzia u moci.

 • úvěr v aaa: Prodej finančních produktů v autobazarech: Katastrofa!

  Když si každý přečte to co má ve smlouvě, tak nemůže vzniknout žádná problém, já jsem si úvěr, který jsem vyřídil v AAA auto přečetl, a vše bylo v pohodě.

Kam investovat?
Hypoindex.cz: Mladší příbuzný Investujeme.cz

Minulý týden se do drátů a bezdrátů internetu rozběhl nový milník v historii mediální společnosti Fincentrum Media - server o financování bydlení Hypoindex.cz. Unikátní ukazatel vývoje úrokových sazeb hypoték FINCENTRUM HYPOINDEX tak získal svůj web a Investujeme.cz sesterský projekt.

Struktura produkce: Naprostá otevřenost i informační vakuum

Struktura produkce finančně poradenských společností je jedním z vodítek, které mohou pomoci určit, zda finanční poradci pracují ve prospěch klienta, nebo svých peněženek. Některé společnosti jsou zcela otevřené, jiné se uzavírají... Jak si stojí finanční poradenství?

Jan Traxler: Chceme renomé jako švýcarské privátní banky

Jan Traxler nedávno založil společnost FINEZ Investment Management. Cíle nemá malé. Zato přístup ke klientům je ojedinělý. O nové společnosti si povídáme s jejím zakladatelem.

Podvodné e-maily aneb Co za tím vězí?

Phishing dostal v posledních týdnech nový rozměr - velký. A dělá hlavu především největší české retailové bance - České spořitelně. Má dělat hlavu i nám ostatním? Nebo nad nimi můžeme jen mávnout rukou či uronit slzu nad pochroumanou češtinou mnohdy ozdobenou vkusnou bukvou?