Petr Zámečník

Šéfredaktor odborných serverů Investujeme.cz a Hypoindex.cz Soukromý web: Zámečníkovi.cz a Heraldicus.cz

Diskuse… věrný obraz finančního poradenství?

Investujeme.cz je mnohdy zaplaveno plamennými diskusemi zastánců a odpůrců různých směrů finančního poradenství, firem či profesních názorů. Občas až příliš plamennými, kdy se vytrácí obsah a navrch získávají bezduché napadání a osočování. Co s tím? NIC!

Pavel Uzel: Finanční poradce musí volit nejlepší řešení

V rozhovoru s Pavlem Uzlem, generálním ředitelem OVB v České republice, se ptáme na změny a výhled společnosti, na konkurenční doložky i kauzu Helvag.

Pravdu a nic než (celou?) pravdu

K jakémukoli rozhodnutí potřebujeme informace. Klienti finančních poradců také. Kolik informací potřebují? Všechny? Vždyť to by pak nekoupili! Tak jen část? A kterou?

Agrofert a penzijní fondy: Roztáčí se provizní spirála?

Provize hýbou světem finančního zprostředkování. A nemusí jít ani o provizně placené finanční poradce. Společnost Agrofert vypsala výběrové řízení na dva penzijní fondy… a vítěz jí nabídl nemalý bonus za každého klienta. Agrofert ale není sám.

Penzijní fond ATLANTIK: Bomba pro zprostředkovatele, nebo pro klienty?

Na český trh přichází nový penzijní fond - Penzijní fond ATLANTIK. V současné době prochází licenčním řízením, ale již nyní prosakují na světlo světa některé informace o jeho směřování... a o provizích pro finanční zprostředkovatele. Může se vyplatit i klientovi?

Vyplatí se investovat do finančně poradenských společností?

OVB zveřejnila výsledky hospodaření. Není ale jedinou společnosti, která je obchodována na burze. Vyplatí se investovat do oboru zprostředkování finančních služeb? Jak si finančně poradenské společnosti na burze stojí?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Daň z kravaty

Daň z kravaty navrhla náměstkyně madarského ministerstva vzdělávání a kultury Maria Schneiderová: "Kravaty a motýlky přeci tvoří designéři, což jsou umělci, takže část z jejich výdělků by měla plynout na podporu umění a kultury tady v Maďarsku.“

Finanční poradenství, nebo prodej?

Povídal jsem si nezávazně s jedním člověkem z finančně poradenského světa. Řekl mi: „Když klient něco koupí, byl bych hloupý, abych mu to neprodal.“ A etika? Co je neetického na prodeji? Svým způsobem má pravdu, ale...

Hild: Obchodníci se smrtí?

Čím dříve klient zemře, tím více společnost vydělá. Společnost Hild chce i v Česku nabízet odkoupení nemovitosti za doživotní rentu. Podnikání společnosti naráží ale na řadu zásadních otázek - od právních, po etické.

Helvag opět na scéně: Klienti znovu žalují OVB

Klienti investicí do Helvagu přišli celkově o 300 mil. Kč. Nyní požadují náhradu po OVB, která investici zprostředkovala. OVB dlouhodobě odmítá odpovědnost za ztracenou investici a již v této souvislosti vyhrála několik soudních sporů. Mají klienti Helvagu šanci na úspěch? Nebo jim zbydou jen oči pro pláč?