Petr Zámečník

Šéfredaktor odborných serverů Investujeme.cz a Hypoindex.cz Soukromý web: Zámečníkovi.cz a Heraldicus.cz

Hypotéky na dračku…

Téma hypoték je v poslední době zase „in“. Nejde přitom jen o hypoteční krizi v Americe, jejíž původ se podařilo vypátrat analytikům České spořitelny. Možná i proto Česká spořitelna byla první bankou, která varovala před rizikovými hypotékami. Už není sama... a kdo se směje?

Petr Jeníček: Reforma je příležitostí k růstu leasingových obchodů

Leasing, nebo úvěr? Daňová reforma odpovědí opět zamíchala. I na další dopady reformy se ptáme Petra Jeníčka, výkonného ředitele pro finanční řízení ČSOB Leasingu.

Hypoindex.cz: Mladší příbuzný Investujeme.cz

Minulý týden se do drátů a bezdrátů internetu rozběhl nový milník v historii mediální společnosti Fincentrum Media - server o financování bydlení Hypoindex.cz. Unikátní ukazatel vývoje úrokových sazeb hypoték FINCENTRUM HYPOINDEX tak získal svůj web a Investujeme.cz sesterský projekt.

Struktura produkce: Naprostá otevřenost i informační vakuum

Struktura produkce finančně poradenských společností je jedním z vodítek, které mohou pomoci určit, zda finanční poradci pracují ve prospěch klienta, nebo svých peněženek. Některé společnosti jsou zcela otevřené, jiné se uzavírají... Jak si stojí finanční poradenství?

Jan Traxler: Chceme renomé jako švýcarské privátní banky

Jan Traxler nedávno založil společnost FINEZ Investment Management. Cíle nemá malé. Zato přístup ke klientům je ojedinělý. O nové společnosti si povídáme s jejím zakladatelem.

Podvodné e-maily aneb Co za tím vězí?

Phishing dostal v posledních týdnech nový rozměr - velký. A dělá hlavu především největší české retailové bance - České spořitelně. Má dělat hlavu i nám ostatním? Nebo nad nimi můžeme jen mávnout rukou či uronit slzu nad pochroumanou češtinou mnohdy ozdobenou vkusnou bukvou?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Oddlužení jako řešení předluženosti

České domácnosti se stále více zadlužují. A s přibývající zadlužeností se množí i předlužené domácnosti a jedinci, kteří nejsou schopni své závazky splácet. Řešením může být od ledna účinný institut oddlužení. Jeho užití ale není snadné a ne vždy dopadne ve prospěch dlužníka.

Test finančních poradců: Jak vybrat kvalitního poradce nejspolehlivěji?

Česká televize a redakce iDnes.cz provedla test finančních poradců. Výsledky jsou sice zajímavé, ale nelze se jimi zcela řídit - vždy záleží na konkrétním finančním poradci, zda vás obslouží dle vašich představ. Jedno ale napověděl: Jak si vybrat finančního poradce nejspolehlivěji!

OVB se stává partnerem serveru Investujeme.cz

Investujeme.cz získalo nového partnera. Na tom by nebylo nic zvláštního, o čem by stálo za to psát editorial. Nový partner serveru ovšem má význam mnohem širší než finanční přínos. Jeho účast je důkazem a dalším posílením nezávislosti Investujeme.cz.

Zvyšte si důvěryhodnost: Registrujte se!

Finanční poradenství je o důvěryhodnosti. Kdo nebudí před klientem dojem důvěryhodného člověka, neuspěje. Na internetu je to stejné. Není primárně důležité, zda je diskutující anonymní či podepsaný, jde o to, zda je důvěryhodný. Na Investujeme.cz je jedním z prostředků zvýšení důvěryhodnosti registrace.