Petr Šimčák,CFA

Budoucnost mají koncentrovaná akciová portfolia

Zhodnocení na akciových trzích bude v dalších letech nižší než to z 80. a 90. let, upozorňuje PETR ŠIMČÁK z Pioneer Investments. Co umožní vyšší výnos?

Dobrá zpráva: výnosy poklesnou

PETR ŠIMČÁK z Pioneer Investments vysvětluje, proč bychom se z toho měli radovat. Vysoké úroky jsou totiž jen tam, kde jsou domy z bahna a slámy.

Nejde o časování, ale o čas

Opravdu časování nemá smysl? Opravdu by se investor neměl zajímat o výnosový potenciál své investice? Samozřejmě že měl, ale jinak než to činí většina investorů, říká PETR ŠIMČÁK.

Jako voda a oheň

Na trhu existují instrumenty a strategie, které tento profil nabízejí. Hodí se pro běžného investora? Odpověď nabízí PETR ŠIMČÁK z Pioneer Investments.

Poznejte trh s kreditním rizikem

Trh s kreditními deriváty roste enormě rychle z hlediska objemu i důležitosti. Nic vám to neříká? Není to taková věda, vysvětluje PETR ŠIMČÁK z Pioneer Investments.

Jak prognózovat, když nevím?

Většina odhadů vývoje trhů na rok 2007 není ničím jiným, než přiznámim prosté skutečnosti, že jeho autor prostě neví, co trhy udělají, tvrdí PETR ŠIMČÁK.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Marta: WSM Robot: Podvod pořád běží?

  Jsem jedna z postižených klientů WSM. Mým zmocněncem je Advokátní kncelář Jícha&Holman, Slezská 2127/13, 120 00 Praha 2, e-mail: causawsm@jichaholman.cz

 • Adriena Morávková: Klienti zkrachovalého fondu Viva se dočkali odškodnění

  Ve Vivě jsem měla uloženo 24.000,- Kč - žádné peníze jsem neobdržela. Dnes přišlo nějaké Usnesení, ze kterého jsem nepochopila, jestli mám také nárok na vrácení alespoň části peněz. Co k tomu mám doložit, abych byla také odškodněna, nebo co se mělo pro to udělat? ...

 • Anonym: Kolik lidí bude bez důchodu?

  To prave problem je když lide před duchodem neseženou praci tak to stat se chova

 • Anonym: Kolik lidí bude bez důchodu?

  To prave problem je když stare lidi nikdo nechce zamestnat

 • Roman: Nové směry ve finančním poradenství: Konsolidace začala

  To, ale není jen o pojištění. Na průmyslovce ze 3. tříd v ročníku jsme měli jednoho a ten neudělal ani napodruhé maturitu. A hádejte, kdo je dnes nejúspěšnější potažmo nejbohatší z těch cca 90 lidí? Ano správně uhodl jste, ten co nemá maturitu je stonásobně bohatší ...

Zajištěné investování aneb Rovnováha mezi potřebou, touhou a strachem

Investice do akcií či akciových fondů je z dlouhodobého hlediska nejvýnosnější. Přes vysoký výnos akciových trhů většina drobných investorů vydělá mnohem méně - prodávají při poklesu a nakupují při vzestupu. Ochranou klienta před sama sebou mohou být zajištěné fondy, píše PETR ŠIMČÁK z Pinoneer Investments.

Editorial ze dne 26.10.2006

Jak reagovat na dotaz klienta, kterému se už staráte o portfolio a který na schůzku přijde se slovy: "Tak co pro mě máte nového, jiného, zajímavého?" Možná se bojíte, že když mu nabídnete jen to, co už má, odejde ke konkurenci. Ale nezoufejte...

Jak vybrat z investičních nástrojů to nejlepší?

Bylo by zajímavé otevřeně si říci, do kterých finančních produktů investují profesionálové své vlastní peníze, navrhuje PETR ŠIMČÁK.

Editorial ze dne 20.6.2006

V listopadu 2005 jsem se dopustil něčeho, co normálně nedělám a ani v budoucnu dělat nehodlám - nabídl jsem prognózu trhů. Zájemcům o dluhopisový fond jsem doporučil něco, co nedávalo posledních 20 let žádný smysl...