Petr Šimčák,CFA

Budoucnost mají koncentrovaná akciová portfolia

Zhodnocení na akciových trzích bude v dalších letech nižší než to z 80. a 90. let, upozorňuje PETR ŠIMČÁK z Pioneer Investments. Co umožní vyšší výnos?

Dobrá zpráva: výnosy poklesnou

PETR ŠIMČÁK z Pioneer Investments vysvětluje, proč bychom se z toho měli radovat. Vysoké úroky jsou totiž jen tam, kde jsou domy z bahna a slámy.

Nejde o časování, ale o čas

Opravdu časování nemá smysl? Opravdu by se investor neměl zajímat o výnosový potenciál své investice? Samozřejmě že měl, ale jinak než to činí většina investorů, říká PETR ŠIMČÁK.

Jako voda a oheň

Na trhu existují instrumenty a strategie, které tento profil nabízejí. Hodí se pro běžného investora? Odpověď nabízí PETR ŠIMČÁK z Pioneer Investments.

Poznejte trh s kreditním rizikem

Trh s kreditními deriváty roste enormě rychle z hlediska objemu i důležitosti. Nic vám to neříká? Není to taková věda, vysvětluje PETR ŠIMČÁK z Pioneer Investments.

Jak prognózovat, když nevím?

Většina odhadů vývoje trhů na rok 2007 není ničím jiným, než přiznámim prosté skutečnosti, že jeho autor prostě neví, co trhy udělají, tvrdí PETR ŠIMČÁK.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Pavel Hanzl: Finanční poradenství jako služba roste

  Tohle hodně záleží na optice, na přiblížení, co to je ten finanční plán. Například nemá smysl vydávat za finanční plán jakési finanční portfolio, kde se nachází dva úvěry, tři pojistky a čtyři investice, případně bizarně dotaženo do detailu " tady se stávám ...

 • Standa: Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete

  Rád se přidám ke společnému postupu.

 • Insider: Finanční poradenství jako služba roste

  Dobře to na FINfestu na podzim 2018 řekl Mojmír Urbánek, kde konstatoval, že „finanční plán jako nástroj distribuce je mrtvý, ale ukázat souvislosti, to je klíčem“. Jiří Paták z Chytrého Honzy dodal, že "finanční plán je mrtvý. Je to náš fetiš.“ Svůj názor ...

 • MartinS: Martin Kovář: Do zlata investovat nedoporučuji

  Dobrý den, i já si myslím, že se do zlata příliš nevyplatí investovat. Četl jsem o tom co nejvíce na netu a závěrem se mi momentálně jako mnohem výhodnější jeví třeba kryptoměny :). Co jsem koukal na různé timeline a info, tak mě Au moc nepřesvědčilo. Viz. třeba ...

 • Radek: Biometrický podpis? Úřad je proti

  No, nevím. Většina lidí má papírové dokumenty v takovém "pořádku", že stejně nikdo nic nedohledá... ale jistá komplikace to být může, to je pravda.

Zajištěné investování aneb Rovnováha mezi potřebou, touhou a strachem

Investice do akcií či akciových fondů je z dlouhodobého hlediska nejvýnosnější. Přes vysoký výnos akciových trhů většina drobných investorů vydělá mnohem méně - prodávají při poklesu a nakupují při vzestupu. Ochranou klienta před sama sebou mohou být zajištěné fondy, píše PETR ŠIMČÁK z Pinoneer Investments.

Editorial ze dne 26.10.2006

Jak reagovat na dotaz klienta, kterému se už staráte o portfolio a který na schůzku přijde se slovy: "Tak co pro mě máte nového, jiného, zajímavého?" Možná se bojíte, že když mu nabídnete jen to, co už má, odejde ke konkurenci. Ale nezoufejte...

Jak vybrat z investičních nástrojů to nejlepší?

Bylo by zajímavé otevřeně si říci, do kterých finančních produktů investují profesionálové své vlastní peníze, navrhuje PETR ŠIMČÁK.

Editorial ze dne 20.6.2006

V listopadu 2005 jsem se dopustil něčeho, co normálně nedělám a ani v budoucnu dělat nehodlám - nabídl jsem prognózu trhů. Zájemcům o dluhopisový fond jsem doporučil něco, co nedávalo posledních 20 let žádný smysl...