Petr Šafránek

Povinná praxe v pojišťovně? Nesmysl!

Ministerstvo financí připravilo další novelu zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích. Novelu velmi kontroverzní, upozorňuje PETR ŠAFRÁNEK.

Záznam z jednání s klientem není zbytečný kus papíru

Záznam z jednání pojišťovacího zprostředkovatele s klientem může ochránit nejen klienta, ale i zprostředkovatele, tvrdí PETR ŠAFRÁNEK z AFIZ.

Chcete bydlet? Dostanete životku!

Někteří poradci nasazují na každou finanční situaci kapitálovou nebo investiční životní pojistku, upozorňuje PETR ŠAFRÁNEK.

Editorial ze dne 12.11.2007

Asi každý finanční poradce, který to se svým podnikáním v oboru myslí vážně, by byl rád, aby byl veřejností vnímám stejně jako advokát, daňový poradce, rodinný lékař či architekt. Nejsme to ovšem nakonec my sami, kdo takovému vnímání naší profese veřejností intenzivně škodí?

Editorial ze dne 21.12.2006

Považovali byste vyloučení z profesní organizace pro opakované neplnění členských povinností minimálně za ostudu? Společnost Finco & Partners CZ, právní nástupce společnosti Slon, s.r.o, vyřešila takovou situaci vskutku svérázně...

Editorial ze dne 15.12.2006

Kdosi, a je úplně jedno kdo a s jakým možným vedlejším úmyslem, nachytal začínajícího finančního zprostředkovatele při nehorázných tvrzeních o vlastnostech IŽP. Tentokrát byl z Fincentra FP. Příště může být z kterékoliv jiné společnosti působící na trhu....

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Editorial ze dne 21.11.2006

Pozorně sleduji trvalou snahu pana šéfredaktora Jana Majera vypudit z diskusí na tomto serveru anonymy. Plně jeho snažení podporuji. Jsem totiž přesvědčen, že ten, kdo má co říci k problematice naší branže, nemá nejmenší důvod skrývat svoji identitu.

Mohou za všechno zprostředkovatelé?

Podle diskusí nejenom na tomto serveru to vypadá, jako by za veškeré nešvary na trhu finančních produktů mohli zprostředkovatelé, upozorňuje PETR ŠAFRÁNEK.

Editorial ze dne 29.10.2006

Psal se leden 1999 a já byl čerstvým držitelem svého prvního živnostenského listu a pevného odhodlání začít podnikat. Tenkrát mi zavolala kamarádka Hanka, že se v prostorách Svazu účetních zúčastnila zajímavé přednášky nějaké německé společnosti, která pomáhá lidem vybírat z nepřehledné nabídky finančních produktů.

Editorial ze dne 24.10.2006

ZADARMO ANI KUŘE NEHRABE. Kdyby si tuto základní poučku uvědomil každý klient, byli bychom v otázce poradenství vs. zprostředkování opět o kus dál...