Petr Šafránek

Poradenství, nebo prodej?

Kdo dostává provizi, je prodejce, koho si platí klient, je poradce. Jaká je realita?

Supermarket nebo životka?

Velké provize z kapitálotvorných životních pojistek vedou k jejich masivnímu prodeji. Je to třeba jen odsuzovat, nebo to má i svá pozitiva? Zamýšlí se PETR ŠAFRÁNEK.

Odkupné – utajená informace?

Je správné, že za informování klienta o průběhu odkupného u kapitálotvorných pojistek je zodpovědný pouze zprostředkovatel, ptá se PETR ŠAFRÁNEK

Jsou nízkonákladové produkty životaschopné?

V diskusích zde se opakovaně střetávají dva přístupy k finančním poradenským a zprostředkovatelským službám, říká PETR ŠAFRÁNEK

Není služba jako služba

Problematika výpisů z katastru zdánlivě nepatří na tento server. Ovšem jenom do okamžiku, než se začnete zabývat hypotéčními úvěry, upozorňuje PETR ŠAFRÁNEK.

Nestyďme se za provize

Zatajování provizního systému a vyzdvihování bezplatného poradenství může být až na hranici klamavé reklamy, upozorňuje PETR ŠAFRÁNEK.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Jak dál v penzijním připojištění?

Penzijní připojištění nezatěžuje účet klienta přímo žádnými poplatky. Je ale opravdu tak výhodné? Odpověď nabízí PETR ŠAFRÁNEK z AFIZ.

Kam směřuje penzijní připojištění – postřehy z konference

Server Investujeme.cz uspořádal ve čtvrtek 25. října konferenci na téma "Jak připravit fondy na penzijní reformu". Na konferenci zazněla celá řada názorů, na tři z nich si dovolím reagovat, píše PETR ŠAFRÁNEK.

Klamavá reklama roku?

"Měl jsem tu čest být jedním z odborných porotců v akci Banka roku. Hořce své účasti lituji," říká PETR ŠAFRÁNEK.

Další časovaná bomba?

Má obliba investičního životního pojištění racionální jádro? Vědí klienti, co kupují? A vědí pojišťovací zprostředkovatelé, co prodávají? Odpovědi nabízí PETR ŠAFRÁNEK.