Petr Šafránek

Ochrana spotřebitele? Jenom když se to zrovna hodí!

Ochrana spotřebitele je v poslední době skloňována ve všech pádech, mimo jiné i v souvislosti s připravovanou rozsáhlou novelou zákona 38//2004 Sb. o pojišťovacích zprostředkovatelích. Legislativa důchodové reformy však jasně ukazuje, že nejde o žádný koncepční prvek naší legislativy, ale že je používána zcela účelově jenom tam, kde se to zrovna hodí.

Rizika zprostředkování II. pilíře důchodové reformy

Stát přenáší některá rizika spojená s účastí ve II. pilíři důchodové reformy na zprostředkovatele, přičemž zakazuje penzijním společnostem tuto skutečnost kompenzovat zprostředkovatelům přiměřenou odměnou.

Kvalita za přepážkou banky? Ani omylem!

V mnoha diskusích nejenom na tomto serveru je probírána kvalita služeb finančních zprostředkovatelů, vykonávajících činnost jako OSVČ. Tyto diskuse často vyznívají tak, jako by jedinou zárukou kvality byl pracovní poměr a odpovědnost zaměstnavatele za své zaměstnance. Osobně jsem se přesvědčil, že je to zásadní omyl.

Pozor na odbornou způsobilost!

Pojišťovacím zprostředkovatelům se blíží konec dvouleté lhůty, ve které musí složit odbornou zkoušku. Jinak jim hrozí vyškrtnutí z registru ČNB, upozorňuje PETR ŠAFRÁNEK z AFIZ.

Máte správné podnikatelské oprávnění?

Řada finančních poradců podniká na základě nesprávného živnostenského listu, upozorňuje PETR ŠAFRÁNEK.

Multilevel, nebo letadlo?

Na finančním trhu působí firmy založené na známém principu letadla, upozorňuje PETR ŠAFRÁNEK.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Co skutečně vyžaduje ochrana spotřebitelů?

Neztěžujme vstup do oboru. Soustřeďme se raději na povinnost náhrady škody, doporučuje v souvislosti s novými pravidly pro finanční poradce PETR ŠAFRÁNEK.

Provize a etika ve finančním poradenství

Provize jako by byla v očích některých lidí něco snad až nemorálního. Příčinu hledejme v samé podstatě finančních produktů a způsobu jejich prodeje, říká PETR ŠAFRÁNEK.

Využijme jedinečnou příležitost

Využijme jedinečnou příležitost a hledejme společně rozumnou podobu regulace zprostředkování a poradenství na finančním trhu, vyzývá PETR ŠAFRÁNEK.

Dobrý poradce nemusí být i dobrý manažer

V diskusních příspěvcích na tomto serveru se očividně střetávají dvě filozofie přístupu k poskytování služeb na finančním trhu, říká PETR ŠAFRÁNEK.