Petr Novotný

Autor je dramaturgem a moderátorem pořadu Investorský magazín a Studio Burza.

Jaroslav Brzoň: Stagnace je to nejlepší, co může světovou ekonomiku potkat

Investoři by se měli připravit na dlouhodobou ekonomickou stagnaci s růstem inflace, říká Jaroslav Brzoň, ředitel investiční společnosti Best Buy Investments, jejíž klienti díky sofistikovaným strategiím postavených na investičních certifikátech dosahují velmi zajímavého zhodnocení.

Investování na medvědím trhu

Už vám volal váš investiční poradce, privátní bankéř nebo osobní makléř a namlouval vám, že jsou akcie neuvěřitelně levné? A vy pomalu začínáte uvažovat o nákupu. Stop! Nenechte se nikým vyvést z omylu: „Medvědí trh“ ještě brzy neskončí.

10 důvodů proč medvěd definitivně porazil býka

Akciové trhy se s konečnou platností propadly do medvědího trendu. Proč? Důvodů je celá řada - od růstu cen ropy po potvrzení staré burzovní pranostiky. Nebo stále ještě věříte v býčí trend?

Vítejte na medvědím trhu

Medvědí trh trvá již od podzimu minulého roku. Ale hledat konkrétní den, kdy vylezl medvěd z brlohu by bylo jen ztrátou času. Lednové výprodeje jsou jen odloženou reakcí toho, že finanční a reálná ekonomika je velmi spjatá, píše PETR NOVOTNÝ.

Konec akcií a nástup dluhopisů?

FED překvapivě snížil úrokové sazby o půl procentního bodu. Zachrání tím americkou ekonomiku? Udrží inflaci pod kontrolou? A do jakých instrumentů se vyplatí investovat v současném podnebí? Na otázky odpovídá PETR NOVOTNÝ, dramaturg a moderátor Investorského magazínu.

Medvědi… zvítězí nad šestiletým býkem?

Akciové trhy ovládají od konce roku 2002 býci. Bez odpočinku tlačí hlavní indexy do rekordních úrovní. Žlutý trikot museli svlékat jen velmi zřídka, píše PETR NOVOTNÝ. Dnes o sobě medvědi dávají zase slyšet.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Technologické akcie jsou zase

Zpracování dat, telekomunikace, biotechnologie nebo počítačový hardware - jen část z toho, co zastřešují technologické společnosti, píše PETR NOVOTNÝ, dramaturg a moderátor Investorského magazínu. Pro někoho jsou technologické akcie synonymem akciové bubliny, která splaskla na přelomu století. Tehdy například index technologických akcií Nasdaq 100 ztratil 78 % hodnoty. Dnes jsou zase "IN".

Burzovní krach 1987… 20 let poté

Užívá si dnes vaše akciové portfolio rekordů na akciových trzích? Nebuďte tak "sebejistí". Události z černého pondělí jsou velkým připomenutím, jak rychle se může obrátit nálada na trzích. Zda je burzovní krach příležitostí k nákupu hodnotí PETR NOVOTNÝ, dramaturg a moderátor Investorského magazínu.

Výsledková sezóna: Co oznamují společnosti

Investor má před samotným nákupem akcií dilema. Jediné, co zná, jsou hospodářské výsledky z minulosti. Tržní ceny akcií se však většinou odvíjí od toho, co neví - budoucích zisků a tržeb. I přes tento handicap je pohled do hospodářských čísel v právě vrcholící výsledkové sezóně užitečný, píše PETR NOVOTNÝ.