Petr Fejtek

Březen, do boudy vlezem

Na amerických akciích máme sice rekordy, ale u nás, Hjůstne, máme problém: je to moc, nebo moc málo? V naší kotlině máme úplně jiné starosti… ostatně Kypr je nám mnohem blíže než Wall Street.

Únor bílý, fondy stále sílí

Půldruhé miliardy už druhý měsíc za sebou – to jsme viděli naposled před krizí, tedy před pěti lety. A dokonce byl kratší únor ještě úrodnější než leden dopovaný obálkami od Ježíška. Anebo že by Ježíšek roznášel už rovnou bezkontaktní žolíky? Faktem je, že bankovní vklady za leden přibraly o 21 miliard (9 na spořáky + 12 na běžňáky), když o maličko víc to bylo jen jednou před 4 lety a vlastně jen jedinkrát v historii.

Petr Stuchlík: Jsme jediní, kdo může zkvalitnit trh finančního poradenství

Do poradenské společnosti Fincentrum vstoupil zahraniční kapitál, dokonce mírnou majoritou. Jde o finanční kapitál, který zřejmě věří nejen firmě, ale i Luboru Žalmanovi, který se na akvizici také podílí. Řízení firmy se prý sice nijak nemění, ale podmínky transakce vyvolávají mnohé spekulace. Vysvětlí alespoň něco spolumajitel a generální ředitel Petr Stuchlík?

Fondy v lednu soutěžily o peníze se ctí

Půldruhé miliardy nově investovaných peněz není vůbec špatný výsledek. Zřejmě již dochází k výraznějšímu „zklidnění“ klientů jak stávajících, tak i těch nově zvažujících, kam uložit něco ze svých úspor.

Jaké úvahy pro pilíře

ČNB konečně pod stromeček rozdala povolení a média se jistě začnou plnit nejrůznějšími argumenty, zda a proč vstoupit či nevstoupit do druhého pilíře, zatímco (zatím) zůstávají v pozadí změny v tom třetím. Kudy na to? – ptá se asi každý. A není to nijak triviální zvažování…

Rok fondů: hůř už bylo

Lépe sice již bylo také, ale dávno, dávno již tomu – tak někdy před pěti lety. Nenápadná bublinka na trhu nemovitostí, na které půjčily banky v Americe každému nelegálovi, a tento finanční metanol pak namíchaly do jedovatých lahví, spustila lavinu, která odkryla další neduhy světa.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Fincentrum v centru (řečí)

Fincentrum je tradičně asi nejdiskutovanější poradenská společnost. U majitelů vyvolává většina drbů úsměv – zejména ten „zaběhaný“, že je firma na prodej – ale není na každém šprochu pravdy trochu? „Nabídky samozřejmě dostáváme, a to je dobře,“ hodnotí to (opět s úsměvem) generální ředitel Petr Stuchlík…

Listopad fondů aneb Večírek končí

Jen 200 milionů přišlo v listopadu do našich fondů. V porovnání s 30 miliardami do státních (Kalouskových) spořicích dluhopisů to ani nestojí za řeč, ale když si všimneme, že skoro 400 milionů opět zdrhlo jen z ISČS Sporoinvest, není to zas tak zlé.

Říjen fondům část peněz jen „vrátil“

Skoro miliarda přišla do fondů za minulý měsíc – to tu nebylo už déle než dva roky! Můžeme tedy uvažovat o nějaké změně investičních trendů? Není tam někde zakopaný pes? Bohužel je – v září totiž dostali klienti končících zajištěných fondů vyplaceno 1,9 miliardy korun. Takže se vlastně jen „recyklovala“ část těchto peněz.

Zářijový kotrmelec fondů

Navíc značně nepovedený, protože hned na začátku měsíce fondbyznys ošklivě zakopl a spadl do 1,6miliardové díry. Z té se nejen nevyhrabal, ale ani se mu v tom nadité peněženky investorů příliš nesnažily pomoci. Co se tedy odehrálo? Skončil jeden zajištěný obr.