Petr Fejtek

Růst nejistot brzdí i fondy

Přestože u nás akciové fondy opět inkasovaly tři čtvrtiny čistých nákupů, příliv investovaných peněz poněkud vysychá. Do fondů přišlo uplynulý týden celkem jen málo přes půl miliardy, což je citelně méně než v srpnových týdnech. A bude možná ještě hůř, protože korekce na akciových trzích asi ještě neskončila. Čtěte v článku PETRA FEJTKA.

Akciové trhy stále bez trendu

Kdybychom nezapočítali víc než 200milionovou výplatu podílníkům při ukončení ČSOB Reverzního click 2, dosáhl by celkový čistý prodej fondů půl miliardy. Takto můžeme započítat jen necelých 300 milionů korun, píše PETR FEJTEK.

Jak zareagují investoři na akciový doping

Akciové fondy navzdory výkyvům trhu nezaváhaly. Spolu se zajištěnými fondy se drží na špici investic. Zajištěné fondy nejsou žádným překvapením - novinky na trhu investory lákají. Co se dělo mezi podílovými fondy píše PETR FEJTEK.

Akciová maxima na dohled

Kratší týden byl na naší fondové scéně již opět plně v režii zajištěných fondů. Že by naši aktivní investoři vystříleli prach? Nebo číhají na další medvědy… Píše PETR FEJTEK.

Odpočinek na vavřínech

Konečně se mnohé akciové trhy opět dopracovaly na svá maxima. Investoři proto začínají hloubat nad svým portfoliem a rozmýšlejí, zda mají zisky inkasovat zisky hned, anebo ještě počkat. Většinu zde přítomných poradců ovšem zajímá nejvýš to, jaké "minulé výnosy" mohou při lovu klientů do IŽP předkládat. I pro ně je zpráva optimistická: mohou předvádět Havaj na rekordech. Píše PETR FEJTEK.

Říjnový návrat fondů do zajetých kolejí

Ukazuje se, že letní období bylo skutečně dost výjimečné, takže malá říjnová evoluce jen přehazuje výhybku do směru, který jsme viděli v prvním pololetí - tedy k většinové volbě zajištěných fondů. Píše PETR FEJTEK. A jaký bude výhled?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Neveselý fondový listopad

Celý měsíc jakoby dostal ránu hned prvního, kdy americké trhy předvedly další ze svých salt: dolů o 2,5 % (jako předtím 19. října) a navíc takové zopakovaly i po týdnu, tedy 7. listopadu. Míra nejistot tak zřejmě kulminovala, píše PETR FEJTEK, což se nemohlo nepromítnout do nálad investorů.

V prosinci fondy předvedly standard

Přes kratší týdny a předvánoční náladu nedošlo v prosinci k nijak vyznaným změnám nálad investorů, píše PETR FEJTEK. Kolik do fondů plynulo v prosinci a kolik za celý uplynulý rok?

Banky nabídnou nižší splátky

Mohly by vás zajímat možnosti, jak svoji hypotéku změnit při konci fixace. Banky přicházejí s atraktivními nabídkami, vznikají i nové hypoteční produkty. Téma zde otevřel PETR FEJTEK.

Editorial ze dne 3.8.2006

Zatímco miliony lidí u nás sledovaly mistrovství světa ve fotbale, pouhých několik tisíc zajímala liga mistrů-investorů. Kde že se konala? Nuže na burzách, jako vždy… A byla drsná, mnohem drsnější než Zidanova hra hlavou.