Články autora Paul Stanfield
Navzdory záplavě nařízení a směrnic, která se kolem nás přehnala v roce 2018, se domnívám, že jejich skutečný dopad zaznamenáme a pocítíme až v příštích 12 měsících. A budeme v roce 2019 svědky skutečného vzniku tzv. robo-poradenství?
Téměř stejně zněl název článku, který jsem četl nedávno – a který mi připomenul skutečnost, že mnozí poradci si ne vždy uvědomují, jak hodně pozitivní vliv mají na životy lidí. Nebo kde tento vliv klient pociťuje jako nejužitečnější.
Četné studie v posledních letech prokázaly hodnotu kvalitního finančního poradenství – v neposlední řadě to, že klientům, kterým je takové poradenství poskytnuto, se po odchodu do důchodu daří významně lépe a z finančního hlediska jsou i během předchozích fází svého života mnohem více chráněni.
„Onehdy se Ray bavil se svým třináctiletým synem a narazili na problém, o kterém se potřebovali dozvědět víc – Ray se rozhodl „kouknout na Google“, jeho syn „šel na YouTube“. Ray si tak uvědomil, že jejich přístupy k vyhledávání informací, získávání odpovědí a k práci s internetem se liší.“
Řada komentátorů z odvětví finančního poradenství neustále tvrdí, že provize mají celosvětově odzvoněno – je tomu ale opravdu tak? Všichni víme o přechodu na poplatky ve Velké Británii i několika málo dalších částech světa, nicméně některé další jurisdikce se podle vlastních vyjádření rovněž vydaly touto cestou, přičemž následně narazily na odpor vlastních regulátorů.
Nuže, pro ty z nás, které překvapilo hlasování o brexitu – a v londýnské City takových bylo rozhodně dost – získává údiv díky americkým volbám zcela nový rozměr, a to v daleko širším měřítku. Nevím, co se v této souvislosti říká o Hillary Clintonové a její kampani – no, když se zamyslím, tak něco bych si pravděpodobně vybavil – nicméně vítězství Trumpa, spolu s výsledkem britského referenda o vystoupení z Evropské unie a ...
Tento slavný citát pronesl Mark Twain, když se dověděl, že byl omylem prohlášen za mrtvého. Přestože se patrně jedná o citaci mírně upravenou, význam stále do značné míry odpovídá tomu, co měl velký spisovatel na mysli. Na tento citát jsem si vzpomněl i nedávno, když jsem se opět zamýšlel nad tzv. „robo-poradenstvím“ a potenciální rolí a budoucími příležitostmi pro skutečné poradce.
Nedávno provedená studie zjistila, že britští robo-poradci mají takovou strukturu, že o peníze přijdou a „většina zkrachuje ještě dříve, než do správy získá větší objem aktiv potřebný k přežití“.
Poslední rok či dva mě zaráží fakt, že stále složitější regulaci vnímají negativně nejen finanční poradci a finanční zprostředkovatelé, ale i spotřebitelé. Zejména skupiny spotřebitelů mají rostoucí obavy z jejího nepříznivého dopadu na širokou veřejnost.
V minulém měsíci byly uveřejněny výsledky britského hodnocení trhu finančního poradenství (FAMR). Přestože se zpráva nesetkala s příliš velkým ohlasem i jinde v Evropě, možná měla. Pokusím se objasnit proč.
Toto mě také zajímá- dejte vědět jestli to takto opravdu je, byl by to velký +, nechce se mi dělat DP, když ho dělá zaměstnavatel.
Takže sčítám všechny krypto dohromady. Super, děkuji :-).
Pane kolego, Váš článek se vyjadřuje velice obšírně k extrémně složitému tématu, které navíc od roku 2008 několikrát změnilo pravidla hry. Bohužel struktura Vašeho psaní, počínaje zvolením tématu a jeho rozebráním až k hovorovým "padlým andělů" a "prašivým ...
Jak je možno po zemřelé manželce akcie přepsat an manžela
Hlavně by to chtělo už zase jednou nějaké zakolísání, protože je to stále prodávané neeticky jako "bezriziková" a nekolísající investice. Ať si retail uvědomí, že i tohle je normální investice se vším, co k tomu patří.