Ondřej Záruba

ekonom

Investorský zeměpis: Američtí naftaři

V ropném průmyslu v USA se točí největší kapitál. Znáte ale americké naftařské společnosti? Jakého zisku dosahují a jaké páchají ekologické škody? Kdo stojí za ničením deštných pralesů a kdo vypouští nejvíce ropy do oceánu?

Investorský zeměpis: Pojišťovnictví v USA

Nejen americké banky jsou postiženy hypoteční krizí. Jak se krize finančního sektoru podepsala na pojišťovnách? Do jaké míry jsou tržně spojeny s bankami? Může krize v bankovním sektoru odradit investory od investice do pojistného sektoru? Některé pojišťovny vysloveně lákají k nákupu.

Investorský zeměpis: Americké finanční skupiny

Berkshire Hathaway, Goldman Sachs, Merrill Lynch a další... nejmocnější firmy světa. Co jsou zač a odkud pochází? Jak na ně dopadla hypoteční krize? Jaké finanční skupiny stojí za „subprime hypotékami“?

Investorský zeměpis: Americké banky

Americké banky zažívají obtížné období. A je-li nějaké odvětví v krizi, stává se dobrou investiční příležitostí. Jaké jsou největší americké banky?

Neživotní pojištění: Pojištění osob – kdy ano a kdy ne

Mnoho bylo řečeno o výhodnosti a nevýhodnosti různých životních pojistek. O neživotním pojištění se ale často mlčí... Přesto i u neživotních pojištění jsou pojistky výhodné a nevýhodné. Která pojištění osob by ONDŘEJ ZÁRUBA ze Sophia Finance svým klientům nedoporučil?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře