Ondřej Záruba

ekonom

Procter & Gamble: Doporučuji koupit

Procter & Gamble je největší společností z oblasti produktů do domácnosti. Začínala jako svíčkařská a mýdlařská firma. Dnes dodává potřeby pro domácnost a produkty osobní spotřeby po celém světě. Proč ji koupit?

Pfizer: Farmaceutický gigant

Fundamentálně proniknout do oboru farmacie je obsahově náročné. Ovšem ignorace farmaceutického byznysu by byla chyba, která by mohla mít velké náklady obětované příležitosti. Firma Pfizer dokáže velikostí vytvořeného zisku trumfnout jiné rádoby honosnější giganty.

Tabák a potraviny… vhodná akciová investice?

Jíst musíme všichni. A kuřáci kouří navzdory restrikcím a růstu cen cigaret. Jak si stojí producenti potravin, nápojů a tabákových výrobků? Koho čeká zářná budoucnost?

General Electric: Gigant, slibující technologie a diverzifikaci

Typický konglomerát. Továrna na všechno. Od zářivky po letadla přes finance. Společnost zaměřená na technologie a know-how. Trhy čekají na její výsledky a podle nich odhadují vývoj světové ekonomiky. Je všude.

Trvanlivé zboží aneb General Motors před krachem?

General Motors zaznamenala v loňském ztrátu přesahující tržní hodnotu společnosti. Přesto vyplácí dividendu. Je před krachem? A jak se daří dalším americkým společnostem ze segmentu „consumer durables“?

Diverzifikujete správně?

Investiční poradce skládá portfolio z podílových fondů. Lákají ho Emerging Markets. Říká si, že mají největší potenciál, ale uvědomuje si riziko takové investice. Tak se rozhodne portfolio proložit několika fondy z vyspělých ekonomik. Diverzifikoval správně? Dá se to dělat od oka?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Sprosté jednání CK: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  No tak já jsem na tom o něco lépe mně dluží CK BS " jenom" 21 tisíc.V emailu mě nabídli zrušit smlouvu podle par.3 což jsem udělal 6.5.2020 s tím ,že mi pošlou peníze co nejdříve.Zatím nic nevrátili.Oni prostě vyčkávají ,že do CK nacpe stát 10 miliard jak CK po státě ...

 • Anna: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Ozvala se mi právnička VOP (Ombucman) na mou stížnost, a sdělila mi, že stížnost na Zákon o CK může podat k ÚS pouze prezident (ten to neudělá, protože zákon podepsal a nás má ... jsme mu ukradeni) a nebo právník. Všichni prý ví, že zákon je protiprávní, ale nikdo ho ...

 • storno poplatky a beznaděje důchodců: Cestovky budou před krachem zachraňovat jejich klienti

  Všichni moudří a bohatí by mě mohli poradit, co mám dělat. Zařizovala jsem v lednu Tunis 2x dva manželské páry. Jsme ročníky l949 2x: 1x 1951 a 1x1936. S odletem dovolené 4.9.2020. V současné době by nám Ck Fischer umožnil storno za částku 1490,- Kc/os. a vzal by si ještě ...

 • Zámek Trnová: Vyjádření ke zkresleným a nepravdivým informacím Ing. Ivana Pilipa

  Jak prosím celá kauza dopadla?

 • Bohužel: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Všimli jsme si již dříve, že to co veřejně prezentují v mediálním prostoru nejrůznější osoby z prostředí cestovního ruchu, nebývá tak úplně pravda. Někdy je to jen nepřipravenost, někdy zase naprosto vědomá lež, která je ale v ČR běžnou normou. Nic s tím udělat ...

Maloobchodní řetězce: Výborná příležitost k nákupu!

Maloobchodní řetězce vynikají obrovskými tržbami a malými maržemi, navíc se jedná o velmi procyklické odvětví. A vzhledem k tomu, že USA nezažívá v poslední době zrovna hospodářský rozmach, vyvstává otázka, zda-li nenastala vhodná chvíle k nákupu takových firem. Domnívám se, že ano.

Top Gun aneb Američtí zbrojaři

Kdekdo říká, že USA jsou státem krvelačných válečníků. O tom, zda-li je to pravda, spekulovat nebudu. Jisté je jedno. USA za sebou mají největší a nejmodernější vojenský arzenál ze všech zemí světa.

Investorský zeměpis: Přátelé ze silikonového údolí

Pokračujeme toulkami americkou ekonomikou. Tentokrát jsme zaparkovali ve slunné Kalifornii, kde se soustředí drtivá majorita špičkové technologie. Představíme si deset nejvýznamnějších představitelů hardwarového byznysu v USA a podíváme se na ně pohledem potenciálního investora.

Investorský zeměpis: Softwaroví králové

Softwarový průmysl už dávno není v plenkách, ale firmy, které ho ovládají, většinou ještě rostou nejrychleji ze všech. Poté. co splaskla Dot-com bubble, se objevuje mnoho investorů, kteří tomuto sektoru nevěří nebo se obávají velmi rychlých propadů hodnoty těchto firem.