Ondřej Záruba

ekonom

Procter & Gamble: Doporučuji koupit

Procter & Gamble je největší společností z oblasti produktů do domácnosti. Začínala jako svíčkařská a mýdlařská firma. Dnes dodává potřeby pro domácnost a produkty osobní spotřeby po celém světě. Proč ji koupit?

Pfizer: Farmaceutický gigant

Fundamentálně proniknout do oboru farmacie je obsahově náročné. Ovšem ignorace farmaceutického byznysu by byla chyba, která by mohla mít velké náklady obětované příležitosti. Firma Pfizer dokáže velikostí vytvořeného zisku trumfnout jiné rádoby honosnější giganty.

Tabák a potraviny… vhodná akciová investice?

Jíst musíme všichni. A kuřáci kouří navzdory restrikcím a růstu cen cigaret. Jak si stojí producenti potravin, nápojů a tabákových výrobků? Koho čeká zářná budoucnost?

General Electric: Gigant, slibující technologie a diverzifikaci

Typický konglomerát. Továrna na všechno. Od zářivky po letadla přes finance. Společnost zaměřená na technologie a know-how. Trhy čekají na její výsledky a podle nich odhadují vývoj světové ekonomiky. Je všude.

Trvanlivé zboží aneb General Motors před krachem?

General Motors zaznamenala v loňském ztrátu přesahující tržní hodnotu společnosti. Přesto vyplácí dividendu. Je před krachem? A jak se daří dalším americkým společnostem ze segmentu „consumer durables“?

Diverzifikujete správně?

Investiční poradce skládá portfolio z podílových fondů. Lákají ho Emerging Markets. Říká si, že mají největší potenciál, ale uvědomuje si riziko takové investice. Tak se rozhodne portfolio proložit několika fondy z vyspělých ekonomik. Diverzifikoval správně? Dá se to dělat od oka?

Nejnovější komentáře
 • Disclaimer: Fond-show: Conseq Invest fond dluhopisů nové Evropy

  Dobrý den, disclaimer se zřejmě nevztahuje k článku: Článek a informace v něm obsažené nejsou investičním doporučením či analýzou investičních příležitostí ani nepředstavují veřejnou nabídku investičních nástrojů ani jakoukoli jinou nabídku či výzvu vůči ...

 • Komu se vyplatí předčasný důchod, i když je krácený?: Komu se vyplatí předčasný důchod, i když je krácený?

  Prakticky každému, kdo z něj dokáže vyžít. Je daleko lepší být v důchodu 20 let s důchodem 12 000 kč měsíčně, než 10 let s důchodem 15 000 kč měsíčně. Do důchodu čím dřív, tím líp.

 • Dušan: Jak daleko má nakročeno důchodová reforma

  Konečně rozumný dialog.Selský rozum.!! Vystuduješ a pak jdeš pracovat jako lékař do Švédska za 130.000 za měs. Zaplať ČR studium, které stálo balík peněz.!!!

 • Anonym: Spor o značku: soud předběžně zakázal používat 4fin

  To je neskutecny. Prej poskozuje to nasi znacku. Fincentrum i tady to nezname cosi,by meli byt stastny,pokud si je nekdo bude plest s kvalitou nasich sluzeb. Asi nepochopili, ze tato prace neni o nazvu spolecnosti. Je me jich lito.

 • OliviaHoros: Post-sovětské země: Ekonomiky bohaté na suroviny lákají investory

  Story 13 priloha divize euroPro mnoho Kazachu je zatim pristup k pitne vode problemem. na kazasskem trhu. „K dnesnimu dni mame pobocky ve ctyrech mestech. V Astane se nachazi sidlo spolecnosti a hlavni kancelar, dale mame pobocky v Karagande, Almaty a v Pavlodaru. Letos planujeme otevrit pobocky ...

Kam investovat?
Maloobchodní řetězce: Výborná příležitost k nákupu!

Maloobchodní řetězce vynikají obrovskými tržbami a malými maržemi, navíc se jedná o velmi procyklické odvětví. A vzhledem k tomu, že USA nezažívá v poslední době zrovna hospodářský rozmach, vyvstává otázka, zda-li nenastala vhodná chvíle k nákupu takových firem. Domnívám se, že ano.

Top Gun aneb Američtí zbrojaři

Kdekdo říká, že USA jsou státem krvelačných válečníků. O tom, zda-li je to pravda, spekulovat nebudu. Jisté je jedno. USA za sebou mají největší a nejmodernější vojenský arzenál ze všech zemí světa.

Investorský zeměpis: Přátelé ze silikonového údolí

Pokračujeme toulkami americkou ekonomikou. Tentokrát jsme zaparkovali ve slunné Kalifornii, kde se soustředí drtivá majorita špičkové technologie. Představíme si deset nejvýznamnějších představitelů hardwarového byznysu v USA a podíváme se na ně pohledem potenciálního investora.

Investorský zeměpis: Softwaroví králové

Softwarový průmysl už dávno není v plenkách, ale firmy, které ho ovládají, většinou ještě rostou nejrychleji ze všech. Poté. co splaskla Dot-com bubble, se objevuje mnoho investorů, kteří tomuto sektoru nevěří nebo se obávají velmi rychlých propadů hodnoty těchto firem.