Ondřej Záruba

ekonom

Genentech (DNA): Investice v genech

Genentech je považován za zakladatele biotechnologického průmyslu. Zároveň se jedná o největší firmu v kategorii Biotechnology na světě – měřeno tržní kapializací. Uznejte sami, že nezařadit Genentech do Investorského zeměpisu by bylo něco podobného jako nedat si ve středu 24. nášup bramborového salátu.

Nejslabší, máte padáka!

V období hospodářské recese se obvykle lidé začínají uvědomovat, že zaměstnanecký flek nemusí být tak stabilní, jak čekali. Mohlo se o tom na vlastní kůži přesvědčit na 90 000 Američanů, kteří od začátku listopadu přišlo o práci v ve významných amerických firmách. A nepřicházeli o práci jen lidé s nízkou kvalifikací.

General Motors: Velký neznamená věčný

Mnozí investoři si říkají, že velké firmy jsou zkrátka příliš velké a mocné na to, aby jednou padly na kolena. Příkladem vyvrácení mýtu může být General Motors. Ve své zlaté éře se akcie automobilky obchodovaly za 90 USD. A dnes? Koupíte je za 3 dolary...

Povolání: CEO

Světem zmítá socialistická nálada, tak to trochu přilijme do ohně. Pojďme se pustit do kritiky dobře placených vrcholových manažerů. Kdo z nich si své peníze zaslouží a kdo ne? Kdo jen bezostyšně vysává firmu a kdo se firmě vyplatí?

Mediální kolos TimeWarner

Americký mediální gigant TimeWarner je největší firmou světa ve své kategorii. Známá je především svou divizí Warner Bros. Pictures, její byznys je ale mnohem širší. Čím se zabývá? Vyplatí se investovat do jejích akcií?

Lék na bolavé investice? Díl II: UnitedHealth Group

Vítejte u dalšího dílu seriálu Investorský zeměpis. V českých luzích a hájích přichází spousta byznysmenů na to, že je zajímavé přelít svůj kapitál do zdravotnického byznysu. Tento díl našeho seriálu jim budiž inspirací. Vybral jsem si do horkého investičního křesla největšího amerického obchodníka se zdravím. Společnost UnitedHealth Group.

Nejnovější komentáře
 • vdovsky duchod: Pět případů, kdy nedostanete vdovský důchod

  Mate pravdu,taky řeším stejný problém,jsem vdova 52 let,manzel před rokem umřel,odpracoval 35let,a nemám nárok vubec na nic,hlavně že nacpal do statní kasy,hanba státu,jak se starají,je mi s toho zle fuj.

 • Papírové 20ky a 50ky: Papírové dvacky končí… neutrácejte je!

  Dobrý den mám nekolik 20 z roku 1994 50 papirova z roku 1993

 • Anonym: Záhada kurzového závazku ČNB

  Richard Fuld: Co způsobilo ten nárůst příjmu domácností? Jak ten nárůst vysvětlíte?

 • Richard Fuld: Záhada kurzového závazku ČNB

  Cílem ČNB je dosažení inflačního cíle. Znehodnocení koruny vedlo sice ke zdražení dovozu, což vedlo k nárůstu cen dovážených statků, současně ale došlo ke snížení kupní síly zbývající nákupy domácí produkce (část této kupní síly spotřebovalo navýšení cen z ...

 • Jíťa: Podezřelé dluhopisy ve veřejné nabídce

  Dobrý den, nemáte prosím nekdo zkušenost s firmou e finance a jejich dluhopisy? Dekuji

Kam investovat?
Lék na bolavé investice? Díl I: Biotechnologie

Po dlouhé odmlce(cca měsíc) Vás,milí čtenáři,vítám u dalšího pokračování Investorského zeměpisu. Avšak věřím,že nuda Vás stejně jako mě nedohonila,jelikož v tomto mezidobí se toho na akciových trzích událo mnoho zajímavého a vzniklo tak mnoho poutavých komentářů a článků,které náš seriál více než nahradily.

TANK prošel změnou… jaké investice jsou drahé?

Ukazatel nákladovosti investičních produktů TANK prošel změnou metodiky. Zároveň byly mezi sledované produkty zařazeny nové. Které investiční nástroje jsou drahé a které vycházejí nejlevněji? Jaká je budoucnost TANKu?

AT&T: Gigant, který neosloví…

Zkratka AT&T skrývá American Telephone and Telegraph Incorporated. Dnes již legendární společnost se mihla i ve filmovém majstrštiku Kmotr II, v němž prezident Fulgencio Batista vítal americké investory na Kubě. Mezi nimi byli i zástupci AT&T, jež pro tuto příležitost přivezli telefon ze zlata. Má investice do AT&T i dnes zlatou příchuť?

McDonald´s: Big Mac se čtvrtlibrákem se sýrem ve 105 zemích

Minulý týden vyvrcholily Olympijské hry v Pekingu. Jakou to má souvislost s McDonaldem? Spolu se společností Coca Cola je firma McDonald´s je hlavním partnerem Mezinárodního olympijského výboru. A „Meka“ jsem zvolil, jelikož ze sektoru „hotelů, restaurací a volného času“ zaujímá nejvyšší postavení v žebříčku Global 2000.