Ondřej Záruba

ekonom

Úrokové riziko: Centrální banka je bezzubá

V době recese a klesajících trhu se centrální banky snaží... a snižují úrokové sazby. Jaký dopad mělo snížení úrokových sazeb FEDu na úvěrové instrumenty? A jak se projevilo na akciových trzích?

Riziko? Ale kdepak! Hlavně podepište…

K investování patří výnos a riziko. Analýzy k výnosu se na internetu nebo v magazínech o financích objevují poměrně často. Riziko, které je součástí investování zrovna tak, je poněkud opomíjeno. Z pochopitelných důvodů. Upozorňovat na rizika je proti obchodu...

Delikventi v USA aneb Úvěrová nedisciplinovanost

Podíl delikventních úvěrů ve Spojených státech v posledních dvou letech výrazně vzrostl. Které úvěry jsou nejčastěji nespláceny? A které nakonec nejsou splaceny vůbec? Důsledky zvýšeného podílu delikventních úvěrů se promítají nejen do finančního sektoru...

Manažeři v době krize

Člověk by čekal, že v důsledku tzv. finanční krize dojde k radikálnímu poklesu výdělků špičkových manažerů. Jenže zdá se, že toto pravidlo tak úplně neplatí…

ČEZ: Kapr z českého rybníku

ČEZ je největší firma v České republice. Její hlavní činností je výroba a prodej elektřiny. Struktura firmy je ale mnohem složitější, než se zdá. Jaká překvapení ČEZ ukrývá? A vyplatí se zařadit akcie ČEZu do portfolia?

GlaxoSmithKline: Nízký potenciál, vysoké riziko

Investice do farmaceutických firem bývá pokládána za „bezpečnou“ a „výnosnou“. Není tomu tak ale u všech společností z oboru. Jakou perspektivu má GlaxoSmithKline? Příliš mnoho stěžejních léků před vypršením patentů a nové léky tržby nenahrazují... Vyplatí se ji přesto při současném kurzu koupit?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Microsoft: Očekávám výnos 22 – 38 % ročně během 5 let

Slavný Microsoft je největší technologickou firmou světa. Je ale perspektivní i k investici? Podle propočtu vnitřní hodnoty akcie jednoznačně ano. Na jakém byznysu firma stojí a co potáhne její zisky v budoucnosti?

DJIA: Zlomek pravých blue čipů

Obecná představa o DJIA je, že se jedná o index amerického průmyslu. Je to však pouze průmysl? Jak velké zastoupení mají v DJIA největší američtí leadeři? Nechybí v DJIA některá velmi významná firma? A kdo index již opustil?

Leadeři roku z 2008: Kteří jsou perspektivní?

Rok 2008 dopadl mezi leadry bídně. Jakých výsledků dosáhly největší společnosti? A jaké mají perspektivy do nadcházejícího krizového roku 2009? Je třeba pečlivě vybírat... jak nepřebrat?

Abbot Laboratories: Šance na stabilitu i výnos

Které firmy by mohly přežít další potenciální zemětřesení na akciových trzích, o kterém mluví nejeden odborník? Firma Abbot Laboratories, jakožto další z představitelů farmaceutického byznysu, by měla stát za úvahu.