Monika Lukešová

Bankovní novinky bombardují klienty

Novinek na bankovním trhu je v posledních dnech opravdu mnoho. GE Money Bank nabízí kreditku na počkání a slevy při výběru z bankomatu, Raffeisenbank se vrhla na variabilní hypotéky a AXA spustila Manager pro chytré mobilní telefony iPhone a tablety iPad 2.

Třetí nová banka je tu. Equa bank představuje svou nabídku

Banco Popolare je již minulostí. Teď se z ní oficiálně stala Equa bank. Banka, která chce na klienty zapůsobit svou jednoduchostí. Avšak jako název má nic neříkající jméno a motto v angličtině. Momentálně nabízí běžný účet, spořicí účet a termínovaný vklad. Hypotéky nabídne v říjnu.

Víte, v kolika půjdete do důchodu? Přehled i pro mladší ročníky

Věk odchodu do důchodu se stále prodlužuje. Otázkou je, kam až to politici nechají dojít a jaký důchodový věk bude přijatelný pro pracující lid.

Chcete ušetřit? Nekuřte, radí děti

Děti ze základních škol se ve finančním světě opravdu vyznají. Průzkum GE Money Bank ukázal, že děti, které prošly výukou předmětu Rozumíme penězům, na některé otázky odpovídají lépe než jejich rodiče.

Pojď mámo, jdeme hledat bankomat

Od ledna roku 2013 si důchodci budou muset pro důchod k bankomatům. Každému, kdo pobírá penzi, bude zřízen speciální účet a karta k výběru z bankomatu. Podle ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka jde o druhou fázi projektu karty sociálních systémů.

Zmizí hotovost?

Nechtěli mu dát důchod, zachránily ho třicet let staré výplatnice

Pan Josef si letos na jaře šel zažádat o starobní důchod. Splňoval obě podmínky, tedy důchodový věk a potřebnou dobu pojištění. Ale bohužel některé údaje neměla ČSSZ k dispozici.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Karel: Fond-show: NN Global Sustainable Equity

  Neinvestuju do ničeho, co neumím vyslovit. :-)

 • Lukas: Fond-show: NN Global Sustainable Equity

  5% je max. vstupni poplatek a zprostredkovatel s nim muze libovolne hybat smerem dolu. Pokud narazite na solidniho inv.poradce, nemel byste se dostat pres 3% na vstupaku. Zalezi jakou sluzbu vam za poplatek dokaze nabidnout, aby to pro vas bylo v pohode. Pokud dokaze fond dlouhodobe prekonavat ...

 • Franta: Češi mají dvakrát víc zlata, než centrální banka

  Když si ČNB si může vytvořit neomezené množství korun ze vzduchu, proč si za ně nekoupí zlato? Mohli bysme se stát zlatou světovou velmocí. Je to snad proto, že by dostala do oběhu víc korun a tím by znehodnotila kurz koruny při nákupu zlata v zahraničí? Pokud ano tak při ...

 • Pavel: Rostoucí důchody: Bude pravicová vláda přidávat stejně jako levicové ANO?

  Tedy vy jste se objektivně narodil do nejlepší doby, jaká kdy byla v historii lidstva, využíváte veškerou infrastrukturu státu, jen za ní odmítáte jakkoliv platit. Jediné, čím se odlišujete od sprostého zloděje, je to, že jste si na to, na rozdíl od toho zloděje, vymysleli ...

 • KuK: Rostoucí důchody: Bude pravicová vláda přidávat stejně jako levicové ANO?

  Nikdo neříká, že je v USA vše správné, to je jen váš strawman. Je tam polosocík skoro jak v EU. Běžte tam a založte si svou lepší pojišťovnu, kde obézním sockám budete proplácet veškerou péči i když budou na dávkách. Kdo vám brání? Jen pochopte, že lidi ...

Slevové weby nabízejí hodinový hotel i seminář o investicích. Kam až to půjde?

Boom slevových webů už pomalu upadá. Z toho důvodu se provozovatelé snaží zaujmout čím dál tím větší spektrum zákazníků. Na slevách naleznete už opravdu všechno.

Návod, jak žádat o důchod

Lidí ve starobním důchodu přibývá. Letos jich je o 25 tisíc víc, než v roce 2010. Otázka jak žádat o důchod se tedy týká čím dál většího počtu lidí.

Hlas lidu: nerušte stravenky a příspěvky na penzi, zdaňte hazard

Podle aktuálního průzkumu agentury Ipsos Tambor 95 procent lidí z České republiky stojí o to, aby stát i nadále přispíval na penzijní připojištění a stavební spoření.

Za jeden den utraceno 260 milionů dolarů. Hokejový cirkus si to může dovolit

Kdo by neznal nejslavnější ligu světa, kanadskoamerickou NHL. Sportovní soutěž, která majitelům přináší nejenom zážitky, úspěchy a pády, ale i pěkná čísla na výpisech z účtu.