Miloslav Šimek

Investovat podle fází měsíce? Proč ne…

Nezáleží na tom, zda při obchodování využijete technickou analýzu, fázi měsíce či numerologii. Cílem je vždy získat určitou výhodu. Jak lze pracovat s informacemi? V kterém roce desetiletí máte nejvyšší šanci vydělat?

Priorita ochrany klienta

Opravdu jsou paragrafy tím, co běžného občana bez dalšího ochrání před nešvary trhu?, ptá se ve svém článku finanční poradce MILOSLAV ŠIMEK.

Řeč čísel finančního trhu

Prostřednictvím zveřejněných čísel máme možnost se podívat, jak se vyvíjel trh finančního zprostředkování za druhý kvartál a tedy i celé první pololetí letošního roku. Co nám tedy prozradí bližší pohled na čísla zveřejněná USF? Že by životnímu pojištění zvonila hrana? Čtěte v článku MILOSLAVA ŠIMKA.

Jak se taky utváří mínění klientů

Reálné roční zhodnocení prostředků v penzijních fondech je 1,05%. Toto číslo je k zamyšlení, soudí MILOSLAV ŠIMEK.

Jak se taky utváří mínění klientů II

Doporučení penzijního připojištění, byť se na první pohled zdá velmi jednoduché a výhodné, by měl správný poradce velmi pečlivě zvažovat.

Vlastní důchod

Čekání lidí na pokyn shora je ztrátou času, neboť čím dříve začneme, o to dříve lze odejít do penze., míní MILOSLAV ŠIMEK ve svém článku o penzi.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Storno a unišeky u CK: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Dobrý den,my platili celý zájezd už v lednu, část hotově a část s unišeky. Nyní jsme chtěli zájezd stornovat a bylo nám řečeno,že peníze z unišeků nám vracet nebudou. Jde o 17.000. Má někdo podobnou zkušenost? Ve VOP jsem o tom nic nenašla,mají to pouze na webových ...

 • Jh: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Ck musí pochopit, že většina lidí šetří na dovolenou celý rok, pro většinu lidije to luxus. A nyní dělají ck mrtvého brouka? Chápu, že je to obtížné, ale protosi platí lidé pojištění včetně storna a najednou smluvní podmínky neplatí? M Navíc i stornopoplatky jsou ...

 • CK Pantour: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  S CK Pantour mám stejnou zkušenost. Chtěla jsem stornovat zájezd 78 dní před odletem a stornopoplatek požadují 40% z konečné ceny zájezdu. Rozpis nákladů jsem také neobdržela. Rozhodně o žádnou cestu s touto CK nestojím ani v budoucnu.

 • Zrušení letu od dopravce: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Můžu se zeptat jak je to s letenkama? Měli jsme odletět z Vídně, ale nakonec nám všechny lety zrušily. Jak je to prosím s vrácením peněz za letenky? Platili jsme cca 12,000,-. Děkuji

 • Storno: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Dobrý večer já mám letecký zájezd v polovine červenci do Skotska v hodnotě 31.000 Kč mám tam zálohu a chtěl jsem to stornovat teď dokud je cas a CK mi napsala storno 19.000 Kč že už je zaplacený ubytování, doprava a i letenka. Musím asi čekat, že

Finanční trhy… ovládají emoce

Co si asi tak člověk vybaví, když slyší finanční trh? Burza, makléři, peníze, akcie, riziko… asi něco na tento způsob. Proč ale finanční trhy občas rostou a občas klesají? Co je nutnou podmínkou pro růst cen akcií a jak vznikají výprodeje píše MILOSLAV ŠIMEK.

Finanční trhy… rostou přílivem kapitálu

Akciové indexy dlouhodobě rostou... proč? Podívejme se na trhy od počátku 19. století. Kdo se mohl účastnit burzovních obchodů ve 30. či 40. letech? Jakými technickými nástroji disponoval, z jakých vrstev pocházel a odkud obchodoval? A jaké jsou možnosti dnes? Proč roste "dav" a jaké má důsledky píše MILOSLAV ŠIMEK.

Finanční trhy… rostou přílivem kapitálu

Akciové indexy dlouhodobě rostou... proč? Podívejme se na trhy od počátku 19. století. Kdo se mohl účastnit burzovních obchodů ve 30. či 40. letech? Jakými technickými nástroji disponoval, z jakých vrstev pocházel a odkud obchodoval? A jaké jsou možnosti dnes? Proč roste "dav" a jaké má důsledky píše MILOSLAV ŠIMEK.

Finanční trhy… zaplatí nám důchod?

Jaké nové okolnosti by v budoucnu mohly omezit objem peněz tekoucí na finanční trhy? Jak by asi dopadl mlýn bez vody? …a trh bez kapitálu? Může se něco takového stát v budoucnu? Píše MILOSLAV ŠIMEK.