Miloslav Šimek

Pokles akciových trhů z pohledu technické analýzy

V živé paměti je ještě loňský pád cen akcií, pamatujeme si palcové titulky z novin, které nás každý den informovaly o dalších propadech akciových indexů všude ve světě. Kolik jsme toho každý z nás přečetli nebo slyšely o příčinách. Nemalý prostor v mediích dostaly kroky vlád a centrálních bank, které měly přispět k řešení nastalé situace. A vyřešily ji?

Základ úspěchu tradera: Více strategií

Zisková investiční strategie se může časem „opotřebovat“ a změnit ve ztrátovou. Jak si udržet konkurenční výhodu a dosahovat stabilního vysokého zhodnocení? Využívejte více strategií a stále testujte nové!

Co brání 50% ročnímu zhodnocení? Riziko a psychika!

Co je nejdůležitější k úspěchu při aktivním obchodování na finančních trzích? Především podstupované riziko a vlastní psychika. Jak se oběma nepřízním vyvarovat? Kupovat a prodávat je až to poslední...

Obchodujete aktivně? 40% úspěšnost stačí k zisku

Je nutné mít většinou pravdu, aby bylo obchodování profitabilní? Lidé se myslí, že ano. Ve skutečnosti stačí i menší počet ziskových obchodů a ztrátové mohou převládat. Co lze vyčíst z reportu obchodní strategie? Je třeba ovládnout svou psychologii - a dodržovat svou strategii i při ztrátách.

Burzovní terminologie aneb Jak rozumět základním pojmům?

Každý jednou musí začít. A v takovém případě je dobré porozumět základním pojmům investování na kapitálových trzích. Jak se liší technický a funamentální přístup? A co to vlastně je? Jak lze prodat něco, co nevlastníte?

Pozitivní očekávání aneb Ruleta nebo investice?

Pozitivní očekávání... co to znamená? Je nakloněna pravděpodobnost úspěchu na vaši stranu? Jistotu nebudete mít nikdy. Co má ruleta společného s pozitivním očekáváním?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Propadne investice pod nominální hodnotu?

Návratnost vložené částky je častým lákadlem zajištěných fondů. Jaká je ale pravděpodobnost, že investice poklesne pod nominální hodnotu přímo na akciových trzích? Není velká... ale aktuálně se stává skutečností.

Riziko investice v perspektivě AIG a Citigroup

Banky, pojišťovny a automobilky vytahují své kostlivce ze skříní. Kdo bude další? Soukromé společnosti přežívají jen díky státní podpoře. Státy se zadlužují a je jen otázkou času, kdy i jim budou hrozit vážné potíže. Jaké je riziko investic v této nejisté době? Jak k investování přistoupit?

Zhodnocení pravidelné investice: Propadá nejčastěji o 40 – 45 %

Myslíte si, že vaši investici ochrání pravidelné nákupy? Mýlíte se! V průběhu investice se dočkáte s největší pravděpodobností s propadem zhodnocení o 40 až 45 %! Šance, že propad bude menší než 15 %, je nulová...

30% propad není nic výjimečného

Trhy kolísají. S tím všichni počítají. Jak hluboký propad jste ale ochotni vy či vaši klienti ustát? A s jak hlubokým propadem je potřeba počítat? 30 % není nic výjimečného, spíše více je pravdpodobnější - a přesto jednorázová investice vynese slibovaný výnos. Jen nepanikařit.