Martin Štěpnička

Předplacení poplatku aneb Jak poradci umí „poradit“

I provizní prodej pod zástěrkou poradenství by měl mít své meze v argumentaci, které ke zlákání klientů k prodeji provizně zajímavých produktů používá. Proč se předplacené poplatky klientovi nevyplatí? A proč je "sleva" na poplatku klamavá?

IŽP a Taxisův příkop

V nepravidelných intervalech se opakovaně vrací (nejen) na server Investujeme.cz stále stejné téma: provizní prodej finančních produktů vs. plně hrazené finanční poradenství. V nedávné době bylo publikováno několik článků na téma IŽP a diskuse pod články se nutně musela stočit k často lítým bojům v debatách kolem forem finančního „poradenství“.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Filip: Klient říká „Přebývají mi peníze“. Co s nimi?

  Já zainvestoval do podnikání a co mi z toho jde navíc, tak jsem probral s partners poradcem a dávám si to do fondů, kde vím že je budu moci lépe zhodnotit než doma pod matrací.

 • Ztraceni: Záhada kurzového závazku ČNB

  Polemizovat s rádoby odborníky na ekonomiku je beznadějné. Oni nás přesvědčují o existenci perpetum mobile. Velmi slušně se živí, nic nevytváří, zamlčují, že peníze na platy ředitelů bank, analytiků trhu a různých na systému přisátých individuí se musí někde ...

 • pan Pavel: Daniel Gladiš: Tesla není perspektivní investice

  Tady se tento příklad taky hodí: Na trhu jsou právě 3 firmy. Jedna má kapitalizaci 7 000 peněz. Druhá 2 000 peněz. Třetí 1 000 peněz. Chci investovat právě 1 000 peněz. Jaký podíl každé firmy poptávám, pokud investuji podle tržní kapitalizace? U které ze 3 firem vytvářím ...

 • pan Pavel: Záhada kurzového závazku ČNB

  Jak?

 • Richard Fuld: Záhada kurzového závazku ČNB

  Odpověď panu Pavlovi: Vyloučit, že za růst mezd a důchodů může ČNB, lze samozřejmě zcela bezpečně. :-)