Martin Bouček

Od počátku roku 2007 do poloviny července 2007 šéfredaktor Investujeme.cz

Editorial ze dne 28.5.2007

Mám kamaráda, známe se od dětství. Je to velmi činorodý člověk, hned po revoluci začal podnikat. Rozjel vždy firmu, jeho společník se pak časem obvykle ukázal jako levák, a tak začal znova. 3x.

Editorial ze dne 17.4.2007

Tak jsem se oficiálně odpověď na otázku "Proč již není Ján Müller zemským řiditelem OVB Slovensko?" nedozvěděl. Jestli jsem si dělal naději, že mi pan Fronc odpoví, dnes je již hodně, ale hodně malá.

Editorial ze dne 4.4.2007

Z kuloárních kruhů se ke mně dostala zpráva, že JÁN MÜLLER, s nímž investujeme.cz publikovalo rozhovor jako se slovenskou jedničkou OVB, již není zemským ředitelem OVB Slovensko.

Editorial ze dne 26.3.2007

Co je vlastně mystery shopping zač? A kde se to vzalo? Je to podvod konkurence na těch, co se snaží poskytovat nějaké služby klientům? Ne, je to náročná metoda zjišťování kvality poskytovaných služeb a spokojenosti zákazníků tam, kde se jedná o služby jinak těžko měřitelné.

Editorial ze dne 9.3.2007

Diskuse zde poklesly na příšernou úroveň :-( Ne všech diskusí se to týká, ale některé jsou ostudné a nemají tady co dělat. Příkladem, kdy diskuse je na normální úrovni, jsou příslušné diskuse u článků seriálu pana Kožúžka o certifikátech. Když se totiž něco učíte a uvažujete o tom, není na plytkosti myšlenkový prostor!

Editorial ze dne 9.2.2007

Je načase napsat nový editorial :-) Je pravda, že za uplynulý týden proběhlo mnoho vášnivých diskusí, dokonce se někteří čtenáři vrátili až k loňskému létu. Velmi uvažuji o přátelštější podobě diskusí.A to v obojím smyslu slova.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Richard Fuld: Pro koho je výhodný český důchodový systém?

  České koruně se přezdívalo Rambo, protože stále posilovala, bez ohledu na to, že se ČR kontinuálně zadlužovala. Toto období skončila až ČNB oním kurzovým závazkem. A zadlužovat se nebude pouze ČR. Demografické a jiné problémy budou v budoucnu doléhat na všechny ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Přesně tak. Drtivá většina si stěžovat nebude (nepočítám-li notorické bručouny, kterým se nelíbí vůbec nic). A kvůli té hrstce sobců, co si spočetli a vykřikují, že kdyby si ty odváděné peníze šetřili a investovali, tak by HYPOTETICKY měly v důchodu mnohem vyšší ...

 • Richard Fuld: 4 důvody, proč se nevyplatí spoléhat na státní penzi

  Ta Vaše kalkulačka počítá jen jednu stranu problému a ignoruje genocidu generací důchodců, kterým by neměl kdo odvádět na důchody, pokud by se Vámi polovičatě kalkulované "řešení" uvedlo do praxe. Tohle je běžný "početní" omyl současných sebestředných mladých sobců, ...

 • Ondra: Pro koho je výhodný český důchodový systém?

  Ano to je pravda, ale jde o to, že může oslabovat výrazně měna, pokud se budeme hodně zadluzovat. A velké oslabení měny poškodí ekonomiku a může vést k velké inflaci

 • Anonym: 5 případů, kdy je životní pojištění špatně nastavené

  Jsem nováček v pojišťovnictví a mám prvního klienta či spíše zatím jen zájemce o životko. Ale řekl mi: ,, udělej mi to tak, abych něco dostal, když se mi něco stane." Takže fakt nevím na co ho mám pojistit. Mám strach, že když půjdu za svým manažerem a zeptám se ho, tak ...

Editorial ze dne 29.1.2007

Jan Majer v posledním editorialu ohlásil nového správce a šéfredaktora, tak je dnes na mně, abych se vám představil. Ačkoliv pravda je taková, že není právě cílem editorialu, aby se v ní představovaly osobnosti. Takže o Martinovi Boučkovi pouze jedno souvětí, zbytek pak už o serveru.

Editorial ze dne 1.2.2007

Co takhle na začátku února malou soutěž? Tento editorial sem dávám zcela nestandardně navečer, ale má to jeden milý důvod. Vím, že k večeru se na internet dívá hodně lidí, takže soutěž o 3 lístky na tenisový turnaj Davis cup může být docela dramatická. :-)