Martin Bouček

Od počátku roku 2007 do poloviny července 2007 šéfredaktor Investujeme.cz

Konference Měšce.cz a investiční příležitosti – pokračování

Druhou část referování o odborné konferenci "Investiční příležitosti pro drobné investory", ze dne 13.3.2007, začínám od důležité otázky, totiž implementace MiFID, píše MARTIN BOUČEK.

Burzovní makléři v Investorském magazínu ČT24

"Povolání burzovního makléře je velice zajímavé, netrpí stereotypy, ale zároveň psychicky náročné a stresující.", říká z vlastní zkušenosti PETR NOVOTNÝ.

Pokles burz v Investičním magazínu ČT24

V IM se snaží ukázat, co všechno přináší investování a z jakých investičních nástrojů si dnes může drobný investor vybrat., uvádí v rozhovoru PETR NOVOTNÝ.

Konference Měšce.cz a investiční příležitosti

Konala se konference Investiční příležitosti pro drobné investory. První část zprávy účastníka přináší MARTIN BOUČEK, finanční poradce a šéfredaktor investujeme.cz.

Co chystá Investorský magazín ČT24 na prázdniny?

V krátkém rozhovoru s PETREM NOVOTNÝM, dramaturgem a moderátorem Investorského magazínu, se mimo jiné dozvíme, co pro drobného investora znamenají domácí úkoly.

Investorský magazín ČT24 zítra odvysílá 50. díl

Dnes jsme pro vás připravili opět malý rozhovor s panem PETREM NOVOTNÝM, hlavním redaktorem a analytikem Investorského magazínu ČT24. Kromě malého bilancování jsem se zeptal i na autorovy rady v současné rozkolísanosti trhů.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Je to tak: Tajemství peněz: Jak se množí peníze?

  Ano, stačí se podívat, kolik peněz za posledních několik let napumpoval americký FED. Ovšem tyto peníze neskončily v reálné ekonomice, ale pouze na akciovém trhu. Ve výsledku jsou tak akciové trhy větší než samotná ekonomika států. To by mohlo být v blízké budoucnosti ...

 • JJ: Tajemství peněz: Jak se množí peníze?

  Tak to pozor. Centrální banky mohou naopak peněžní zásobu ovlivňovat zcela zásadně, a to nákupem akcií a dluhopisů.

 • Milda: Zjednodušte si život a plaťte mobilem

  Jen to zvyšuje depresi u nových uživatelů smartfounů, a to pořádně. Něco by se s tím mělo dělat.

 • Richard Fuld: Koruna ohrožena! Směřujeme k měnové reformě?

  Ano, je správné (nevím jestli spravedlivé), pokud se stát přehnaně nezadlužuje. Nikde neobhajuji přehnané zadlužování státu (nebo kohokoliv jiného). Jistý problém ale je v onom obecném slovíčku "přehnané". Co to znamená "přehnaně zadlužený"? Jak se pozná, že se stát ...

 • Reakce na pana Fulda: Koruna ohrožena! Směřujeme k měnové reformě?

  Nebylo by tedy prvořadě správné a jak autor článku píše spravedlivé, aby se stát přehnaně nezadlužoval, reálné bohatství nevzniká monetizací dluhu, je to jen státní okrádání lidí, kteří si vytvořili úspory na důchod nebo horší časy. Multiplikátor se zpomaluje, ...

Editorial ze dne 22.8.2007

Možná jste si všimli, že již nejsem šéfredaktorem Investujeme.cz. Byla to pro mne zcela nová pracovní zkušenost. Z Investujeme.cz jako projektu jsem byl nadšený, moc se mi líbila podoba, jakou jí vtiskoval Jan Majer, a od začátku jsem si představoval, že na web nebudu zcela sám.

Editorial ze dne 25.7.2007

Už se vám, kolegové a kolegyně, někdy stalo, že tu pomyslnou sázku o život s pojišťovnou váš klient vyhrál? A to v tom nejsmutnější případě? Mně teď nedávno v rozmezí čtvrt roku zemřeli dva klienti. Poněkud to mění můj pohled na životní pojištění.

Editorial ze dne 2.7.2007

Před časem jsem se zúčastnil prezentace pro novináře společnosti KFP Kořený Fichtner Pavlásek, s.r.o. Pravda je, že mi chvíli trvalo, než jsem se zorientoval, že ve skutečnosti nejsem na prezentaci další z řady poradenských společností.

Editorial ze dne 2.6.2007

Před nějakou dobou jsem se zde ptal, zda je možné, že JÁN MÜLLER dostal výpověď z OVB Slovensko, a v těchto dnech víří médii informace o odchodu celého zemského ředitelství OVB ČR RADIMA LUKEŠE, v jehož struktuře je i PETR BORKOVEC.