Marta Gellová

Profesní asociace má svůj význam

„Některé možnosti profesních asociací s dobrovolným členstvím jsou oproti uzákoněným komorám omezené, přesto mají svůj nezpochybnitelný význam,“ říká Marta Gellová, generální sekretář AFIZ a generální sekretář FECIF.

Implementace MiFID z pohledu investičních zprostředkovatelů

Bude stávající institut investičního zprostředkovatele zrušen a nahrazen institutem tzv. vázaného agenta? Na zcela zásadní otázku pro investiční zprostředkovatele upozorňuje MARTA GELLOVÁ, Generální sekretář AFIZ.

Editorial ze dne 27.10.2006

Jen s vypětím všech sil stačím číst v poslední době všechny ty komentáře a diskuse, které se objevují v souvislosti s publikovanými články. I přes tu "námahu" díky za ně! Na jednu stranu mám radost, že se diskutuje. On totiž samotný fakt, že se diskutují ožehavá témata, nás už sám o sobě posouvá kupředu.

Editorial ze dne 6.9.2006

Ukazuje se, že navazování obchodních vztahů přes teritoriální hranice je dnes jednodušší, než bychom si kdy mohli pomyslet...

Editorial ze dne 27.7.2006

Dovolená je skvělá záležitost. Pár dní trvá, než dokážu vypnout, následuje pár dní opravdového odpočinku, pak ale hlava zase začne přemýšlet.

Editorial ze dne 7.7.2006

V posledním čísle Finančního poradce jsem četla zajímavý článek o vznikající nové profesní organizaci v oblasti finančního zprostředkování a poradenství. Musím konstatovat, že obsah toho článku mě pobavil.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Editorial ze dne 22.6.2006

Nedávno jsem v průběhu setkání se zájemci o členství v AFIZ odpovídala na různé dotazy týkající se činnosti AFIZ pro individuální členy. Diskuse o existenci či neexistenci fyzických osob jako členů asociace se na půdě AFIZ vedou neustále. Názory se různí a v průběhu vývoje AFIZ se i mění...

Editorial ze dne 14.6.2006

Zúčastnila jsem se jednání rozpočtového výboru o složení výboru pro finanční trh. Očekávala jsem, že hlasování bude velmi formální záležitost. Dlouho před samotným hlasováním se i v médiích hovořilo o jasných kandidátech...