Luboš Svačina

Adopce podnikatelů na dálku: Mikrofinancujte… Jak na to?

Mikrofinancování v praxi: Institucí umožňujících on-line přístup k mikrofinančním projektům v rozvojových zemí není mnoho. Jedna z nich vzniká také v České republice. Jakého výnosu můžete dosáhnout? A co riskujete?

Vysoká likvidita, zajímavý výnos, minimální riziko… opravdu nesmysl?

Výnosnost, likvidita, bezpečnost investice - tři veličiny, které nás v souvislosti s investováním zajímají nejvíce. Na každém investorovi je najít vhodnou rovnováhu pro zamýšlenou investici. Zdá se, že zlatá střední cesta neexistuje... přesto je tu jeden "investiční" nástroj, který tato pravidla překračuje - stavební spoření.

Mária Gálová: Soudobé umění považuji za investičně zajímavé – pokračování

Pokračování rozhovoru s MÁRIÍ GÁLOVOU, ředitelkou aukční síně Dorotheum: O investicích do umění a investičních trendech.

Mária Gálová: Soudobé umění považuji za investičně zajímavé

"Investice do umění je alternativním způsobem uložení prostředků. Nelikvidním, to je jasné, ale také možná jedním z nejméně rizikových. Ale jinak je to také krásná investice - s přidanou hodnotou. Něco jiného je koukat na bankovní výpis a něco jiného je prohlížet si krásný obraz na zdi," říká v rozhovoru pro Investujeme.cz MÁRIA GÁLOVÁ, ředitelka aukční síně Dorotheum.

Návrh zákona o pojišťovnictví: Paragraf 53 a bouře kolem

Součástí nového zákona o pojišťovnictví by mělo být ustanovení o povinnosti finančního zprostředkovatele vracet vyplacenou provizi v případě, že pojistná smlouva bude vypovězena do dvou let od jejího sjednání. Jak by se uzákonění vracení provizí projevilo v praxi? Co na připravovaný návrh říkají zúčastněné strany?

Klid za pár stokorun: Pojištění odpovědnosti

Každý se čas od času dostane do situace, kdy svým jednáním způsobí někomu dalšímu škodu. Pokud k vyřešení situace postačí omluva, jedná se o tu příznivější variantu. Pokud však dojde na peněžní vyrovnání, přijde vhod pojištění odpovědnosti.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Evergreen na téma hypoteční úvěry: úroková sazba, fixace

Zájem o hypoteční úvěry v posledních měsících trhá rekordy a optimismus pravděpodobně žadatelům o hypoteční úvěry ještě nějaký čas vydrží. V jakých úrovních úrokových sazeb se v současnosti hypoteční úvěry pohybují a jaké podmínky úvěrů aktuálně banky nabízí? Jakou dobu fixace při současném vývoji zvolit a jaký je výhled do budoucna?

Pro úvěr na bydlení do banky, nebo do spořitelny?

Úvěr ze stavebního spoření a hypotéka. Dva nejvyužívanější způsoby financování bydlení. Podmínky obou variant se i přes odlišnou konstrukci samotných úvěrů velmi rychle přibližují a je stále těžší vybrat vhodnější alternativu. Jaká je vlastně finanční náročnost jednotlivých variant?

Hypoteční trh: Kdy se zastaví růst úrokových sazeb?

Výsledky českých hypotečních bank za rok 2007 bezpochyby překonají o desítky procent výsledky roku předešlého. Jakým směrem se však bude vyvíjet hypoteční trh v letošním roce? Jakým směrem půjdou úrokové sazby? Co nového banky pro své klienty připravily?