Luboš Svačina

Radim Dohnal: Cenu ropy do konce roku očekáváme na 175 dolarech

O aktivitách britské investiční banky SAXO Bank v České republice, vývoji na trzích a investičních příležitostech hovoří v našem rozhovoru RADIM DOHNAL, konzultant SAXO Bank pro Českou republiku. Mimo jiné také říká: "Z našeho pohledu jsme za hypoteční krizi v podstatě rádi."

Jednorázově placené životní pojištění nebo zajištěný podílový fond?

Tahounem celého pojistného odvětví životního pojištění se v loňském roce stalo jednorázově placené životní pojištění. Pojišťovny touto produktovou nabídkou začínají konkurovat i nabídce zajištěných podílových fondů. Jaké jsou jeho hlavní výhody a nevýhody?

Hypoteční krize a její vliv na podílové fondy

Jakým způsobem se do obchodní aktivity podílových fondů projevila americká hypoteční krize? Jakým způsobem reagují na poklesy kapitálových trhů investoři v různých koutech světa? To vše je součástí statistik prezentovaných Evropskou asociací podílových fondů a správců aktiv (EFAMA).

Na co si dát pozor při uzavírání penzijního připojištění

Penzijní připojištění není nikterak složitý produkt se skrytými poplatky a sankcemi. Přesto existuje několik bodů, na které je potřeba dát si při uzavírání smlouvy pozor.

Piráti silnic si za povinné ručení připlatí

Ministerstvo vnitra spolu s profesními asociacemi pojišťoven připravilo pozměňovací návrh zákona o Policii ČR. Předkladatelé usilují o snížení administrativní zátěže policie a zvýšení tlaku na motoristy hrubě porušující dopravní předpisy.

Jan Jeníček: Po sloučení chceme dosáhnout 20 % podílu na trhu

Jaký bude harmonogram fúze Raiffeisen a HYPO stavební spořitelny a co nového plánované spojení klientům přinese? O tom všem pohovořil v našem rozhovoru Jan Jeníček, generální ředitel Raiffeisen stavební spořitelny.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Hypoindex – únor 2008: Růst úrokových sazeb se zastavil

Tempo růstu úrokových sazeb hypotečních úvěrů se konečně opět zastavilo. Souhrnný ukazatel úrokových sazeb nyní zakotvil na hodnotě 5,55 %. Zájemcům o hypotéku se přesto nabízí několik způsobů, jak při uzavírání úvěrové smlouvy ušetřit.

I na trhu hypoték se již pohnuly ledy

Po loňské bohaté úrodě českým hypotečním bankám podle všeho nastává hubenější období. Prostor pro individuální modifikace nabídek úvěrů a snižování poplatků se tímto otevírá.

Jak (ne)pracovat s klientským portfoliem

OVB dospělo k závěru, že Lukáš Štork nechtěl klienta záměrně poškodit. Za jaké finanční poradenství byl vyloučen z AFIZu?

Pojištění online… výhled do budoucna

Stále více finančních institucí umožnuje sjednání smluv online. Nejaktivnější jsou v tomto směru především pojišťovny. Stane se internet jejich hlavním distribučním kanálem?