Luboš Svačina

Bankou roku 2010 zvolila odborná porota Českou spořitelnu

Česká spořitelna získala titul Fincentrum Banka roku 2010. Na nejvyšší metu dosáhla již popáté, přičemž první místo obsadila také v kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku 2010. Titul pro nejdynamičtější banku si odnesla Raiffeisenbank a ocenění Bankéř roku v letošním roce získal Peter Herbert, generální ředitel GE Money Bank.

Soudní výlohy. Na strašáka s pojišťovnou v zádech

Odmítla vám pojišťovna vyplatit pojistné plnění? Máte problematické sousedy? Nechtějí vám v obchodě uznat vaši reklamaci? Pojištěním právní ochrany můžete svoje problémy přenést na pojišťovnu. Ta zařídí právní zastoupení a uhradí případné náklady na soudní vymáhání vašich práv.

Martin Novotný: V prvním roce můžeme garantovat 14,3% zhodnocení

"Diamanty jsou vhodnou investicí pro každého," říká v rozhovoru o výhodách a možnostech investování do diamantů Martin Novotný, předseda představenstva společnosti DGI. "Prodáváme většinou tak, že převádíme na klienta vlastnická práva a diamant necháváme nadále v úschově v zahraničí," uvádí.

Pavel Ronovský: Zpracováváme v průměru 350 smluv denně

O uzavírání smluv on-line hovoří v rozhovoru Pavel Ronovský, ředitel společnosti Top-Pojištění.cz. Top-Pojištění.cz je nezávislý pojišťovací makléř nabízející svým uživatelům porovnání jednotlivých pojistných produktů a jejich uzavření on-line.

Pavel Uzel: Mezi provizním příjmem a ziskem je potřeba rozlišovat

Původně se mělo jednat o rozhovor shrnující roční působení Pavla Uzla, generálního ředitele OVB Allfinanz, ve vedení společnosti. Nicméně, vzhledem k aktuální situaci kolem OVB a jejímu podmínečnému vyloučení a následnému odchodu z profesní asociace AFIZ, není divu, že jsme také velkou část rozhovoru věnovali právě tomuto tématu.

Nejšťastnější důchodci žijí v jihovýchodní Asii. A co Češi?

Jaké je vnímání důchodu v České republice v porovnání se světem a jakým způsobem se pracující lidé připravují na vstup do důchodového věku?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • R.Novotný: Koronavirus: Utáhnout si opasky, nebo nechat umírat lidi?

  Opět souhlas krom pejorativního označení "gamlerů". Nechci domýšlet, že existuje cosi jako dominový efekt a že neplnění protistrany dopadá i na ty nevinné. Raději nedomýšlet, jak by v tom kdo mohl být namočen.... Ono není finanční aktivum jako finanční aktivum, ty ...

 • Prosba o článek z pohledu CK na stejnou problematiku.: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Dobrý den, paní redaktorko, tento článek mi přijde velmi nebezpečný, protože zhoršuje situaci cestovních kanceláří až na samou hranici likvidace. Jde o to, že cestovní kanceláře již peníze z uhrazených záloh na pobyty a zájezdy nemají, protože je odeslali resortům, ...

 • Richard Fuld: Koronavirus: Utáhnout si opasky, nebo nechat umírat lidi?

  Tak to jak, kolik a kdo má vsazeno ve finančním kasínu je samozřejmě otázkou. Snad se gambleři z minulé krize poučili. Banky by měly být státem sanovány výhradně z důvodů dopadů kreditních rizik z nesplácených úvěrů. Pokud se dostane do problémů banka z důvodů ...

 • R.Novotný: Koronavirus: Utáhnout si opasky, nebo nechat umírat lidi?

  Pane Fulde, díky za smysluplnou úvahu. Na rozdíl od všeobecných úvah, ve kterých všichni věří svým zamlženým věšteckým koulím (dnes již neplatným ekonomickým modelům) máte správný mikroekonomický pohled. Oba jsme ale opomenuli finanční stránku věci, to jak budou ...

 • Richard Fuld: Koronavirus: Utáhnout si opasky, nebo nechat umírat lidi?

  Souhlasím, že výroba pro neexistující poptávku producenty, resp. ekonomiku nespasí a ni to nenavrhuji. Tvrdím, že v krizovém období je třeba zachovat výrobu nezbytného zboží a služeb a zajistit, aby všichni také měli peníze na to, aby si nezbytné zboží a služby mohli ...

Není nad umění pokládat ty správné otázky

Pomocí dobře položených otázek se dá dobrat zajímavých zjištění. Napadlo by vás však, že dobře mířenou otázkou lze odvrátit loupežné přepadení?

Hypoteční schizofrenie

Rozdílná aktivita při prezentaci obchodních výsledků hypotečních bank může v porovnání s výsledky celého hypotečního trhu vypadat velice rozporuplně. Jak to tedy je?

Družstevní záložny a jejich vkladové účty

Družstevní záložny nabídkou úrokových sazeb na svých vkladových účetech hravě konkurují bankám. Jaké nabízí úrokové podmínky a co musí zájemce splnit, aby se mohl stát členem spořitelního družstva?

Jak si lze také získávat nové klienty

Finančně poradenské společnosti hledají různé způsoby jak zaujmout své potenciální klienty. Některé metody působí bizarně, a přesto svým tvůrcům přináší úspěch. Jak to dělají?