Luboš Svačina

Bankou roku 2010 zvolila odborná porota Českou spořitelnu

Česká spořitelna získala titul Fincentrum Banka roku 2010. Na nejvyšší metu dosáhla již popáté, přičemž první místo obsadila také v kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku 2010. Titul pro nejdynamičtější banku si odnesla Raiffeisenbank a ocenění Bankéř roku v letošním roce získal Peter Herbert, generální ředitel GE Money Bank.

Soudní výlohy. Na strašáka s pojišťovnou v zádech

Odmítla vám pojišťovna vyplatit pojistné plnění? Máte problematické sousedy? Nechtějí vám v obchodě uznat vaši reklamaci? Pojištěním právní ochrany můžete svoje problémy přenést na pojišťovnu. Ta zařídí právní zastoupení a uhradí případné náklady na soudní vymáhání vašich práv.

Martin Novotný: V prvním roce můžeme garantovat 14,3% zhodnocení

"Diamanty jsou vhodnou investicí pro každého," říká v rozhovoru o výhodách a možnostech investování do diamantů Martin Novotný, předseda představenstva společnosti DGI. "Prodáváme většinou tak, že převádíme na klienta vlastnická práva a diamant necháváme nadále v úschově v zahraničí," uvádí.

Pavel Ronovský: Zpracováváme v průměru 350 smluv denně

O uzavírání smluv on-line hovoří v rozhovoru Pavel Ronovský, ředitel společnosti Top-Pojištění.cz. Top-Pojištění.cz je nezávislý pojišťovací makléř nabízející svým uživatelům porovnání jednotlivých pojistných produktů a jejich uzavření on-line.

Pavel Uzel: Mezi provizním příjmem a ziskem je potřeba rozlišovat

Původně se mělo jednat o rozhovor shrnující roční působení Pavla Uzla, generálního ředitele OVB Allfinanz, ve vedení společnosti. Nicméně, vzhledem k aktuální situaci kolem OVB a jejímu podmínečnému vyloučení a následnému odchodu z profesní asociace AFIZ, není divu, že jsme také velkou část rozhovoru věnovali právě tomuto tématu.

Nejšťastnější důchodci žijí v jihovýchodní Asii. A co Češi?

Jaké je vnímání důchodu v České republice v porovnání se světem a jakým způsobem se pracující lidé připravují na vstup do důchodového věku?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Marta: WSM Robot: Podvod pořád běží?

  Jsem jedna z postižených klientů WSM. Mým zmocněncem je Advokátní kncelář Jícha&Holman, Slezská 2127/13, 120 00 Praha 2, e-mail: causawsm@jichaholman.cz

 • Adriena Morávková: Klienti zkrachovalého fondu Viva se dočkali odškodnění

  Ve Vivě jsem měla uloženo 24.000,- Kč - žádné peníze jsem neobdržela. Dnes přišlo nějaké Usnesení, ze kterého jsem nepochopila, jestli mám také nárok na vrácení alespoň části peněz. Co k tomu mám doložit, abych byla také odškodněna, nebo co se mělo pro to udělat? ...

 • Anonym: Kolik lidí bude bez důchodu?

  To prave problem je když lide před duchodem neseženou praci tak to stat se chova

 • Anonym: Kolik lidí bude bez důchodu?

  To prave problem je když stare lidi nikdo nechce zamestnat

 • Roman: Nové směry ve finančním poradenství: Konsolidace začala

  To, ale není jen o pojištění. Na průmyslovce ze 3. tříd v ročníku jsme měli jednoho a ten neudělal ani napodruhé maturitu. A hádejte, kdo je dnes nejúspěšnější potažmo nejbohatší z těch cca 90 lidí? Ano správně uhodl jste, ten co nemá maturitu je stonásobně bohatší ...

Není nad umění pokládat ty správné otázky

Pomocí dobře položených otázek se dá dobrat zajímavých zjištění. Napadlo by vás však, že dobře mířenou otázkou lze odvrátit loupežné přepadení?

Hypoteční schizofrenie

Rozdílná aktivita při prezentaci obchodních výsledků hypotečních bank může v porovnání s výsledky celého hypotečního trhu vypadat velice rozporuplně. Jak to tedy je?

Družstevní záložny a jejich vkladové účty

Družstevní záložny nabídkou úrokových sazeb na svých vkladových účetech hravě konkurují bankám. Jaké nabízí úrokové podmínky a co musí zájemce splnit, aby se mohl stát členem spořitelního družstva?

Jak si lze také získávat nové klienty

Finančně poradenské společnosti hledají různé způsoby jak zaujmout své potenciální klienty. Některé metody působí bizarně, a přesto svým tvůrcům přináší úspěch. Jak to dělají?