Luboš Svačina

Bankou roku 2010 zvolila odborná porota Českou spořitelnu

Česká spořitelna získala titul Fincentrum Banka roku 2010. Na nejvyšší metu dosáhla již popáté, přičemž první místo obsadila také v kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku 2010. Titul pro nejdynamičtější banku si odnesla Raiffeisenbank a ocenění Bankéř roku v letošním roce získal Peter Herbert, generální ředitel GE Money Bank.

Soudní výlohy. Na strašáka s pojišťovnou v zádech

Odmítla vám pojišťovna vyplatit pojistné plnění? Máte problematické sousedy? Nechtějí vám v obchodě uznat vaši reklamaci? Pojištěním právní ochrany můžete svoje problémy přenést na pojišťovnu. Ta zařídí právní zastoupení a uhradí případné náklady na soudní vymáhání vašich práv.

Martin Novotný: V prvním roce můžeme garantovat 14,3% zhodnocení

"Diamanty jsou vhodnou investicí pro každého," říká v rozhovoru o výhodách a možnostech investování do diamantů Martin Novotný, předseda představenstva společnosti DGI. "Prodáváme většinou tak, že převádíme na klienta vlastnická práva a diamant necháváme nadále v úschově v zahraničí," uvádí.

Pavel Ronovský: Zpracováváme v průměru 350 smluv denně

O uzavírání smluv on-line hovoří v rozhovoru Pavel Ronovský, ředitel společnosti Top-Pojištění.cz. Top-Pojištění.cz je nezávislý pojišťovací makléř nabízející svým uživatelům porovnání jednotlivých pojistných produktů a jejich uzavření on-line.

Pavel Uzel: Mezi provizním příjmem a ziskem je potřeba rozlišovat

Původně se mělo jednat o rozhovor shrnující roční působení Pavla Uzla, generálního ředitele OVB Allfinanz, ve vedení společnosti. Nicméně, vzhledem k aktuální situaci kolem OVB a jejímu podmínečnému vyloučení a následnému odchodu z profesní asociace AFIZ, není divu, že jsme také velkou část rozhovoru věnovali právě tomuto tématu.

Nejšťastnější důchodci žijí v jihovýchodní Asii. A co Češi?

Jaké je vnímání důchodu v České republice v porovnání se světem a jakým způsobem se pracující lidé připravují na vstup do důchodového věku?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Sprosté jednání CK: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  No tak já jsem na tom o něco lépe mně dluží CK BS " jenom" 21 tisíc.V emailu mě nabídli zrušit smlouvu podle par.3 což jsem udělal 6.5.2020 s tím ,že mi pošlou peníze co nejdříve.Zatím nic nevrátili.Oni prostě vyčkávají ,že do CK nacpe stát 10 miliard jak CK po státě ...

 • Anna: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Ozvala se mi právnička VOP (Ombucman) na mou stížnost, a sdělila mi, že stížnost na Zákon o CK může podat k ÚS pouze prezident (ten to neudělá, protože zákon podepsal a nás má ... jsme mu ukradeni) a nebo právník. Všichni prý ví, že zákon je protiprávní, ale nikdo ho ...

 • storno poplatky a beznaděje důchodců: Cestovky budou před krachem zachraňovat jejich klienti

  Všichni moudří a bohatí by mě mohli poradit, co mám dělat. Zařizovala jsem v lednu Tunis 2x dva manželské páry. Jsme ročníky l949 2x: 1x 1951 a 1x1936. S odletem dovolené 4.9.2020. V současné době by nám Ck Fischer umožnil storno za částku 1490,- Kc/os. a vzal by si ještě ...

 • Zámek Trnová: Vyjádření ke zkresleným a nepravdivým informacím Ing. Ivana Pilipa

  Jak prosím celá kauza dopadla?

 • Bohužel: Koronavirus a storno dovolené: Jaké máte možnosti?

  Všimli jsme si již dříve, že to co veřejně prezentují v mediálním prostoru nejrůznější osoby z prostředí cestovního ruchu, nebývá tak úplně pravda. Někdy je to jen nepřipravenost, někdy zase naprosto vědomá lež, která je ale v ČR běžnou normou. Nic s tím udělat ...

Není nad umění pokládat ty správné otázky

Pomocí dobře položených otázek se dá dobrat zajímavých zjištění. Napadlo by vás však, že dobře mířenou otázkou lze odvrátit loupežné přepadení?

Hypoteční schizofrenie

Rozdílná aktivita při prezentaci obchodních výsledků hypotečních bank může v porovnání s výsledky celého hypotečního trhu vypadat velice rozporuplně. Jak to tedy je?

Družstevní záložny a jejich vkladové účty

Družstevní záložny nabídkou úrokových sazeb na svých vkladových účetech hravě konkurují bankám. Jaké nabízí úrokové podmínky a co musí zájemce splnit, aby se mohl stát členem spořitelního družstva?

Jak si lze také získávat nové klienty

Finančně poradenské společnosti hledají různé způsoby jak zaujmout své potenciální klienty. Některé metody působí bizarně, a přesto svým tvůrcům přináší úspěch. Jak to dělají?