Jaroslav Tupý

Autor je analytikem společnosti X-Trade Brokers.

Rolování kontraktů a jejich dopad na cenu

Pokud vlastníte futures kontrakt, musíte znát datum jeho expirace a být schopni se poté rozhodnout, jak s kontraktem naložíte. Jednou možností je kontrakt „přerolovat“, což je situace na trhu, které také někteří obchodníci využívají k dosažení dodatečných zisků.

Pivotní body: Nic víc k obchodování nepotřebujete

Není tajemstvím, že většina parketových obchodníků ve svém obchodování nepoužívá žádné technické indikátory. Zajímá je jedině fundamentální pozadí a charakter cenové aktivity kolem důležitých úrovní podpory a odporu. Právě pivotní body jsou jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro identifikování těchto hladin.

Fibonacci retracement: Užitečná pomůcka prevence rizika

Supporty (cenová dna) a resistance (cenové vrcholy) představují jednu z nejvážnějších překážek při obchodování komoditních a finančních trhů a trader, který nemá představu, kde se tyto překážky nacházejí, často odchází z trhu v poli poražených.

Stochastic: Velmi silný indikátor

Stochastic je netrendový indikátor. Jde-li trh „do strany“, dává velmi spolehlivé signály. Začne-li ale klesat nebo růst v trendu, může velmi rychle zdevastovat obchodníkův účet. Co za Stochasticem stojí a jak ho správně používat?

MACD: Téměř „svatý grál“

Obchodníci na burze hledají „svatý grál“, který by jim zajistil pohádkové zisky. Indikátor technické analýzy MACD je téměř hledaným svatým grálem. Jak MACD používat? Jaká rizika skrývá?

Kouzla technické analýzy: Klouzavý průměr

Klouzavý průměr je nejstarším a stále základním indikátorem technické analýzy. Jak s ním nejlépe pracovat? Klouzavých průměrů je více a je třeba jeho výpočet správně nastavit. Jakým způsobem? Obchodovat jen na základě klouzavého průměru ale není dobré řešení.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Miroslav: Které důchodové systémy jsou nejlepší

  Každý kdo odpracuje 35 let má mít nárok minimální důchod ve výši čtyřiceti procent z celostátní mzdového průměru. Komu to stačí může zůstat doma, komu ne pracuje dál a průměr od výše výdělku se mu navyšuje. Kdo odpracuje méně let i do pětašedesáti, poměr ...

 • Amálka: Pojištění invalidity: Jak vybrat správnou pojistku

  Dnes se nesmí podceňovat riziko invalidity. Z mého táty se ze dne na den stal invalida a proto jsem toto riziko nebrala na lehkou váhu. Hodně mi pomohlo tady toto: https://www.financni-navigator.cz/porovnani-vyluk-pojisteni-invalidity. Poradili mi, jakou pojistku si zvolit, abych byla v ...

 • Anonym: Zranil vás někdo? Máte nárok na odškodnění

  Dobrý den. Měla bych dotaz na výši odškodnění po uraze při kterém my druhá osoba způsobila zlomení obratle. Dva dny jsem byla v nemocnici poté puštěna s krunýřem do domácího léčení. Předběžně vím že budu muset 6 až 8 týdnů nosit krunýř. Jelikož se chce tato osoba ...

 • Negramot: Podvod v investicích: V Polsku již zadrželi 19 podezřelých Čechů

  A co třeba si něco přečíst o Forexu, třeba na FXstreet.cz :)

 • Šaolin: E.ON nově postaví domácnostem sluneční elektrárnu. Pomůže vyřídit i dotaci

  Eon nejenže postaví sluneční elektrárnu, po tom co začali spolupracovat s realitními makléři, tak vám prodají i nemovitost, kterou tu sluneční elektrárnu vybudují: https://www.info.cz/energetika/petr-morcinek-portfolio-rozsirime-o-sluzby-spolecnosti-e-on-30434.html aneb ševče ...

Indikátory v technické analýze

Snaha překonat či pokořit finanční a komoditní trhy je stará jako samo obchodování na burze. Jedním z nástrojů je technická analýza. Jaké indikátory jsou k dispozici a jak se používají? V praxi jich nepotřebujete mnoho. Je třeba je ale dobře znát a ovládat.