Jaroslav Tupý

Autor je analytikem společnosti X-Trade Brokers.

Rolování kontraktů a jejich dopad na cenu

Pokud vlastníte futures kontrakt, musíte znát datum jeho expirace a být schopni se poté rozhodnout, jak s kontraktem naložíte. Jednou možností je kontrakt „přerolovat“, což je situace na trhu, které také někteří obchodníci využívají k dosažení dodatečných zisků.

Pivotní body: Nic víc k obchodování nepotřebujete

Není tajemstvím, že většina parketových obchodníků ve svém obchodování nepoužívá žádné technické indikátory. Zajímá je jedině fundamentální pozadí a charakter cenové aktivity kolem důležitých úrovní podpory a odporu. Právě pivotní body jsou jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro identifikování těchto hladin.

Fibonacci retracement: Užitečná pomůcka prevence rizika

Supporty (cenová dna) a resistance (cenové vrcholy) představují jednu z nejvážnějších překážek při obchodování komoditních a finančních trhů a trader, který nemá představu, kde se tyto překážky nacházejí, často odchází z trhu v poli poražených.

Stochastic: Velmi silný indikátor

Stochastic je netrendový indikátor. Jde-li trh „do strany“, dává velmi spolehlivé signály. Začne-li ale klesat nebo růst v trendu, může velmi rychle zdevastovat obchodníkův účet. Co za Stochasticem stojí a jak ho správně používat?

MACD: Téměř „svatý grál“

Obchodníci na burze hledají „svatý grál“, který by jim zajistil pohádkové zisky. Indikátor technické analýzy MACD je téměř hledaným svatým grálem. Jak MACD používat? Jaká rizika skrývá?

Kouzla technické analýzy: Klouzavý průměr

Klouzavý průměr je nejstarším a stále základním indikátorem technické analýzy. Jak s ním nejlépe pracovat? Klouzavých průměrů je více a je třeba jeho výpočet správně nastavit. Jakým způsobem? Obchodovat jen na základě klouzavého průměru ale není dobré řešení.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Indikátory v technické analýze

Snaha překonat či pokořit finanční a komoditní trhy je stará jako samo obchodování na burze. Jedním z nástrojů je technická analýza. Jaké indikátory jsou k dispozici a jak se používají? V praxi jich nepotřebujete mnoho. Je třeba je ale dobře znát a ovládat.