Jaroslav Kokeš

Provozovatel serveru Pojistenec.cz

Povinné ručení zdraží. Kvůli Občanskému zákoníku

Povinné ručení poskytuje ochranu pojištěnému, tj. provozovateli vozidla, pro případ, že způsobí škodu někomu jinému. S novým Občanským zákoníkem dozná povinné ručení jako celek, zvláště pak likvidace pojistné události, významné změny.

Důchody a demografický vývoj: Nic není tak horké

Někteří zodpovědnější politici se začínají obávat populační vlny (tzv. Husákových dětí), která za 20 až 25 let dorazí k branám důchodu. Bohužel jediným výsledkem jejich obav je výhrůžka snížením důchodu pro dnešní čtyřicátníky a mladší.

Způsob výpočtu důchodů je "příliš rovnostářský"

Nález Ústavního soudu donutil vládu jednat a změnit podmínky výpočtu důchodů tak, aby nebyly natolik rovnostářské jako doposud. MPSV předložilo k připomínkovému řízení novelu zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. Tato novela je k dispozici např. na stránkách Hospodářské komory. Zajímavé není jen paragrafové znění, ale také důvodová zpráva, ve které se rozebírají možné způsoby vypořádání se s výše uvedeným nálezem ÚS.

Penzijní reforma: Velké ambice na hliněných nohách

Penzijní reforma je nevyhnutelná, demografický vývoj je nepříznivý a průběžný systém je ekonomicky neufinancovatelný. To jsou axiomy doby, na kterých se budují smělé pilíře penzijní reformy, za souhlasného pokyvování zúčastněných.

Opt-out má jednu neocenitelnou výhodu

Nechci znovu opakovat mnohokrát vyřčené a známé. Ale jedna, dosud nediskutovaná, výhoda opt-outu převažuje všechny jeho případné nedostatky. A tou by měla být možnost převodu nebo zdědění naspořených prostředků v případě úmrtí klienta fondu. Nebudou (neměly by být) to pro rodinu vyhozené peníze, tak jako v průběžném a státním penzijním systému.

Zákon o spotřebitelském úvěru: Nesplněné naděje

Ochrana spotřebitele, lichva a nekalé praktiky jsou v poslední době poměrně frekventovanými pojmy. Dosavadní právní úprava je nedostačující a nahrává všem, kteří jednají ve vztazích věřitel – spotřebitel nepoctivě. Změní něco nový zákon o spotřebitelském úvěru?

Nejnovější komentáře
 • Petra: Menší banky začínají nabízet vlastní bankomaty

  I když můžu vybírat ze všech bankomatů po celé ČR zdarma, tak se na vlastní bankomaty Equa bank těším. Určitě to bude změna k lepšímu a to především v tom, že si budu moc vkládat peníze rovnou na svůj účet Equa bank. Do teď jsem tak mohla učinit pouze přes jinou banku a ...

 • Anonym: Tři investice: Berkshire Hathaway, Sberbank a BMW

  Pokud se zeptá těch co tam jsou od začátku (pokud dodnes chudáci vydrželi), tak ty by vám o trpělivosti řekli něco jinýho, Dušánku.

 • Dušan: Tři investice: Berkshire Hathaway, Sberbank a BMW

  Zeptej se těch jeho akcionářů, kteří jsou u něho víc jak 5 let, co a proč jsou v jeho investicách. Trpělivost a znovu trpělivost. Rychlo kvašky to již dady bylo.

 • Brk.B: Tři investice: Berkshire Hathaway, Sberbank a BMW

  Berkshire je opravdu "výhra". Za poslední rok a něco jsem byla přesně dva dny dolarově v plusu, převedeno na Kč ani jednou. Nechat ty peníze ležet na BÚ, tak bych na tom byla líp. Hned jak budu na nule nebo těsně v plusu, tak se toho zbavím a už o tý firmě nechci ani slyšet....

 • Anonym: Tři investice: Berkshire Hathaway, Sberbank a BMW

  Nějaký argument by nebyl? Třeba na tu statistiku fondu bez hubených let.

Kam investovat?
POHODA… přináší výnos i komfort?

Alespoň to tvrdí manažerka pro klíčové obchodní partnery Penzijního fondu České pojišťovny Kateřina Fučelová v OVB Journalu. O co vůbec jde? Vždyť na webu PF ČP je Pohoda zcela neznámý pojem...

Finanční produkt sjednáváte přes internet? Máte svá práva!

Spotřebitelské smlouvy uzavírané na dálku jsou silným tématem, kde na dodržování povinných náležitostí dohlíží odbor ochrany spotřebitele ČNB. Uzavírání na dálku je rozvíjející se způsob uzavírání smluv. A zvláště pravidla uzavírání smluv o finančních službách by měl znát každý finanční poradce.

Capital Partners aneb Nadměrné poplatky v praxi?

Klienti žalují svého makléře Capital Partners. Jde o další z několika žalob v poslední době, kterými se nespokojení klienti domáhají vrácení své investice. Nemyslím si, že budou úspěšní. V každém případě je to však velmi zajímavý případ a možnost poučení pro ostatní investory.

Nehodové centrum a jak postupovat při nehodě

Nehodové centrum organizují společně Česká kancelář pojistitelů, jednotlivé pojišťovny a jejich asistenční služby. Cílem není jen zlepšit služby v případě nehody. Jeho smyslem je ušetřit nemalé náklady. Co mají pojištění v případě nehody podniknout? A kdy volat policii?