Jan Valášek

valasek-jan-foto1

junior investiční poradce FINEZ Investment Management

Student oboru Finance na brněnské Mendelově univerzitě a autor informačního webu www.reforma-duchodu.com. Na finančních trzích se aktivně pohybuje od 19 let, v současnosti působí jako junior investiční poradce ve společnosti FINEZ Investment Management. Mezi jeho hlavní profesní zájmy patří portfolio management a podílové fondy.

Email: jan.valasek@finez.cz

Web: www.finez.cz, www.reforma-duchodu.com

Analýza fondu: HSBC GIF Japanese Equity

V dnešním díle seriálu o podílových fondech zavítáme do Země vycházejícího slunce. Lze takto charakterizovat i japonskou ekonomiku? Pokud ano, je HSBC GIF Japanese Equity vhodným nástrojem pro využití trendů a snah japonské centrální banky?

Analýza fondu: Pioneer – akciový fond

Další pohled do světa podílových fondů patří fondu dělajícího si zálusk na místo v portfoliích konzervativnějších korunových investorů. Jedná se celosvětově zaměřený fond spravující prostředky na rozvinutých trzích. Výhodou je zajištění do koruny, dlouhodobá výkonnost ovšem netěší.

Analýza fondu: Parvest Global Environment

Další díl seriálu věnující se podílovým fondům bude zaměřen na Parvest Global Environment. Jedná se o příležitost založenou na konceptu sociálně odpovědného investování. Ztotožňujete se s touto formou, nebo jsou vaše hodnoty a priority odlišné?     

Analýza fondu: Credit Suisse Commodity Index Plus

V dnes publikované analýze ze seriálu věnujícímu se podílovým fondům se zaměříme na celokomoditní fond od švýcarské investiční společnosti Credit Suisse. Možnost diverzifikace, fond s pasivní indexovou správou a historická výkonnost, která klienty rozhodně neláká.

Analýza fondu: ING Food & Beverages

Potraviny a nápoje jsou základním zdrojem lidské energie, tudíž jednou z hlavních potřeb každého člověka i v nepříznivých ekonomických dobách. Právě na tuto skutečnost sází i fond od společnosti ING. Je možností vyhnout se výkyvům hospodářského cyklu, nebo se jedná pouze o zbytečnost v portfoliu?

Analýza fondu: J&T Opportunity CZK

Jste připraveni na vyšší riziko, turbulence a jste ochotni podstoupit kolísání hodnoty vykoupené vyšším ziskovým potenciálem? Chcete se snažit zhodnotit své prostředky v regionu, který je vám blízký? Může být právě pro vás vhodný specifický podílový fond s velmi volnou investiční strategií od skupiny J&T.  

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Analýza fondu: Pioneer – obligační fond

Dnes bude věnován prostor dluhopisovému fondu od společnosti Pioneer Investments, který je zaměřen hlavně na české dluhopisy. Věnujme se ale i otázce, jestli investovat, nebo neinvestovat do českých státních dluhopisů.

Analýza fondu: ISČS Sporotrend

V dalším díle seriálu se podíváme na akciový fond zaměřený na rozvíjející se evropské trhy z dílny Investiční společnosti České spořitelny. Jedná se o vyhaslou hvězdu, nebo skrytou příležitost?

Analýza fondu: BNP Paribas L1 Bond World Emerging Local

Dnes zabloudíme na trochu exotičtější dluhopisovou půdu a představíme si fond Bond World Emerging Local investující na rozvíjejících se trzích v lokálních národních měnách. Dobrá výkonnost, ovšem vyšší riziko. Pro psychicky odolnější.       

Analýza fondu: Pioneer Funds – Top European Players

V dalším díle seriálu se podíváme na fond zahraniční rodiny společnosti Pioneer Investments. Top European Players se snaží zhodnotit kapitál ve středních a velkých společnostech působících na starém kontinentu. Investice, v minulosti porážející svůj benchmark, s možností zajištění do české koruny.