Jan Traxler

Jan Traxler

Jan Traxler Privátní investiční poradce a jednatel společnosti FINEZ Investment Management. Investičnímu poradenství se aktivně věnuje od roku 2004. Patří mezi průkopníky placeného poradenství formou odměny ze zisku. Zaměřuje se na privátní klientelu, ale radí také několika církevním organizacím a nadacím. V roce 2021 založil investiční fond Otakar. Je odborným garantem portálu Nemovitostní-fondy.cz a autorem více než 650 odborných článků a publikací. Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase hraje stolní tenis, do práce jezdí nejraději na kole a miluje horskou turistiku. Email: jan.traxler@finez.cz

Fond-show: NN Global Sustainable Equity

Foto? Shutterstock Jeden z nejúspěšnějších fondů roku 2021. Klade důraz na udržitelný rozvoj. Je dostupný v korunách s měnovým zajištěním.

Vývoj na finančních trzích – prosinec 2021

Foto: Shutterstock Inflace nadále roste, ČNB zvedá sazby, úroky stoupají a koruna posiluje. Cena elektřiny vystřelila do stratosféry. Akciové indexy na nových maximech.

Jak chránit úspory před inflací?

Foto: Shutterstock Za posledních 10 let ukrojila inflace z našich úspor jednu pětinu jejich hodnoty. A nyní ukrojí další pětinu během 2-3 let. Jak tomu zabránit?

Vývoj na finančních trzích – listopad 2021

Foto: Shutterstock Ropa a plyn zlevňují, ale cena elektřina znovu stoupá. Akciové trhy prochází korekcí, dařilo se však akciím farmaceutické společnosti Pfizer. Díky vyšší inflaci prudce stoupají úroky a měla by také posilovat české měna.

Vývoj na finančních trzích – říjen 2021

Foto: Shutterstock Akcie na rekordní úrovni, neboť firmám výrazně rostou zisky. Překvapil zejména Microsoft nebo Tesla. Vyletěla také cena bitcoinu díky prvnímu ETF fondu. Ceny energií na burze již kulminují, ale plyn i elektřina stojí dvakrát tolik co před rokem. Inflace ještě poroste a s ní i úrokové sazby.

Vývoj na finančních trzích – září 2021

Foto: Shutterstock Energie dál prudce zdražují. Elektřina už stojí třikrát tolik co v lednu, plyn dvakrát tolik uhlí čtyřikrát tolik… a tak se aspoň daří akciím ČEZ nebo těžařům ropy. Jinak prochází akciové trhy korekcí. Ztrácí zejména technologické akcie. Díky rostoucím úrokům se nedaří ani dluhopisům.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Vývoj na finančních trzích – srpen 2021

Foto: Shutterstock Inflace nabírá na tempu, a tak ČNB zvedá úrokové sazby. Akcie nadále rostou. Pražskou burzu táhne ČEZ díky rychle rostoucím cenám elektřiny. Za oceánem opět dominovaly technologické firmy.

Fond-show: Uniqa Realitní fond

Uniqa Realitní fond – akciový fond zaměřený na společnosti z realitního a stavebního sektoru. Má pestře poskládané portfolio a od roku 2009 zhodnotil investorům kapitál na trojnásobek.

Vývoj na finančních trzích – červen 2021

Foto: Shutterstock ČNB zvedla sazby, úroky porostou. Ropa dál zdražuje, takže poroste i cena benzínu. Dolar posílil. Dařilo se technologickým akciím, naopak poklesly bankovní tituly a těžaři zlata.

Fond-show: Robot Asset Management, podfond QUANT

Foto: Shutterstock Vydělávat konzervativně na akciích, to je poselství fondu Quant. Určen je pro majetnější, ale opatrné investory, kteří si uvědomují, že by měli investovat do akcií, ale sami se na to necítí a hledají konzervativnější řešení.