Jan Traxler

jan-traxler Ředitel FINEZ Investment Management

Od roku 2004 pracuje jako privátní investiční poradce. V roce 2007 založil společnost FINEZ Investment Management. Patří k předním českým expertům v oblasti investování do akcií a fondů. Pořádá investiční kurzy pro investory i bankéře. Publikuje pravidelně v řadě médií zaměřených na investování a finance.

Přehled publikací: http://www.finez.cz/odborne-clanky

Kontakt: jan.traxler@finez.cz

mrakodrap administrativní budova

Fond-show: DRFG AIF Real Estate Fund

Kombinace příjmů z pronájmu a rostoucích cen stojí za velmi stabilními výnosy nemovitostních fondů. Nejvyšší výnosnost z retailově dostupných fondů vykazuje fond DRFG AIF Real Estate. 

Peníze - bankovky - rubly - RUB

Fond-show: Generali Fond korporátních dluhopisů

Generali Fond korporátních dluhopisů byl založen už při privatizaci v roce 1993 a otevřen veřejnosti v roce 2001. Od té doby zhodnotil investorům majetek o 85 %, což odpovídá cca 3,9 % p.a. Za posledních 5 let vydělal 10 %, což odpovídá anualizovanému zhodnocení 1,92 % p.a.

Fond-show: Fidelity World Fund

Fidelity World Fund nabízí jednoduché a zároveň velmi efektivní řešení jak investovat do akcií. Dlouhodobě poráží benchmark a je měnově zajištěný do korun.

Svět

Fond-show: Conseq Active Invest Dynamický

Jednoduché a mezi poradci velmi oblíbené řešení pro pravidelné investice na delším časovém horizontu. Výhodou je široce diverzifikované portfolio, nevýhodou vysoká roční nákladovost TER, která dlouhodobě snižuje čisté výnosy. Jeho další skrytou slabinou je také měnové riziko.

Fond-show: Templeton Emerging Markets Smaller Companies

Dnes si představíme akciový fond, který dlouhodobě poráží benchmark a díky svému zaměření patří určitě k fondům s největším dlouhodobým výnosovým potenciálem.

Zlaté cihly - zlato

Fond-show: Generali Fond zlatý

Dnes si představíme jeden český fond s velmi specifickým zaměřením. Má špatné historické výsledky a je poplatkově předražený. Přesto má investorům co nabídnout a hodí se jako doplněk do dynamičtějších portfolií.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • PONZI: Ponziho podvody: Jak jim lépe porozumět

  1. k tym inym diskusiam, clankom a mojim komentarom - absolutne nechapem o com pises.........ja som nikdy v zivote ziadny z mojich komentarov na akomkolvek fore nevymazal..............bud si ma pleties s uplne inou osobou alebo si len klamar.........................toto ostava pre mna absolutne ...

 • já3: Depozita jsou budoucností finančních poradců

  Nejste náhodou pane Podlipský z Partners, když to "děláte jinak" ?

 • Tomáš Podlipský: Depozita jsou budoucností finančních poradců

  Doporučuji si znovu přečíst článek. Pokud by jste chtěl konzultovat ,, jak to udělat jinak", rád se s Vámi potkám. TP

 • já3: Depozita jsou budoucností finančních poradců

  Průběžný poplatek nedělám (nesjednávám, nenabízím) ani omylem, to bych si nevydělal ani na slanou vodu. Standardně sjednávám předplacený na 30 a více let, musím z něčeho žít, když jsem přestal dělat životky poté, co zavedli to pětileté storno. Děti, manželka, ...

 • Mirek: Depozita jsou budoucností finančních poradců

  Vstupní poplatek závisí na získateli. Jak průběžný , tak i předplacený. Může být i 0%. Jak víte, že investor bude investovat 20 nebo více let? Vrátíte mu ho, když investovat přestane? Asi ne, co? Vezměte excelovou tabulku, vložte do ní údaje s průběžným poplatkem a s ...

Fond-show: Pioneer Strategic Income

Podílový fond Pioneer Strategic Income je jeden z nejznámějších a historicky velmi úspěšných dluhopisových fondů. Co nabízí a jaká má rizika?

Co přinese rok 2017 na finančních trzích?

Když přemýšlím o investičních strategiích pro rok 2017, napadá mě mnoho otazníků. Podívejme se společně na témata, o kterých se pravděpodobně bude příští rok hodně diskutovat.

Jak na investice v době Trumpské?

Donald Trump převrátil všechna očekávání analytiků naruby. Jak tomu přizpůsobit investice? Je nutné radikálně přeskupit portfolia?

Jak vyzrát na emerging markets

Rozvíjející se ekonomiky vykazují vysoké přírůstky HDP, ale akciím na tamních trzích se příliš nedaří. Proč tomu tak je? Jak lépe vytěžit potenciál emerging markets?