Jan Majer

Jan Majer je spolumajitelem a ředitelem PR a komunikace finančně poradenské společnosti Partners for Life Planning a šéfredaktorem internetového serveru Finmag.cz.

Projekt AFP spojí osobnosti trhu

V těchto dnech vzniká volné sdružení předních osobností poradenského trhu, prozrazuje TOMÁŠ PROUZA v rozhovoru převzatém z magazínu OVB Journal...

Zapomeňte na komodity, jděte do technologií

Období růstu komodit je nenávratně za námi, ťvrdí analytik PAVEL HADROUŠEK z finanční skupiny Fio. Do konce roku mohou růst akcie technologických firem.

Nebojte se eura ani akciových trhů

Nedávno jsme zažili výrazný propad trhů. Podle PETRA ZAJÍCE by ale byla chyba začít kvůli tomu přemýšlet příliš konzervativně a vyhýbat se rizikovějším investicím.

Veletrh marnosti?

Většina klientů chce to, co zná z televizní reklamy. Dynamik, co je víc na úraz, ňu, ňu, ňu Sluníčko. Proč by se měl finanční zprostředkovatel namáhat?

Střední Evropa pod jednou střechou

Společnost CYRRUS nabídla českým investorům možnost obchodovat v domácí měně s tituly varšavské a budapešťské burzy.

Kam kráčí Turecko?

Řada drobných investorů v nedávné době dala na rady analytiků a vsadila na Turecko. Byla to chyba? Zeptali jsme se JIŘÍHO MUSILA z BNP Paribas.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Hašpica podvodník: Pozor na „výhodné“ dluhopisy. Peníze zpět nedostanete

  Pan Hašpica nyní spolupracuje se společností Medicredit a.s., která se zabývá prodejem drogistického zboží a mimochodem také vydává DLUHOPISY!!! Všichni, kteří chtějí zakoupit dluhopisy společnosti Medicredit a.s., by si měli udělat obrázek sami, jelikož ve vedení sedí ...

 • Richard Fuld: Pro koho je výhodný český důchodový systém?

  V důchodu dostáváte zaplaceno za to, že nic neděláte, po té, co jste si své již odpracoval. :-) Proč by měl někdo za stejné nic nedělání dostávat více, než někdo jiný?

 • Richard Fuld: Pro koho je výhodný český důchodový systém?

  "Dnešní patnáctiletý student gymnázia za to nemůže, ani nebyl na světě, když se toto zavádělo, nesouhlasil s tím a není vázán žádnou dohodou a smlouvou se ho sám účastnit. A pokud umí počítat, tak také nebude!" Dnešní patnáctiletý student gymnázia je stejně jako ...

 • Richard Fuld: Pro koho je výhodný český důchodový systém?

  Jediné na čem se shodneme, je Váš poslední odstavec. Jen dodám, proč by tihle bezdětní lidé, kteří si naspořili na důchod i díky tomu, že neměli žádné děti, měli mít nárok na důchod z průběžného systému, kde bezdětní svým dílem (investicí do výchovy alespoň ...

 • Richard Fuld: Pro koho je výhodný český důchodový systém?

  K tomu příkladu s dětmi a placení odvodů. Právě díky tomu, že lidé začínají platit odvody na důchody svých rodičů ještě předtím, než jejich rodiče jdou do důchodu, dochází k rozložení odvodové zátěže a tak je možno ponechat odvodové sazby relativně nízko (o ...

Do banky, nebo za poradcem?

V ulicích českých měst vznikají první servisní centra pro klienty finančních poradců. Tento trend vyvolává mezi poradci zájem, ale také nedůvěru, upozorňuje JAN MAJER.

Budoucnost není jedno číslo

Průměrná hodnota zhodnocení investic neříká nic o tom, kolik akcie vynesli jednotlivým investorům, říká ROMAN DVOŘÁK.

Je těžké být rodinným Freudem

Tradiční model - jedna rodina, jedno portfolio, přestává platit. Manželství je z majetkového hlediska velice riskantní transakcí, upozorňuje MILOSLAV DOUBRAVA.

Jak se chytře rozloučit s korunou

Přijetí eura není nějaká měnová reforma, která by vás měla připravit o hodnotu vašich úspor, říká RICHARD SIUDA ze společnosti Conseq.