Ján Klimo

Autor je analytikem společnosti X-Trade Brokers.

Obchodování na dvou časových intervalech

Jak otevírat rozumnější investiční pozice? Obchody, které mají racionální základ, protože zapadají do velkého obrazce dlouhodobého trendu trhu, a rovněž vystihují aktuální tržní sentiment. Jak pomůže k dosažení tohoto cíle využívání několika časových rámců?

Pivotní body: Nic víc k obchodování nepotřebujete

Není tajemstvím, že většina parketových obchodníků ve svém obchodování nepoužívá žádné technické indikátory. Zajímá je jedině fundamentální pozadí a charakter cenové aktivity kolem důležitých úrovní podpory a odporu. Právě pivotní body jsou jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro identifikování těchto hladin.

Bill Williams: Lov na býky

Seriál o technické analýze pokračuje dalším dílem. Dnes si vysvětlíme kostru obchodního systému Billa Williamse a netradičně nezůstaneme u jednoho indikátoru, ale popíšeme si rovnou čtyři.

Parabolic SAR: Inteligentní ochrana vašich zisků

Originální indikátor Parabolic SAR si za 30 let své existence získal řadu příznivců pro svou schopnost spojovat signály vstupu do pozice s efektivním risk managementem. Jaké jsou principy jeho fungování? A jak ho efektivně využít v obchodování?

RSI: Hledání síly na trhu

Relative Strength Index (RSI) letos oslaví své třicáté narozeniny. RSI je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších indikátorů vůbec. Na jaké logice je indikátor postaven? Jak a kdy ho lze využít při obchodování?

Zlato: Technická analýza – koupit, či prodat?

Zlato v poslední době překonává svá historická maxima téměř každý týden. Bude dál trvat růstový trend, přijde korekce, nebo se potenciál vyčerpal a nastane pokles jeho ceny? Odpovědi hledáme v technické analýze.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře
 • Miroslav: Které důchodové systémy jsou nejlepší

  Každý kdo odpracuje 35 let má mít nárok minimální důchod ve výši čtyřiceti procent z celostátní mzdového průměru. Komu to stačí může zůstat doma, komu ne pracuje dál a průměr od výše výdělku se mu navyšuje. Kdo odpracuje méně let i do pětašedesáti, poměr ...

 • Amálka: Pojištění invalidity: Jak vybrat správnou pojistku

  Dnes se nesmí podceňovat riziko invalidity. Z mého táty se ze dne na den stal invalida a proto jsem toto riziko nebrala na lehkou váhu. Hodně mi pomohlo tady toto: https://www.financni-navigator.cz/porovnani-vyluk-pojisteni-invalidity. Poradili mi, jakou pojistku si zvolit, abych byla v ...

 • Anonym: Zranil vás někdo? Máte nárok na odškodnění

  Dobrý den. Měla bych dotaz na výši odškodnění po uraze při kterém my druhá osoba způsobila zlomení obratle. Dva dny jsem byla v nemocnici poté puštěna s krunýřem do domácího léčení. Předběžně vím že budu muset 6 až 8 týdnů nosit krunýř. Jelikož se chce tato osoba ...

 • Negramot: Podvod v investicích: V Polsku již zadrželi 19 podezřelých Čechů

  A co třeba si něco přečíst o Forexu, třeba na FXstreet.cz :)

 • Šaolin: E.ON nově postaví domácnostem sluneční elektrárnu. Pomůže vyřídit i dotaci

  Eon nejenže postaví sluneční elektrárnu, po tom co začali spolupracovat s realitními makléři, tak vám prodají i nemovitost, kterou tu sluneční elektrárnu vybudují: https://www.info.cz/energetika/petr-morcinek-portfolio-rozsirime-o-sluzby-spolecnosti-e-on-30434.html aneb ševče ...