Ján Klimo

Autor je analytikem společnosti X-Trade Brokers.

Obchodování na dvou časových intervalech

Jak otevírat rozumnější investiční pozice? Obchody, které mají racionální základ, protože zapadají do velkého obrazce dlouhodobého trendu trhu, a rovněž vystihují aktuální tržní sentiment. Jak pomůže k dosažení tohoto cíle využívání několika časových rámců?

Pivotní body: Nic víc k obchodování nepotřebujete

Není tajemstvím, že většina parketových obchodníků ve svém obchodování nepoužívá žádné technické indikátory. Zajímá je jedině fundamentální pozadí a charakter cenové aktivity kolem důležitých úrovní podpory a odporu. Právě pivotní body jsou jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro identifikování těchto hladin.

Bill Williams: Lov na býky

Seriál o technické analýze pokračuje dalším dílem. Dnes si vysvětlíme kostru obchodního systému Billa Williamse a netradičně nezůstaneme u jednoho indikátoru, ale popíšeme si rovnou čtyři.

Parabolic SAR: Inteligentní ochrana vašich zisků

Originální indikátor Parabolic SAR si za 30 let své existence získal řadu příznivců pro svou schopnost spojovat signály vstupu do pozice s efektivním risk managementem. Jaké jsou principy jeho fungování? A jak ho efektivně využít v obchodování?

RSI: Hledání síly na trhu

Relative Strength Index (RSI) letos oslaví své třicáté narozeniny. RSI je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších indikátorů vůbec. Na jaké logice je indikátor postaven? Jak a kdy ho lze využít při obchodování?

Zlato: Technická analýza – koupit, či prodat?

Zlato v poslední době překonává svá historická maxima téměř každý týden. Bude dál trvat růstový trend, přijde korekce, nebo se potenciál vyčerpal a nastane pokles jeho ceny? Odpovědi hledáme v technické analýze.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře