Dušan Šídlo

Autor je analytikem společnosti Broker Trust.

Pod lupou: Životní pojištění FLEXI

Pojišťovna České spořitelny udělala některé změny v pojištění FLEXI ve variantě 2013. Ne všechny jsou pozitivní. Pojďme se proto podívat na toto pojištění optikou pojistných podmínek.

Jak pojišťovny a směnárny podvádějí

Období letních dovolených je již za dveřmi. Z knížky „Jak nás podvádějí“ jsme proto vybrali dvě aktuální témata, která se k tomuto období vztahují: drahé cestovní pojištění a nepoctivé směnárny.

Penze s garancí: jablka a hrušky

V poslední době lze mezi finančními poradci často slýchat o produktu spořicího životního pojištění s názvem „Penze s garancí“ od pojišťovny Kooperativa. Má se jednat o alternativu k druhému pilíři penzijního systému. Je skutečně výhodnější?

Druhý pilíř pro mě není dobré řešení

„Osobně vstup do druhého pilíře při stávajících podmínkách nedoporučuji,“ říká Dušan Šídlo, nezávislý analytik finančního trhu.

Regulace provize JINAK

Již delší dobu stojaté vody finančního poradenství rozvířila plánovaná novelizace zákona č. 38/2004 Sb., kterou má mimo jiných úprav dojít k regulaci výše provize hrazené za životní pojištění. Podívejme se na tento návrh jinak!

Ochrana spotřebitele? Zapomeňte!

Nedávno byl Českým sdružením spotřebitelů v ČR spuštěn ambiciózní projekt na ochranu klientů finančních institucí, dotovaný evropskou organizací. Web Finformation.eu nevydržel v provozu ani rok a přidaná hodnota pro spotřebitele? Čistá nula.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Garance 4,5 % ročně?

Česká pojišťovna inzeruje nový produkt GARANCE se zhodnocením 4,5 % ročně. Prodává ho prostřednictvím internetu a call-centra. Jde o bezkonkurenční produkt, nebo o reklamní trik?

Sdělování provize i pojišťovnami?

Penzijní fondy mají nově povinnost sdělovat zájemcům o spoření výši vyplácené provize. Nyní se ministerstvo financí chystá také na pojišťovny. Oklikou?

Schizofrenie penzijních fondů

Pojďme se podívat zpátky do minulosti, jak dopadla marketingová strategie dvou penzijních fondů z jedné finanční skupiny. Vyplatí se jiný penzijní fond pro staré a jiný pro mladé?

Dynamik Expres: pojištění na poště

Česká pošta reklamuje nové životní pojištění České pojišťovny Dynamik Expres. V čem se toto pojištění jiné než Dynamik a jsou zveřejňovány poplatky?