Daniel Kuchta

Kdy budou akcie opět zajímavou investiční příležitostí?

Akciové trhy jsou ve stavu, kdy jakýkoli kladný denní výsledek je doslova ozpěvován, a na druhé straně jakákoli ztráta, i hrozivější, je brána skoro jako samozřejmost. Jakékoli predikce jsou zbytečné, názory na vývoj se různí a mění se prakticky každý den, podle charakteru informací. Jak dlouho ještě bude tato situace trvat?

Předluženost nám nehrozí, opatrnost je ale na místě

Domácí spotřeba žene ekonomiku vpřed a spotřeba je zase hnána úvěry. Lidé se zadlužují stále rychleji a zadluženost obyvatel už přesáhla hranici 40 % vůči aktivům obyvatel. Masivní útok na smysly a peněženky nakupujících, ve formě stále agresivnějších reklamních kampaní bank i nebankovních společností, však bude pokračovat i nadále.

Příští rok od českých akcií mnoho nečekejte

Jedním z hlavních témat, která každoročně na konci roku zajímá prakticky každého investora, je možný vývoj na kapitálových trzích v následujícím roce. Jak vidí vývoj na domácí burze analytici brokerských společností, kteří tyto otázky slyší každoročně asi nejčastěji?

S platbami na konci roku neotálejte. Nemusí se to vyplatit

Pokud se chystáte na konci roku zadávat platbu, která musí být na účtu příjemce ještě tento rok, zbývá vám několik dní, abyste to stihli. V opačném případě můžete přijít například o státní podporu, což se kvůli otálení určitě nevyplatí.

Hlavní témata příštího roku: Opatrnost a hypoteční krize

Jaký vývoj očekávají odborníci na akciových trzích v zahraničí? Které tituly by se mohly vyplatit a jakým akciím se naopak vyhnout? Které jsou nejoblíbenější nástroje domácích investorů? Na tyto otázky odpověděli analytici brokerských společností.

Portfolia fondů na konci roku mohou vypadat jinak než jindy…

Manažeři podílových fondů někdy udělají všechno proto, aby jejich fond vypadal pro investory co nejzajímavěji. Někdy však bohužel mohou využívat i způsoby, které sice mají na výkonnost fondu pozitivní efekt, jejich trvání je však krátkodobé a pro investory většinou nevýhodné.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Rekordy i propady – realita akciových trhů v uplynulém roce

Světové akciové trhy zažily skutečně volatilní rok, když si prošly třemi výraznými korekcemi. Na druhé straně se ale dokázaly skoro vždy vrátit na rekordní výsluní. Jak dopadlo zúčtování na světových trzích za uplynulý rok?

Je čínský akciový trh časovanou bombou?

Snad každý, kdo dnes přemýšlí o investici do akcií v jakékoli formě, musel narazit na tip, který mu doporučuje zajímavou příležitost v čínských akciích. Trhy utěšeně rostou již pár let, o akcie je stále velký zájem, zisky jsou ohromné... Další růst je jasný, Čína za pár let dožene Ameriku apod.

Jaká překvapení nás čekají v roce 2008?

Jako každý rok, i letos na začátku roku zveřejnil svá očekávání týkající se vývoje ve světové ekonomice BYRON WIEN, analytik společnosti Peguot Capital (předtím působil dlouhou dobu ve společnosti Morgan Stanley). Co nás, ekonomiku a akciové trhy čeká a možná mine?

Budou developerské firmy hitem letošního roku?

První lednové týdny letošního roku daly všem vyznavačům lednového efektu pěkně na frak. Prakticky všechny trhy zaznamenávají jeden z nejhorších vstupů do nového roku, včetně toho domácího. Lídry domácích propadů jsou pak developerské firmy, které atakují dlouhodobá minima. Je možné z toho něco vytěžit?