Daniel Kuchta

Íránská ropná burza: Poslední hřebíček do rakve US ekonomiky?

V polovině února se po dlouhých letech spekulací a odkládání konečně oficiálně otevřela Íránská ropná burza. Má se na ní obchodovat v jiných měnách, než je dolar, který může být vážně ohrožen. Vyplní se katastrofické scénáře pro americkou ekonomiku?

Přijdou klienti KTP o peníze kvůli promlčení?

Koncem roku se v médiích objevily zprávy, že všichni klient zkrachovalého obchodníka s cennými papíry KTP Quantum, kteří dosud nepodali žalobu na Garanční fond obchodníků s cennými papíry, přijdou o své prostředky kvůli uplynutí promlčecí lhůty. Co je na tom pravdy?

Narazili jste na padělek? Nechte si ho jako suvenýr…

Mohlo by se zdát, že čím je v oběhu více peněz, tím častější a jednodušší bude „zavádění“ nepravých bankovek do oběhu. Skutečnost ale vypadá poněkud jinak. Zatímco množství peněz v oběhu rok od roku stoupá přibližně 10% tempem, množství padělků a pozměněných platidel klesá.

Yahoo plus Microsoft: Partie je jen otázkou času

Microsoft chce převzít společnost Yahoo, ta se ale brání zuby nehty. Zájemců o Yahoo přibývá, ale nakonec to stejně vyhraje Microsoft. Nevěříte?

Jan Vedral: Nechceme nemovitosti za miliardy

Po prvních dvou realitních fondech od společností REICO a Realtia přichází třetí - Conseq realitní. Hlavním distribučním kanálem jsou finančně poradenské společnosti - OVB, AWD, ZFPA, Broker Consulting... Má co nabídnout?

Insideři nakupují… Máme nakupovat i my, ostatní?

Majitelé, manažeři a ředitelé společností obchodovaných na burze nakupují... vědí, že jsou jejich akcie levné? Vyplatí se následovat je a koupit si také pár akcií?

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Domácí investoři se mohou těšit na další zahraniční tituly

Na domácí mimoburzovní trh s akciemi, RM-Systém, míří další akciový titul: Nokia. Je titul aktuálně zajímavý?

Konec problémů bank v nedohlednu?

Panika na finančním trhu způsobená kolapsem úvěrového trhu kvůli nekvalitním hypotékám v USA ovlivňuje kapitálové trhy již několik týdnů. Její konec však zatím zůstává v nedohlednu.

Trhy padají… co teď?

Akciové trhy se nacházejí ve skutečně nelichotivé situaci, kdy denní několikaprocentní pokles začíná být vnímán jako normální a růst jako krátkodobá anomálie. Indexy na burzách a jednotlivé akciové tituly překonávají dlouhodobá minima a obrat se zdá být v nedohlednu.

Miroslav Singer: Podle MiFIDu jsem … ‚babička z Orlických hor‘

Česká národní banka představila koncem roku novou koncepci organizace Dohledu nad finančním trhem. Vyzpovídali jsme proto MIROSLAVA SINGERA, viceguvernéra ČNB, co vedlo ke změnám a jaký vliv budou mít na fungování dohledu a samotných institucí, kterých se dohled týká.