Daniel Kuchta

Čeká letos zlato stejný růst jako loni Bitcoin?

Na trhu se zlatem se něco děje – kromě toho, že západní investoři se již několik měsíců zbavují papírových nástrojů a Čína vykupuje všechno zlato, co jí přijde pod ruku. O manipulaci s cenou se mluví již nějakou dobu, stejně jako o tom, že Fed, nebo komoditní burzy nemají tolik zlata, kolik deklarují. A teď si k tomu přisadila německá Deutsche Bank, která se rozhodla, že se nebude podílet na fixingu zlata a stříbra, čímž ještě více ...

Na co je dobrá další regulace?

Evropa chce transparentnější, lepší, otevřenější a bezpečnější finanční trhy, které budou lépe sloužit reálné ekonomice. Alespoň na papíře by to měla v průběhu dvou let zabezpečit nová regulace, která přináší několik omezení na mimoburzovních trzích, u obchodů s komoditami a vysokofrekvenčním obchodování.

Co čekat od roku 2014?

Názor redakce na předpovědi o tom, jak se budou chovat finanční trhy, jste si mohli přečíst v našem novoročním článku. Dnes se podíváme na to, jak si situaci na trzích v příštím roce představují ekonomové z různých koutů světa a s různými očekáváními.

Máme leden, budeme nakupovat akcie

Každý investor by rád našel způsob, jak předpovědět chování trhů a být při investování úspěšný. Každý k tomu využívá různé způsoby a nástroje, které mu mají pomoci při rozhodování. Kromě běžných nástrojů, jako jsou fundamentální, nebo technická analýza, se investoři snaží nacházet pravidla a logiku i ve zdánlivě nesouvisejících věcech.

Bill Gross – nejenom v akciích se vydělávají miliardy

Založil jednu z největších investičních společností, která má pod správou více než bilión dolarů. Orientuje se především na dluhopisy, a říká se mu King of bonds. Je dalším z řady těch, kteří vydělali na hypoteční krizi v USA. Kromě vyhledávání investičních příležitostí jej baví sbírání poštovních známek, za které je ochoten zaplatit doslova miliony.

ČNB vs kampeličky – 1:0

Česká národní banka myslí svůj boj s družstevními záložnami vážně. Jedna z největších společností v tomto oboru včera přišla o povolení, další velká společnost pak vysvětlovala na půdě národní banky své záměry do budoucna a snaží se o zrušení předběžného opatření. A lidé, kteří chtěli vyšší úrok i za cenu vyššího rizika, budou mít smůlu.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Peter Lynch – úspěšný chameleon

Investor, který se dokáže přizpůsobit podmínkám na trhu a proto jej nazývají i chameleon. Vedl jeden z nejúspěšnějších podílových fondů Fidelity Magellan Fund, přičemž hvězdou a legendou se stal za pouhých třináct let.

Gernot Griebling: Bankovní unie je dobré řešení

Byznys model mnoha bank v zemích periferie dnes vypadá tak, že jsou refinancovány prostřednictvím levných peněz od ECB a za tyto prostředky pak nakupují dluhopisy země, kde působí. Je tak pro ně jednodušší investovat do poměrně bezpečných vládních dluhopisů, než dávat peníze do ekonomiky prostřednictvím úvěrů společnostem a domácnostem, což ale v dlouhodobém horizontu není udržitelná situace, říká Gernot Griebling, hlavní analytik německé LBBW ...

Jesse Livermore – král spekulantů

Modla všech spekulantů, ale také tragická postava. Ve své kariéře přišel několikrát o všechno, ale stále se dokázal vrátit na výsluní. Byl to obchodník samouk, ale do dnešní doby jej následují mnozí investoři a spekulanti. Jak sám začal, tak i sám skončil, když se v 63 letech zastřelil a svůj život v dopise na rozloučenou označil za neúspěch.

Julian Robertson – otec hedge fondů

Je považován za jednoho z mentorů v odvětví hedge fondů, založil jeden z nejúspěšnějších a největších hedge fondů své doby – Tiger Management. Technologická bublina a neochota přizpůsobit se většině mu jako investorovi téměř zlomily vaz, ale stále patří mezi nejbohatší investory, kterému se podařilo vychovat několik úspěšných manažerů hedge fondů.