Penzijní fond ATLANTIK je aktuálně ve fázi licenčního řízení ČNB. Již nyní ale zvažuje zajímavá provizní schémata pro finanční zprostředkovatele.
Na českém trhu vzníká nový penzijní fond - Penzijní fond ATLANTIK. "V současnosti probíhá licenční řízení na ČNB. Jakmile nám bude licence přidělena, jsme připraveni uvést tento nový produkt na český trh," uvedl na náš dotaz Jan Dobiáš, tiskový mluvčí finanční skupiny Atlantik.
Podle našich informací penzijní fond zvažuje pro finanční zprostředkovatele velmi zajímavé provizní schéma - 20 % vkladů naspořených klientem a přivedených do penzijního fondu. "Mohu jen potvrdit, že informace, které máte, vycházejí z různých scénářů, které jsou ve stádiu jednání. Jak bude vypadat realita je v současnosti otázkou individuálních diskusí s potenciálními distribučními partnery," sdělil Jan Dobiáš a doplnil: "V každém případě však bude jedním ze základních kritérií při jejich tvorbě kalkulace ekonomické rentability a návratnosti."
Na co si dát pozor při uzavírání penzijního připojištění Autor: Petr Zámečník | 17.04.2008 00:00
Kam směřuje penzijní připojištění - postřehy z konference Autor: Petr Zámečník | 29.10.2007 00:00
Jak připravit fondy na důchodovou reformu? - závěry konference Autor: Petr Zámečník | 26.10.2007 00:00
Pavel Jirák: Skryté náklady penzijních fondů Autor: Petr Zámečník | 23.10.2007 00:00
Jak ovlivní náklady příštích období zhodnocení penzijních fondů Autor: Petr Zámečník | 09.10.2007 00:00
V minulém týdnu se rozvířila kauza Gumotex. Firma dávala různé příspěvky na penzijní připojištění do různých penzijních fondů. Zákon takovou diskriminaci ale zakazuje. Co si může zaměstnavatel dovolit a čím už překračuje zákon? A jak je na tom váš zaměstnavatel? Celá zpráva »
Komentářů: 7 / 7 Poslední komentář: 23.05.2012 11:59Ochrana spotřebitele je v poslední době skloňována ve všech pádech, mimo jiné i v souvislosti s připravovanou rozsáhlou novelou zákona 38//2004 Sb. o pojišťovacích zprostředkovatelích. Legislativa důchodové reformy však jasně ukazuje, že nejde o žádný koncepční prvek naší legislativy, ale že je používána zcela účelově jenom tam, kde se to zrovna hodí. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Nemusíte číhat v houští. Nemusíte se ani podloudně vloudit do domku stařečků. Nemusíte vymýšlet složité konstrukce podvodů. Stačí jediné: Slíbit penzistům valorizaci důchodu podle inflace. A legální obírání může začít. Celá zpráva »
Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 21.05.2012 06:01Velká penzijní reforma se nezadržitelně blíží. Komu se ale vyplatí přejít do 2. pilíře? Každý má možnost si spočítat sám, zda se mu přechod (pravděpodobně) vyplatí. K dispozici je „státní“ kalkulačka Ministerstva práce a sociálních věcí i soukromá Penzijního fondu Komerční banky. Která je lepší? Celá zpráva »
Komentářů: 7 / 7 Poslední komentář: 18.05.2012 13:44Penzijní připojištění svou roli až dosud neplnilo. Drtivá většina lidí spoří příliš málo a krátce na to, aby od penzijních fondů mohla získat penzi vyšší než v řádu stokorun. Skoro všichni jejich klienti volí jednorázovou výplatu úspor. Změnu má přinést transformace stávajícího systému. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Další články »Píšeme na Investujeme.sk: Chcel som využiť zmeny v druhom pilieri a svoje úspory presmerovať do novovytvoreného indexového fondu. To som ešte netušil, že tí, ktorí sa mali postarať o môj „švajčiarsky dôchodok", mi nakoniec budú stáť v ceste. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Přísloví jiný kraj, jiný mrav platí i v rámci penzijní reformy. Podle Pnezijního fondu České pojišťovny výše měsíčních úložek na účet penzijního připojištění se v republice liší region od regionu. V průměru si spoří nejvíce obyvatelé Písku, nejméně obyvatelé Děčína. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Píšeme na Investujeme.sk: Slovensko rozhodne nepatrí ku krajinám s vysokou mierou finančnej gramotnosti. Aj preto využívame drahé a nevhodné finančné produkty. Naša nevedomosť, či ľahkovážny prístup náš však môže dobehnúť v čase, keď už bude neskoro na nápravu. Experti zo skupiny Allianz pripravili zoznam desiatich najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú ženy pri plánovaní svojej staroby a zabezpečení dôchodku. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Za loňský rok vykázal ING Penzijní fond, a.s. auditovaný čistý zisk ve výši 546,5 milionu korun. Tyto výsledky tedy přinesou účastníkům zhodnocení vkladů ve výši 2,14 %. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Raiffeisenbank požádala Českou národní banku o přidělení licence pro nově vytvořenou penzijní firmu. Společnost ponese název Raiffeisen penzijní společnost a.s. a akcionáři jsou Raiffeisenbank a slovenská Tatra Asset Management. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »Jsou provize rezervotvorných životních pojištění pro klienta únosné?
Penzijní připojištění svou roli až dosud neplnilo. Drtivá většina lidí spoří příliš málo a krátce na to, aby od penzijních fondů mohla získat penzi vyšší než v řádu stokorun. Skoro všichni jejich klienti volí jednorázovou výplatu úspor. Změnu má přinést transformace stávajícího systému. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Ponziho schéma se vyznačuje tím, že investorům vyplácí výnosy z peněz nově příchozích investorů do té doté doby, než dojdou nové peníze. Systém sociálního zabezpečení vyplácí důchody z peněz pracujících, jejichž počet rovněž klesá. Rozdíl mezi nimi těmito systémy je pouze ten, že u sociálního zabezpečení víme, kdy mu dojdou peníze. Alespoň v USA. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Velká penzijní reforma se nezadržitelně blíží. Komu se ale vyplatí přejít do 2. pilíře? Každý má možnost si spočítat sám, zda se mu přechod (pravděpodobně) vyplatí. K dispozici je „státní“ kalkulačka Ministerstva práce a sociálních věcí i soukromá Penzijního fondu Komerční banky. Která je lepší? Celá zpráva »
Komentářů: 7 / 7 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00Další články »Reklama | Podmínky užívání | RSS