CZK/€ 25.265 -0,04%

CZK/$ 23.672 -0,38%

CZK/£ 29.357 +0,28%

CZK/CHF 25.977 -0,36%

11. 07. 2013

1 komentář

Subjekty:

Při dovolených roste riziko závažných úrazů, nejvíce riskují lidé s úvěrem bez pojištění

 


 

Tři základní otázky

Co všechno se mi může stát? Jak je to pravděpodobné? A jak to ovlivní můj život? Tyto tři základní otázky by si měl položit každý člověk, který uvažuje o úrazovém pojištění. I obyčejná projížďka na kole po práci totiž může mít dalekosáhlé důsledky. Pád z kola dokáže člověka vyřadit z práce na několik týdnů, v horším případě s sebou nese i riziko trvalých následků. „Úrazové pojištění proto doporučuji především lidem, kteří například splácejí hypotéku nebo je na nich finančně závislá rodina,“ upozornil výkonný ředitel finančně poradenské společnosti DataLife Petr Temelkov. Doplnil, že každý klient si může zvolit rozsah pojistných rizik a výši pojistné částky. Díky optimalizaci pojištění má klient jistotu, že neplatí zbytečně za rizika, která mu příliš nehrozí.

V létě dejte pozor hlavně při sportování

Následky závažných úrazů tvoří významnou část statistik mnoha pojišťoven v České republice. „Zejména u dospělých evidujeme případy vážných následků například po autohavárii nebo manuální činnosti. Těžké zranění si přivodí například při kutilství nebo mytí oken,“ upozornila tisková mluvčí Pojišťovny České spořitelny Jana Jirásková.  Takových úrazů podle ní v létě přibývá. Přesto v období prázdnin vedou zejména lehčí zranění.  „U mužů řezné rány a podvrtnuté kotníky, u žen pak zlomeniny prstů a větší pohmožděniny,“ dodala Jirásková.  Většina letních úrazů vzniká při sportu, na tom se shodují statistiky mnoha pojišťoven. „Při sportu vznikne 50 % všech hlášených událostí, přičemž nejčastějším úrazem je distorze kotníku, tvoří celých 30 %,“  uvedl Václav Bálek, tiskový mluvčí Allianz pojišťovny. Druhým nejčastěji hlášeným úrazem je podle něj zranění kolene. Velmi podobné údaje hlásí i Generali Pojišťovna. „Polovinu letních úrazů tvoří zlomeniny a naraženiny hlavně v souvislosti s pohybem na kluzkém povrchu, například u bazénu nebo na oblázkových plážích. Výraznou skupinou jsou i pohmožděniny způsobené pády, například z kola,“ uvedl Jiří Cívka, tiskový mluvčí pojišťovny Generali. Podle něj se přitom stále více lidí snaží následky úrazů zmírnit ochrannými prostředky, jako jsou helmy nebo chrániče loktů a kolen. „Prevence je při sportu na místě, protože mnohdy zmírní následky či rozsah úrazu nebo mu zcela zabrání. Přes pozitivní trend je však dobré počítat s rizikem a mít vhodné pojištění,“ podotkl Cívka. 

Vše si vyfoťte

To, že úrazů je každé léto výrazně přibývá, potvrzuje i Marcela Kotyrová z České asociace pojišťoven. „Proti následkům úrazu se člověk může pojistit na konkrétní časově omezené období nebo si může sjednat dlouhodobé pojištění. V případě amatérských sportovců nekladou pojišťovny zpravidla žádné podmínky ohledně nutného vybavení a pomůcek, a proto si pojištění může sjednat každý,“ informovala Marcela Kotyrová, manažerka komunikace a vzdělávání České asociace pojišťoven. V případě vzniku pojistné události doporučuje pořídit fotodokumentaci a zajistit svědecké výpovědi bez ohledu na to, zda je člověk viník či poškozený.

Druhy úrazového pojištění

Úrazové pojištění se dá rozdělit na pět základních typů: pobyt v nemocnici v důsledku úrazu, tělesné poškození, denní odškodné, trvalé následky a smrt úrazem. V čem se od sebe liší, je patrné již z názvu druhu pojištění. „U každého pojištění doporučuji, aby klient zvolil dostatečně vysokou pojistnou částku. Ideální je odvodit ji od měsíčního příjmu. Když je příliš nízká, pojištěnému nezajistí dostatečný standard. Naopak, při nadhodnocené výši člověk zbytečně vyhazuje peníze oknem,“ podotkl ředitel finančně poradenské skupiny DataLife Petr Temelkov. Podle něj toto pravidlo platí u jakéhokoliv typu pojištění.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rozšíření pravomocí ČNB může přinést stabilitu

Pixabay.com Jedním z témat jednání poslanců se v minulých dnech stalo rozšíření pravomocí České národní banky, které se týká i úvěrů na bydlení či kvantitativního uvolňování. Na návrh se objevují různé názory a ani zákonodárci se zatím neshodli. Ke třetímu čtení se tedy musí vrátit. Jak se na předlohu […]

Text: Karel Pučelík

23. 03. 2021

indexy, Pražská burza

Kde brát peníze? Na burze přece…

Kde bankovní financování nestačí, nastupují kapitálové trhy. Na burzu vstupuje sociální síť Pinterest, Lyft, má ho následovat Uber. Vlastníci těchto firem chtějí prodat akcie, které se začnou, bude-li úpis úspěšný, obchodovat na burze.

Text: Radovan Novotný

10. 05. 2019

Počítání peněz - peníze - bankovky - eura - ruce

Kde se nakupují a prodávají peníze?

Před necelými sto lety se pokusil osvětu týkající se půjček, půjčování a investic šířit irský publicista George Shaw (1856 – 1950). „Peněžní trh je místo,“ píše Shaw, kde je „nabídka přebytečných peněz k pronajmutí“. Má jít o „tajemnou instituci, kde ukládají vaše peníze,“ na tomto strhu „se kupují […]

Text: Radovan Novotný

28. 12. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Prorok

    12 července, 2013

    Osobně doporučuju kvalitní úrazové, ale i cestovní pojištění, protože ke spoustě tech úrazů dojde na dovolené, což článek trochu opomijí. Jinak úrazové můžu doporučit ZDRAVÍ+ od Slavie.

    Odpovědět