Čtvrtek 30. března. Svátek má Arnošt.

Senát schválil pětileté storno provizí

Senát dnes schválil novely zákona o pojišťovnictví a o pojišťovacích zprostředkovatelích a likvidátorech pojistných událostí, jejíž součástí je i regulace provizí při prodeji životního pojištění.

Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích zavádí pětileté storno provizí. Pětiletá storna provizí by měla nevýhodné přetáčení smluv rezervotvorných pojištění značně omezit, což je pro klienty dobře,“ říká Jiří Čapek, generální ředitel NN pojišťovny a penzijní společnosti pro Českou republiku a Slovensko.

Novela zákona o pojišťovnictví harmonizuje českou legislativu s evropskou směrnicí. Reaguje na požadavek Evropské unie (EU) implementovat směrnici Solventnost 2, která měla platit již od ledna letošního roku.  

Novely míří k podpisu prezidenta, který již dříve uvedl, že zákony podepíše.

Jeden komentář: “Senát schválil pětileté storno provizí”

  1. Michal Závada napsal:

    Pane Čapku, jednejme férově. Nebylo by od věci sdělit klientům, které nechcete poškozovat, kolik peněz budou mít naspořeno na rezervotvorné pojistce po dvou letech. Čistá nula, že…Možná by nebylo špatné v rámci ochrany klienta zakázat pojišťovnám tyto produkty vůbec nabízet. Do podílových fondů, kde peníze pojišťovny zhodnocují, si je přece může klient investovat sám. To není boj o ochranu klienta, toto je boj o Vaše prachy a vy to přece víte. Proč se v tomhle zákonu neoddělily rezervotvorné pojistky od rizikových nikdo nevysvětlil. U těch je přece naopak žádoucí, aby měl poradce možnost nabídnout produkt, který je v daném období pro klienta nejvýhodnější . Nabízí se otázka, jestli jsou ti, kdo zákon protlačili a)tak zabednění anebo b) tak“zlobbovaní“. Tak nějak mám pocit, že b) je správně…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *