Řecký premiér Antonis Samaras žádá mezinárodní věřitele, aby dali jeho velice zadlužené zemi víc času na dokončení reforem. Reformy jsou podmínkou pro poskytnutí finanční pomoci.
„Dovolte mi být velmi otevřený: nepožadujeme další peníze. Stojíme za svými závazky a vyplníme všechny požadavky. Musíme posílit růst, protože tím se zmírní finanční mezery,“ řekl deníku Bild řecký premiér Antonis Samaras. „Všechno, co chceme, je trocha ‚vzduchu k nadechnutí‘, abychom rozeběhli ekonomiku a zvýšili státní příjmy.“
V rozhovoru ale Samaras neupřesnil, kolik času navíc chce. Nyní má termín do konce roku 2014. Pravděpodobně bude požadovat další dva roky navíc.
Zdroj: ČTK
Dluhy evropských (a nejen evropských) zemí stále straší občanstvo a bude to trvat tak dlouho, jak dlouho bude pokračovat dluhová krize. Na faktu, že předlužená Evropa je obrovský ekonomický problém, nezmění dokonce ani rezoluce některého parlamentu. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Dnes zabloudíme na trochu exotičtější dluhopisovou půdu a představíme si fond Bond World Emerging Local investující na rozvíjejících se trzích v lokálních národních měnách. Dobrá výkonnost, ovšem vyšší riziko. Pro psychicky odolnější. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Ministerstvo financí pod vedením Miroslava Kalouska se v roce 2010 konsolidovalo státní rozpočet. Jestli zvolilo dobrou či špatnou formu, je otázka. Došlo k navýšení nepřímých daní a poplatků a změně ve valorizaci důchodů a škrtům ve výdajích. Podřízl tak českou ekonomiku? Celá zpráva »
Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 14.05.2013 11:51Společnost Double Investments (DBI), před jejímiž aktivitami jsme na serveru Investujeme.cz varovali a před níž varovala také Česká národní banka, přestala vyplácet vklady. Klienti, kteří zažádali o výplatu, své peníze na účet neobdrželi. Celá zpráva »
Komentářů: 11 / 11 Poslední komentář: 12.05.2013 10:28Stát, resp. Ministerstvo financí se opět ukázalo jako skvělý manipulátor myslí stáda českého. Když to vypadalo, že dluhopisy nepůjdou na dračku, přišlo s fintou, která zrušila jejich zdanění. Tehdy mohla omlouvat mizerné výnosy absencí zdanění. A dnes by tak mohla výnosy minimálně navýšit, protože je už zdaní. Ale ona je nakonec nezvýší. Celá zpráva »
Komentářů: 12 / 12 Poslední komentář: 17.05.2013 01:09Další články »Výkony pražské burzy zůstávají stále častěji mimo hledáček investorů. To však neznamená, že nenabízí žádné zajímavé pohyby (komentář XTB). Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Index PX se nasměroval na sever a i technicky se dostal nad svůj 50 i 200 denní cenový průměr. Přispěly k tomu i akcie TELEFÓNICA O2, které se na druhý pokus úspěšně vymanily z pásma cca 280–285 Kč, kde se poslední měsíc obchodovaly. Obdobně jako v USA si i na domácím trhu udržuje nadprůměrnou výkonnost finanční sektor. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Snížení cen mobilních operátorů by mohlo být jednou z řady událostí vedoucích k oslabení české koruny. Proč? Vysvětluje Peter Leonidou, obchodní ředitel společnosti ForexTime Ltd. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Ministerstvo financí zkrátilo termín pro objednání spořicích státních dluhopisů v rámci jarní emise. Původně bylo možní objednat si dluhopisy až do konce května. Podle tiskového mluvčího ministerstva financí Ondřeje Jakoba si od pondělka do dnešních 12 hodin lidé objednali dluhopisy již za 15,9 miliardy korun. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Píšeme na Investujeme.sk: Mnoho Slovákov pozná rozdiel medzi LCD televízorom a plazmou a nemá problém popísať pridanú hodnotu smartfónu oproti klasickému mobilu. Ak však príde reč na financie, znudene zavrtíme hlavou. Ekonomické vzdelanie si celkom nesprávne spájame s nudným vysedávaním v laviciach. Existuje však veľa zábavných spôsobov, ako sa môžeme naučiť ovládať vlastnú peňaženku i problematiku verejných financií. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »Investoři v USA si půjčují na nákup akcií rekordní sumy. Tzv Margin Debt na newyorské burze, který vyjadřuje objem peněz půjčených na nákup akcií jejími členy, je nejvyšší od června 2007. Pro investory to může být další varovný signál, že poté, co si užijí nové rekordní hodnoty, přijde pád a nebude mírný. Celá zpráva »
Komentářů: 0 / 0V dalším díle seriálu se podíváme na fond zahraniční rodiny společnosti Pioneer Investments. Top European Players se snaží zhodnotit kapitál ve středních a velkých společnostech působících na starém kontinentu. Investice, v minulosti porážející svůj benchmark, s možností zajištění do české koruny. Celá zpráva »
Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00Společnost Double Investments (DBI), před jejímiž aktivitami jsme na serveru Investujeme.cz varovali a před níž varovala také Česká národní banka, přestala vyplácet vklady. Klienti, kteří zažádali o výplatu, své peníze na účet neobdrželi. Celá zpráva »
Komentářů: 11 / 11 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00Stát, resp. Ministerstvo financí se opět ukázalo jako skvělý manipulátor myslí stáda českého. Když to vypadalo, že dluhopisy nepůjdou na dračku, přišlo s fintou, která zrušila jejich zdanění. Tehdy mohla omlouvat mizerné výnosy absencí zdanění. A dnes by tak mohla výnosy minimálně navýšit, protože je už zdaní. Ale ona je nakonec nezvýší. Celá zpráva »
Komentářů: 12 / 12 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00Další články »Reklama | Podmínky užívání | RSS